Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı

+3
Mia Claire Abbey
Jasper Ruby Black
Claire Trisha Wayne
7 posters
YazarMesaj
Claire Trisha Wayne
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Claire Trisha Wayne

Gerçek İsim : yaqmur..
Patronus : 'yarasa'
Tarafı : darkSide..!
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 21
Asası : özqür qöLqe
Özel Yetenek : Zihinbendar..
Evcil Hayvan : Kuzgun
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Agrasi10

İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Empty
MesajKonu: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 12:01 am

Claire olabildiğince huysuz tavırlarla odasından ayrıldı. Sert bakışlarını koridorda gezdirdikten sonra,usulca dersliğe doğru ilerlemeye başladı. Hogwarts'da ilk dersiydi bu. Heyecanlı olması gerekirdi şüphesiz. Ama şimdiden sıkılmıştı bile. Bunu gizlemek için en ufak bir çaba bile göstermeden dersliğe girdi. Bomboş sınıfta gezdirdi bakışlarını. Birazdan gelecek öğrencilere ilk derste Tanrıları anlatmaya karar verdi ve asasını sallarken büyülü sözleri mırıldandı. Tahtada 12 Olimpos Tanrısının isimleri ve belirgin özellikleri okunaklı bir şekilde belirmeye başlamıştı. Usulca masasına doğru ilerleyip öğrencilerin gelmesini beklemeye koyuldu. Yavaş yavaş gelen öğrencilere bakmadı bile. Herkezin geldiğinden emin olduğundaysa sertçe kalktı yerinden.

" Ben Claire Trisha Wayne. Profesör Wayne diye hitap edebilirsiniz. " Öğrencileri sertçe süzdü ve konuşmaya devam etti. " Mitoloji dersini beraber işleyeceğiz bu sene. Teker teker kalkıp kendinizi tanıtmanızı istemiyorum. Gerek duyduklarıma zaten sorarım. Zamanla birbirimizi tanıyacağız şüphesiz ama dikkat ettiğim bir kaç şeyi önceden söylemem herkezin yararına olur. Dersime zamanında geleceksiniz. Söz alınmadan konuşulmasını istemiyorum. Ödevlerinizi söylediğim tarihlerde elimde göremezsem bunun sonuçlarından memnun kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kısacası ; beni memnun ederseniz kimse üzülmez."

Sözünü bitirdikten sonra masasına oturdu ve tahtaya dönüp " Bunlar 12 Olimpos Tanrıları. Kısaca bahsettim özelliklerinden. Şimdi onları okuyacağım ve önemli olabilecek yerleri not almanızı tavsiye ederim. " İfadesiz bir ses tonuyla tahtaya yazdıklarını okumaya başladı. Tüm sınıf hiç ses çıkarmadan dinliyordu.

" Aphrodite
Aphrodite, aşkın, cinsel isteklerin ve güzelliğin tanrıçasıdır. Doğal yeteneklerinin yanında, herkesin kendini arzulamasını sağlayan büyülü bir kuşağı vardır. Doğumu hakkında iki söylenti vardır. Hephaestus'un karısıdır. Ağacı mersin, hayvanları güvercin, kuğu ve serçedir.

Apollo
Apollo, Zeus ve Leto'nun oğlu, Artemis'in ikiz kardeşidir. Altın bir lir çalar; müziğin ve güneşin tanrısıdır. Gümüş bir yayı en uzağa o atabilir; okların tanrısıdır. Tıbbı insanlara o öğretmiştir; iyileştirici tanrıdır. Asla yalan söylemez; ışığın ve gerçeğin tanrısıdır. Apollo her sabah, 4 atlı arabasını gökyüzünü başından sonuna dolaşır ve güneş doğar. Delphi'de bir nasihatçı olarak tanınır. Yunanistan'ın dört bir yanından insanlar ondan nasihat almak için Delphi'ye gelirler.
Kutsal ağacı defne, hayvanları yunus ve kargadır.

Ares
Ares, Zeus ve Hera'nın oğludur. Ne annesi ne de babası tarafından pek sevildiği söylenemez. Savaş tanrısıdır. Öldürücü ve kana susamış bir tanrıdır ama bir yandan da korkağın tekidir. Aphrodite'le yatakta yakalanınca, kocası Hephaestus tarafından herkesin içinde alay konusu edilmiştir. Akbaba ve köpek kutsal hayvanlarıdır.

Artemis
Artemis, Zeus ve Leto'nun kızı, Apollo'nun ikiz kardeşidir. Vahşi hayvanların ve avın tanıçasıdır. Gençlerin koruyucusudur. Apollo gibi o da gümüş oklarla atış yapar. Erdemin, namusun simgesidir. Çocukların doğumlarını yönetir (doğumunda Leto'ya hiç acı çektirmemiştir.) Kutsal ağacı servidir. Özellikle geyik olmak üzere tüm hayvanlar ona kutsaldır.

Athena
Athena Zeus'un en sevgili kızıdır. Yetişkin, zırhlı ve silahlı bir şekilde, babasının kafasından fırlayarak doğmuştur. Savaşta acımasız ve cesurdur ancak sadece şehri düşmanlardan korumak için savaşır. Şehrin, el sanatlarının, tarımın ve zekanın tanrıçasıdır. Yuları icat ettip, insanların atı evcilleştirmesini sağlamıştır. Trompet, flüt, çömlek, tırmık, saban, gemi ve savaşta kullanılan at arabası onun icatlarındandır. Bilgelik, akıl ve temizlik tanrıçasıdır. Zeus'un en sevdiği çocuğu olduğu için, şimşekleri dahil, babasının tüm silahlarını kullanmaya izni vardır. Kutsal şehri Atena, ağacı zeytin ve hayvanı baykuştur.

Hades
Hades de Zeus'un kardeşidir. Ölülere hükmeden yeraltı tanrısıdır. Kullarının sayısını artırmak için delice uğraşan, açgözlü bir tanrıdır.
Erynyes'ler onun değerli misafirleridir. Onu ziyarete gelenlerin yeraltı dünyasını terketmeleri konusunda da oldukça isteksizdir.
Aynı zamanda, yerden çıkan değerli madenler onu bolluk çokluk ve servet tanrısı yapmıştır. Onu görünmez yapan bir miğferi vardır. Yeraltı dünyasından pek ayrılmazdı. Acımasız ve hatta korkunçtu ama sözünden dönmezdi ve kaprisli bir tanrı değildi; bilmem bu son iki özellik onu pek affedilir kılar mı. Zorla kaçırdığı Persephone ile evlidir. Ölümün tanrısıdır, ama Ölüm de başlıbaşına bir tanrıdır: Thatanos.

Hephaestus
Hephaestus, Zeus ve Hera'nın oğludur. Fiziksel olarak son derece çirkin ve topal olan tek tanrıdır. Ateşin ve demirin tanrısıdır. Tüm tanrıların zırhlarını ve silahlarını o yapar. Demir işlemek için bir volkanı kullanır. Kibar ve barıştan hoşlanan bir tanrıdır. Aphrodite ile evlidir.

Hera
Hera, Zeus'un kızkardeşidir. Sonradan karısı da olmuştur. Oceanus ve Tethys adlı Titanlar tarafından büyütülmüştür. Evliliğin koruyucusudur ve evli kadınlara özel bir ilgi gösterir. Biçok mitolojik anlatı, Hera'nın Zeus'un kendisine sadakatsizliğine karşı aldığı öçlerden, kıskançlığından bahseder. Kutsal hayvanları inek ve tavuskuşudur. Argos, en sevdiği şehirdir.

Hermes
Hermes, Zeus ve Maia'nın oğludur. Zeus'un habercisidir. Tanrıların en hızlısıdır. Kanatlı sandaletleri ve şapkası vardır; bir de büyülü değnek taşır. Hırsızların ve ticaretin tanrısıdır. Yeraltı dünyasına ölüleri götürür. Liri, kavalı, notaları, astronomiyi, ölçü birimlerini ve sporu icat etmiştir.

Hestia
Hestia, Zeus'un kızkardeşidir. Bakire bir tanrıçadır. Evlerin düzeninden sorumlu olan tanrıçadır. Yeni bir çocuk doğduğunda aileye kabul edilmeden önce onu kutsayandır. Her şehrin Hestia'ya kutsanmış herkese açık bir yer vardır. Burda devamlı ateş yakılır ve asla söndürülmez.

Poseidon
Poseidon, Zeus'un kardeşidir. Denizler tanrısıdır. Ona tapınan deniz yaratıkları arasında itibarı büyüktür. Titan Oceanus'un büyük torunlarından Amphitrite, ile evlidir. Silahı dünyayı sallayabilen ve herşeyi paramparça edebilen üç dişli bir çataldır. Zeus'tan sonra diğer tanrılar arasında en güçlü olandır. Okyanus'un derinliklerinde, mercanlar ve deniz çiçekleriyle süslenmiş, fosforlu kızıl bir ışıkla aydınlanan, altından muhteşem bir sarayı vardır. Yunusların, deniz atlarının ve diğer deniz canlılarının çektiği iki tekerli arabasıyla ilerler.

ve Zeus
Babası Cronos'un hükümdarlığını yıkıp yerine geçip tüm tanrıların üstün yöneticisi olan Zeus, göklerin ve yağmurun tanrısı; bulutları da o biraraya getirirdi. Onu kızdıranlara fırlattığı şimşekler silahıydı. Hera'yla evliydi ama çapkınlıkları ve güzel kadınlara zaafıyla ünlüdür. Bir kartal, keyfinin kayhası olarak hizmetindeydi. Getir-götür işleri ve sakiliğini Ganymede yapardı. Ganymede o kadar güzel bir çocuktu ki, Zeus onu Ida dağından kaçırıp Olympos'a getirerek ölümsüz yapmıştı. Zeus ayrıca, yeminlerini bozanların ve yalan söyleyenlerin cezalandırıcısıdır. Ağacı meşe, akıl hocası meşe ağaçlarının vatanı olan Dodona'dır.

Bu tanrıların sihrin gelişmesine katkı da bulunduğuna inanılıyor. "

Konuşması bittiğinde ayağı kalktı ve sınıfı bir süre süzdkten sonra öğrencilere hitap ederek;

" Anlamadığınız bir yer var mı diye sormayacağım. Gayet basit bir başlangıç yaptık zaten. Ve eğer bunu gerçektende anlamayan varsa zekasından şüphe duyarım. Ve ödevinize gelince... Dikkatinizi çeken tanrıyı araştırın ve dikkatinizi neden çektiğini yazın. Ama ezbere şeyleri kabul etmiyorum. Kitaplardan alıntı yapmayın. Eğer öyle isteseydim sizi hiç yormaz kendim açar okurdum kitabı. Sizin bakış açınızı istiyorum ben. Dersimiz bitmiştir. En kısa zamanda teslim edin ödevlerinizi. Hiç bir şekilde mazeret kabul etmeyeceğimi de unutmayın lütfen. Şimdi çıkabilirsiniz... "

Claire usunlca masasına döndü ve öğrencilerin sınıftan ayrılışını izlemeye başladı. Herkez ayrıldıktan sonra yerinden kalkıp hızla odasına doğru ilerledi. Sıkıcı bir dersti ve tüm yıl bu özelliğini koruyacağa benziyordu. Şimdi tek istediği yanlız kalmaktı...

Spoiler:

En son Claire Trisha Wayne tarafından Perş. Ağus. 06, 2009 1:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Jasper Ruby Black
Jasper Ruby Black

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : Utku
Patronus : Unicorn
Tarafı : Ö.Y Yakında Senide Yicemm :D
Rp yaşı : 13
Asası : Zor Seçim
Özel Yetenek : Öğrenci Daha O Dur :D
Evcil Hayvan : Griffin
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Keyifl10

MesajKonu: Geri: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 12:09 am

Jasper öğleden sonraki ilk dersine gitmek için ders programını çıkardı ve Büyük Salondaki büyük masanın üzerine koydu.
Mitoloji! Bu dersi seviyordu, uzun ve sıkıcı konular yoktu. Problem çözmek çok daha eğlenceliydi. Keyifle, ders programını tekrar çantasına tıkarak arkadaşlarının yanından ayrıldı.
Zor olan birşey vardı, yedi kat merdiven çıkacaktı. Koridorlar heyecanlı 1. sınıf öğrencileriyle doluydu. Yeni derslerine girmek için sabırsızlanıyor gibi görünüyorlardı
.
Tahminen 5. kattayken bir grup Slytherin öğrencisi, kendi aralarında fısıldaşıyor ve hiç hoş olmayan bir şekilde gülüyorlardı. Jasper ne konuştuklarını çok merak ediyordu ama şu anda dinlemek için zamanı yoktu.
Aritmansi dersliğine geldi ve geçen sene olduğu gibi en öne oturdu.
Bu dersi James'inde alacağını biliyordu, o yüzden yanındaki sırayı boş bıraktı. Az sonra Prof. Wayne içeriye yavaşça girdi ve
Ben Claire Trisha Wayne. Profesör Wayne diye hitap edebilirsiniz. " Öğrencileri sertçe süzdü ve konuşmaya devam etti. " Mitoloji dersini beraber işleyeceğiz bu sene. Teker teker kalkıp kendinizi tanıtmanızı istemiyorum. Gerek duyduklarıma zaten sorarım. Zamanla birbirimizi tanıyacağız şüphesiz ama dikkat ettiğim bir kaç şeyi önceden söylemem herkezin yararına olur. Dersime zamanında geleceksiniz. Söz alınmadan konuşulmasını istemiyorum. Ödevlerinizi söylediğim tarihlerde elimde göremezsem bunun sonuçlarından memnun kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kısacası ; beni memnun ederseniz kimse üzülmez." Sözünü Bitirdiğinde Jasper Kısa Bİr Gülümsedi.Bugün Çok İyi Dersler ANlatacağını Biliyordu.Prof. Wayne'nin Öğretmen Başladı Ve Herkes Onu Dikkatlice Dinliyordu Kötü Almak İstemiyorlardı İlk Dersten:

Aphrodite
Aphrodite, aşkın, cinsel isteklerin ve güzelliğin tanrıçasıdır. Doğal yeteneklerinin yanında, herkesin kendini arzulamasını sağlayan büyülü bir kuşağı vardır. Doğumu hakkında iki söylenti vardır. Hephaestus'un karısıdır. Ağacı mersin, hayvanları güvercin, kuğu ve serçedir.

Apollo
Apollo, Zeus ve Leto'nun oğlu, Artemis'in ikiz kardeşidir. Altın bir lir çalar; müziğin ve güneşin tanrısıdır. Gümüş bir yayı en uzağa o atabilir; okların tanrısıdır. Tıbbı insanlara o öğretmiştir; iyileştirici tanrıdır. Asla yalan söylemez; ışığın ve gerçeğin tanrısıdır. Apollo her sabah, 4 atlı arabasını gökyüzünü başından sonuna dolaşır ve güneş doğar. Delphi'de bir nasihatçı olarak tanınır. Yunanistan'ın dört bir yanından insanlar ondan nasihat almak için Delphi'ye gelirler.

Ares
Ares, Zeus ve Hera'nın oğludur. Ne annesi ne de babası tarafından pek sevildiği söylenemez. Savaş tanrısıdır. Öldürücü ve kana susamış bir tanrıdır ama bir yandan da korkağın tekidir. Aphrodite'le yatakta yakalanınca, kocası Hephaestus tarafından herkesin içinde alay konusu edilmiştir. Akbaba ve köpek kutsal hayvanlarıdır.

Artemis
Artemis, Zeus ve Leto'nun kızı, Apollo'nun ikiz kardeşidir. Vahşi hayvanların ve avın tanıçasıdır. Gençlerin koruyucusudur. Apollo gibi o da gümüş oklarla atış yapar. Erdemin, namusun simgesidir. Çocukların doğumlarını yönetir (doğumunda Leto'ya hiç acı çektirmemiştir.) Kutsal ağacı servidir. Özellikle geyik olmak üzere tüm hayvanlar ona kutsaldır.

Athena
Athena Zeus'un en sevgili kızıdır. Yetişkin, zırhlı ve silahlı bir şekilde, babasının kafasından fırlayarak doğmuştur. Savaşta acımasız ve cesurdur ancak sadece şehri düşmanlardan korumak için savaşır. Şehrin, el sanatlarının, tarımın ve zekanın tanrıçasıdır. Yuları icat ettip, insanların atı evcilleştirmesini sağlamıştır. Trompet, flüt, çömlek, tırmık, saban, gemi ve savaşta kullanılan at arabası onun icatlarındandır. Bilgelik, akıl ve temizlik tanrıçasıdır. Zeus'un en sevdiği çocuğu olduğu için, şimşekleri dahil, babasının tüm silahlarını kullanmaya izni vardır. Kutsal şehri Atena, ağacı zeytin ve hayvanı baykuştur.

Hades
Hades de Zeus'un kardeşidir. Ölülere hükmeden yeraltı tanrısıdır. Kullarının sayısını artırmak için delice uğraşan, açgözlü bir tanrıdır.
Erynyes'ler onun değerli misafirleridir. Onu ziyarete gelenlerin yeraltı dünyasını terketmeleri konusunda da oldukça isteksizdir.
Aynı zamanda, yerden çıkan değerli madenler onu bolluk çokluk ve servet tanrısı yapmıştır. Onu görünmez yapan bir miğferi vardır. Yeraltı dünyasından pek ayrılmazdı. Acımasız ve hatta korkunçtu ama sözünden dönmezdi ve kaprisli bir tanrı değildi; bilmem bu son iki özellik onu pek affedilir kılar mı. Zorla kaçırdığı Persephone ile evlidir. Ölümün tanrısıdır, ama Ölüm de başlıbaşına bir tanrıdır: Thatanos.

Hephaestus
Hephaestus, Zeus ve Hera'nın oğludur. Fiziksel olarak son derece çirkin ve topal olan tek tanrıdır. Ateşin ve demirin tanrısıdır. Tüm tanrıların zırhlarını ve silahlarını o yapar. Demir işlemek için bir volkanı kullanır. Kibar ve barıştan hoşlanan bir tanrıdır. Aphrodite ile evlidir.

Hera
Hera, Zeus'un kızkardeşidir. Sonradan karısı da olmuştur. Oceanus ve Tethys adlı Titanlar tarafından büyütülmüştür. Evliliğin koruyucusudur ve evli kadınlara özel bir ilgi gösterir. Biçok mitolojik anlatı, Hera'nın Zeus'un kendisine sadakatsizliğine karşı aldığı öçlerden, kıskançlığından bahseder. Kutsal hayvanları inek ve tavuskuşudur. Argos, en sevdiği şehirdir.

Hermes
Hermes, Zeus ve Maia'nın oğludur. Zeus'un habercisidir. Tanrıların en hızlısıdır. Kanatlı sandaletleri ve şapkası vardır; bir de büyülü değnek taşır. Hırsızların ve ticaretin tanrısıdır. Yeraltı dünyasına ölüleri götürür. Liri, kavalı, notaları, astronomiyi, ölçü birimlerini ve sporu icat etmiştir.

Hestia
Hestia, Zeus'un kızkardeşidir. Bakire bir tanrıçadır. Evlerin düzeninden sorumlu olan tanrıçadır. Yeni bir çocuk doğduğunda aileye kabul edilmeden önce onu kutsayandır. Her şehrin Hestia'ya kutsanmış herkese açık bir yer vardır. Burda devamlı ateş yakılır ve asla söndürülmez.

Poseidon
Poseidon, Zeus'un kardeşidir. Denizler tanrısıdır. Ona tapınan deniz yaratıkları arasında itibarı büyüktür. Titan Oceanus'un büyük torunlarından Amphitrite, ile evlidir. Silahı dünyayı sallayabilen ve herşeyi paramparça edebilen üç dişli bir çataldır. Zeus'tan sonra diğer tanrılar arasında en güçlü olandır. Okyanus'un derinliklerinde, mercanlar ve deniz çiçekleriyle süslenmiş, fosforlu kızıl bir ışıkla aydınlanan, altından muhteşem bir sarayı vardır. Yunusların, deniz atlarının ve diğer deniz canlılarının çektiği iki tekerli arabasıyla ilerler.

ve Zeus
Babası Cronos'un hükümdarlığını yıkıp yerine geçip tüm tanrıların üstün yöneticisi olan Zeus, göklerin ve yağmurun tanrısı; bulutları da o biraraya getirirdi. Onu kızdıranlara fırlattığı şimşekler silahıydı. Hera'yla evliydi ama çapkınlıkları ve güzel kadınlara zaafıyla ünlüdür. Bir kartal, keyfinin kayhası olarak hizmetindeydi. Getir-götür işleri ve sakiliğini Ganymede yapardı. Ganymede o kadar güzel bir çocuktu ki, Zeus onu Ida dağından kaçırıp Olympos'a getirerek ölümsüz yapmıştı. Zeus ayrıca, yeminlerini bozanların ve yalan söyleyenlerin cezalandırıcısıdır. Ağacı meşe, akıl hocası meşe ağaçlarının vatanı olan Dodona'dır.

Öğretmenin Bu Anlattıklarında Muhteşem Bayat Kalırdı Çok Güzeldi.Ve Çok Güzel Anlatmıştı.Ve Masasından Kalkıp:" Anlamadığınız bir yer var mı diye sormayacağım. Gayet basit bir başlangıç yaptık zaten. Ve eğer bunu gerçektende anlamayan varsa zekasından şüphe duyarım. Ve ödevinize gelince... Dikkatinizi çeken tanrıyı araştırın ve dikkatini neden çektiğini yazın. Ama ezbere şeyleri kabul etmiyorum. Kitaplardan alıntı yapmayın. Eğer öyle isteseydim sizi hiç yormaz kendim açar okurdum kitabı. Sizin bakış açınızı istiyorum ben. Dersimiz bitmiştir. En kısa zamanda teslim edin ödevlerinizi. Hiç bir şekilde mazeret kabul etmeyeceğimi de unutmayın lütfen. Şimdi çıkabilirsiniz... " O Anda Zil Çaldı Ve Herkes Dışarı Doğru Yayıldı.

Spoiler:
Mia Claire Abbey
Mia Claire Abbey

Gerçek İsim : ~ Damla
Patronus : -
Tarafı : Aydınlık
Asası : *Çabuk Çözüm* Ceviz ağacından yapılma,Özünde Timsah Pulu vardır.En iyi büyüsü:İmpedimenta
Özel Yetenek : -
Evcil Hayvan : kedi*
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Bezgin10

MesajKonu: Geri: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 1:14 am

Mia yavaş adımlarıyla koridorlarda yürüyordu,bugün olduğundan sıkıcıydı.Yavaş adımlarını hızlaştırdı ve saatine baktı.Bugün mitoloji dersi vardı.O dersi çok seviyordu,aslında öyle konuları çok seviyordu.Arkasını hızla dönüp koşturdu.Mitoloji dersliğinin nerede olduğunu bilmiyordu ama sonunda etrafı izleye izleye bulabilmişti.Kapıyı yavaşça aralayıp dudak bürktü.Profesör başını masadan kaldırmayınca usulca yerine süzüldü.
Oturdu ve etrafına süzerken,profesörün sesini duydu.

"Ben Claire Trisha Wayne. Profesör Wayne diye hitap edebilirsiniz. " Mia profesörün ilk günkü bu tavrını sevmemişti,ama böyle olmasının bir sebebi olmalıydı diyerek profesörün sinirli davranışını önemsemedi.Daha sonra birkaç öğrenciyi süzdükten sonra devam etti " Mitoloji dersini beraber işleyeceğiz bu sene. Teker teker kalkıp kendinizi tanıtmanızı istemiyorum. Gerek duyduklarıma zaten sorarım. Zamanla birbirimizi tanıyacağız şüphesiz ama dikkat ettiğim bir kaç şeyi önceden söylemem herkezin yararına olur. Dersime zamanında geleceksiniz. Söz alınmadan konuşulmasını istemiyorum. Ödevlerinizi söylediğim tarihlerde elimde göremezsem bunun sonuçlarından memnun kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kısacası ; beni memnun ederseniz kimse üzülmez."
Profesör sözünü bitirdikten sonra yerine oturdu ve birkaç saniye sonra tekrar sözüne devam etti.
Bunlar 12 Olimpos Tanrıları. Kısaca bahsettim özelliklerinden. Şimdi onları okuyacağım ve önemli olabilecek yerleri not almanızı tavsiye ederim. "

Mia gözlerini tahtaya devirdi ve ağzı açık bir şekilde bakmaya devam etti.Tahtada yazılanlar uzundu.

Aphrodite

Apollo

Ares

Artemis

Athena

Hades

Hephaestus

Hera

Hermes

Hestia

Poseidon

ve Zeus

Mia çantasından hızla parşömenini ve tüy kalemini çıkarttı ve önemli yerleri değil de hepsini hızlı hızlı geçirdi parşömenine.Yazdıktan bir süre sonra profesörün sesi sınıfta yankılandı.
:" Anlamadığınız bir yer var mı diye sormayacağım. Gayet basit bir başlangıç yaptık zaten. Ve eğer bunu gerçektende anlamayan varsa zekasından şüphe duyarım. Ve ödevinize gelince... Dikkatinizi çeken tanrıyı araştırın ve dikkatini neden çektiğini yazın. Ama ezbere şeyleri kabul etmiyorum. Kitaplardan alıntı yapmayın. Eğer öyle isteseydim sizi hiç yormaz kendim açar okurdum kitabı. Sizin bakış açınızı istiyorum ben. Dersimiz bitmiştir. En kısa zamanda teslim edin ödevlerinizi. Hiç bir şekilde mazeret kabul etmeyeceğimi de unutmayın lütfen. Şimdi çıkabilirsiniz... "
Gerçekten de kolay bir dersti diye geçirdi içinden,kulaklarının içinde zilin sesi yankılandığı anda dışarı çıktı.Ödevini unutmaması için tüy kalemiyle koluna yazdı çünkü parşömeni yanında yoktu.

Spoiler:
https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/mia-claire-abbey-t8
Michael Nymins Miller
Michael Nymins Miller

Meslek : Serbest Meslek
Gerçek İsim : Hakan
Asası : Gerçeğin Aynası
Özel Yetenek : Bilmem,belkide vardır.
Evcil Hayvan : yok
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Olgun10

MesajKonu: Geri: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 9:48 am

Güneş,turuncu-kırmızı karışımı bir renge bürünmüş ,yavaş yavaş ayak altından çekilmeye başlamıştı .Karanlık bastırdı ansızın ,ortalığı bir büyü gibi sarmalamıştı .Dolunay ,büyük bir zarafetle gökyüzündeki yerini yıldızlarla paylaşmıştı .Sabahın o kavurucu güneşinden eser kalmamış ,kuşların cıvıltısı ,ağaçların ahenkli dansı ve tiz çocuk kahkahalarının yerini kurt ulumaları ,baykuş sesleri ve Michael'inde garipsediği değişik sesler almıştı .Bu gece vaktinde hepsi sohbet halinde olmalı -ki,ortak salondan sesler yükseliş içindeydi ,Michael kulak ardı etmeye çalışarak , ''Hani bakayım güneş,oyununuz yarıda kaldı .Ama hala sohbet içindesiniz,dersle alakanız yok . '' elinde tuttuğu parşömene bitkibilim hakkında bildiklerinin özetini çıkarmıştı .Yapacak bir şey bulamadığında ,ders programına bir baktı , '' Kehanet saat 9:00 ''

Çalışması için yeterli ve verimli olacak yarım saati vardı ,Mitoloji kitabını açtı ,ilk konu olan on iki tanrıya bir göz attı ,kitapta okadar da dolaylı bilgiler yoktu ,anladığı kadarını parşömene kaydetti,ortak salona doğru yöneldi . ''Hey siz erkekler benimle geliyorsunuz! Unuttunuzmu kehanet dersimiz var . '' Mich göğsünü hindi gibi kabartarak konuştu ,peşine takıp rehberlik ettiği çocuklar oflarken ,çoktan mitoloji dersliğine varmışlardı .Çift kanatlı kapının ardındaki hava ,tarih kokuyordu .Herkes farklı nidalar içindeydi .Sınıfta rawenlaw ve hufflepuff grubu ders çalışıyordu ,tabii Victoria'da kız gurubuna söz geçirmeye gayret ediyordu .Michael erkekleri ön sıraya doluşturduktan sonra ,kendisi en arkalardaki bir sıraya oturdu .Slytherinlerde kapıdan içeri doluşmaya başlamışlardı ,bir ağız kavgası başlamış ancak uzun sürmemişti .Olgun gösteren bir bayan ,derslikte belirmişti .Uzun süre orda olmalıydı ama Michael farketmemişti .Göğüs dekoltesinin yanı sıra düz siyah saçları ,dudakları ve bakışları ilgi çekiciydi.Siyah kıyafet giymesi ,sevdiği rengin o olduğunu belli ediyordu ,bu sıcakta kimse siyah giymezdi .

Sınıfı süzerek korkutucu tavırlarla kendini tanıttı ve tavsiyelerde bulundu , ''Claire Trisha Wayne'' .''Bunlar 12 olimpios tanrıları . '' tahtada belirttiği bilgilerin ardından konuştu .Michael bunları biliyordu ama bu kadar dolaylı bilgiye sahip değildi ,işte profesörlerde bu işe yarardı .On iki tanrının bilmediği bölümlerini ,bir parşömene kayıt etti .İlginç ve hayranlık duyduğu tanrının bayağı bir üstünde durmuştu ,'' Hermes '' .Profesör bir süre beklemenin ardından ,iğneleyici sözlere başladı,bu sözler sesine uygun onu dahada seksi gösteriyordu . ''Ödeviniz,dikkatinizi çeken tanrıyı ve neden dikkatinizi çektiğinizi yazmanız . '' Çoğu öğrenci zaten anlamamışken ,üstüne bastıran ödeve üzülmüştü .Michael bu ödeve sevinmişti ,doğrusu .İlgisini çeken hermes'i yazması yeterli olurdu.Zilin çalmasıyla tüm öğrenciler kapıya hücum etti ,Mich'de hindi gibi kabarmış ,rozetini belli etmeye çalışarak ,önden önden gryffindor grubuna eşlik ediyordu ...

Spoiler:
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Meslek : başbelası
Tarafı :
Kan Durumu : melez
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Nerede10

MesajKonu: Geri: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 10:35 am

Daniel yola çıktığında Mitoloji dersinin başlamasına sadece iki dakika kalmıştı.Muhteşem bir hızla koşuyordu.Şu anda cisimlenmeyi bilmeyi ve Hogwarts'ın içinde de cisimlenmeye izin olmasını ne çok isterdi.Yolda çok fazla insana çarptı.Biri profesöre benziyordu.Ama Daniel'in dönüp ona bakacak zamanı yoktu...

Daniel son on beş saniye kala dersliğe vardı.Hemen geçip bir sıraya oturdu.Tam o anda da profesör konuşmaya başladı.Daniel daha önce bu profesörü hiç görmemişti ya da görmüş de dikkat etmemişti.Profesör bütün profesörler gibi adını söyleyerek başladı;
-Ben Claire Trisha Wayne. Profesör Wayne diye hitap edebilirsiniz,dedi.

Hemen kendiyle ve dersi işleyiş tarzıyla ilgili bir kaç kısa cümle kurdu.Daniel bunların çoğunu doğru buluyordu.Daha sonra masasına oturup;
-Bunlar 12 Olimpos Tanrıları. Kısaca bahsettim özelliklerinden. Şimdi onları okuyacağım ve önemli olabilecek yerleri not almanızı tavsiye ederim,dedi.

Sonra Aphrodite'den başlayıp Zeus'a kadar olan Tanrı'ların hepsini anlattı.Gerçekten bazılarının çok ilginç özellikleri vardı.Özellikle Apollo'nun...Tıbbı insanlara öğreten ve güneşin doğmasını sağlayan...

Yavaş yavaş dersin sonuna geliyorlardı.Profesör onlara bir ödev verdi.Ödevde dikkatlerini çeken Tanrı'yı ve onun neden dikkatlerini çektiğini yazacaklardı.Daniel hemen ödev planlayıcısını çıkarıp yazdı.Altına da küçük bir not düştü:"Apollo",sonra da derslikten çıktı...

Spoiler:
Clementine L. Alcore
Clementine L. Alcore

Evcil Hayvan : Angel (Kedi)...
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Keyifl10

MesajKonu: Geri: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 10:34 pm

Bugünkü ilk dersine gitmek üzere, ilk dersin boşluğundan faydalanıp kitap okuduğu ortak salondan yatakhaneye çıktı. Çantası zaten hazırdı, fakat bir kere daha kontrol etmenin yaralı olacağını düşündü. Çantanın içini açıp yerinde olmayan bir şey var mı diye baktıktan sonra, zaten var olamalarına rağmen sandığından çıkardığı bir parşömeni ve bir tüy kalemi daha çantasına yerleştirdi. Koluna taktığı çantasıyla birlikte ortak salon kapısından çıkarken, çok ilgili olduğu mitoloji dersinin profesörünün nasıl biri olduğunu düşünmeye başlamıştı. Yol boyunca dersin nasıl geçiceğini, ne anlatılacağını aklında evirip çevirdi. Zaten beş - on dakika sonra kendi gözleriyle görücekti. Bu kadar düşünmesi mantıksızdı ama mitoloji onun çok ilgili olduğu bir konu olduğu için düşünmeden de edemiyordu.

Dersliğin kapısına geldiğinde derin bir nefes alarak kapıyı açtı. İçeride çok fazla öğrenci yoktu ve profesör de beklemekten sıkılmış olucak ki başka bir şeylerle uğraşıyordu. Aslında eğlenceli bir sınıf olabilirdi burası ama garip bir sessizlik hakimdi dersliğe. Klasik bir sınıftı aslıda mitoloji sınıfı, düzenle yerleştirilmiş sıralar, sıraların tam karşısın da bir tahta ve içeriye çok da ışık aldığı söylenemeyecek pencereler... Etrafı incelemekle meşgul olan Lil içeri ilk girdiğinde farkettiği tahtadaki yazıyı okumaya koyuldu. On iki olimpos tanrısından bahseden bu yazı dersin içeriğiyle ilgli özet niteliği taşıyor gibiydi. Sonunda kafasını kaldırıp öğrenciler bakan profesör herkesi tam olduğuna emin olduğunda yerinden kalktı.

" Ben Claire Trisha Wayne. Profesör Wayne diye hitap edebilirsiniz. "

Daha ilk cümlesinden oldukça sert ve otoriter bir ifadeyle konuşmuştu, konuşmanın devamının ise bu havadan sıyrıldığı söylenemezdi. Lil beklediğinin aksine - ki aklından mitoloji profesörünün nasıl olacağına dair bir sürü şey geçirmişti - oldukça sert mizaçlı bir profesörle karşı karşıya kaldığı için hayal kırıklığına uğramış sayılabilirdi. Ama hala içinde bir umut, belki mitoloji olan ilgisi sayesinde kendini sevdirmeye başarabilirdi. Kendine güveni fazlaydı ama oldukça sıkılgan tavırları ve bozmadığı sert ifadesiyle karşısında duran profesör bu güveni parçalıyor denebilirdi. Dersiyle ilgili uyarıları yaptıktan sonra profesör bakışlarını tahtaya çevirdi.

" Bunlar 12 Olimpos Tanrıları. Kısaca bahsettim özelliklerinden. Şimdi onları okuyacağım ve önemli olabilecek yerleri not almanızı tavsiye ederim. "

Lil zaten tahtada yazanları dersin başında okumuştu. Oldukça bilgili olduğu bu konuda sıkılmamak için not almak idealdi. Çantasından çıkardığı parşömen, tüy kalemi ve mürekkebini masanın üzerine koydu ve profesörün anlatmaya başlamasıyla birlikte Lil de not almaya başladı.

"Aphrodite
Aphrodite, aşkın, cinsel isteklerin ve güzelliğin tanrıçasıdır. Doğal yeteneklerinin yanında, herkesin kendini arzulamasını sağlayan büyülü bir kuşağı vardır. Doğumu hakkında iki söylenti vardır. Hephaestus'un karısıdır. Ağacı mersin, hayvanları güvercin, kuğu ve serçedir..."

Profesör tahtaya yazdığı sırayla Aphrodite'den itibaren oniki Tanrı'yı anlatmakla -çok da etraflı sayılmayan - başladığı konuşmasını sonlandırdığında herkes pür dikkat hocayı dinlemeye dalmıştı. Ders anlatmayı bitirdiğinde anlamamamızın mümkün olamayacağı özgüvenine sahip profesör aslında haklıydı da. Sonuçta oniki Tanrı bunlardı ve çok da geniş olmasa da hepsi hakkında bilgi vermişti. "Zaten genişçe bilgi vermeye kalksaydı her ders bir tanrıyı işlemek zorunda kalırdık, Eğer dahasını merak eden varsa açıp kitaplardan araştırsın..." diye düşündü Lil. O bunları düşünürken profesörün verdiği ödev Lil'in düşünceleriyle örtüşüyordu.

"Dikkatinizi çeken tanrıyı araştırın ve dikkatinizi neden çektiğini yazın." demişti profesör ve bu Lil için oldukça kolaydı. Sadece zor olan aralarıdan hangisini seçeceğine karar vermek olucaktı ama dersten çıkarken çokta kararını vermiş bile Poseidon'u araştırcaktı. Tam kapıdan çıkmadan önce, masasına geri dönmüş olan profesöre bir göz attı. Hala ders başındaki sıkılgan hali devam ediyordu sanki ve oldukça sert bakışlarla herkesin gitmesini beklerken sınıftan çıkmak için sabırsızlanıyor gibiydi...

Spoiler:
Tom Miller
Tom Miller

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : kutay erzin
Patronus : Yaşım Tutmuyor.
Asası : Tanınan Adımlar
Özel Yetenek : Okuldan mezun olunca...
Evcil Hayvan : anka
İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Nerede10

MesajKonu: Geri: İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı   İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 12:01 pm

Tom sabah kalktı. Hemen perdeleri açtı. Dışarısı soğuk esiyordu. Şimdi Mitoloji dersine gireceklerdi. Sırt çantasına kitaplarını ve tüy kalemini tıkıştırdı. Bir pelerin aldı dolaptan çabucak giyindi. Son hazırlıklarınıda yapıp Ortak Salondan çıktı. Yol boyunca Mitoloji dersinin profesörünün nasıl biri olacağını düşündü. Hemen ikinci kattaki dersliğe girdi. Derslik epey dolmuştu. Profesörün bakışlarından biraz geç kaldığı belliydi. Profesörün yanından hemen sıyrılıp boş bir köşeye geçti. Bir süre sonra içeri bir kaç Hufflepuff girdikten sonra herkesin gelmiş olduğunu farkeden profesör:
" Ben Claire Trisha Wayne. Profesör Wayne diye hitap edebilirsiniz. " Öğrencileri sertçe süzdü.Ve konuşmaya devam etti.
" Mitoloji dersini beraber işleyeceğiz bu sene. Teker teker kalkıp kendinizi tanıtmanızı istemiyorum. Gerek duyduklarıma zaten sorarım. Zamanla birbirimizi tanıyacağız şüphesiz ama dikkat ettiğim bir kaç şeyi önceden söylemem herkezin yararına olur. Dersime zamanında geleceksiniz. Söz alınmadan konuşulmasını istemiyorum. Ödevlerinizi söylediğim tarihlerde elimde göremezsem bunun sonuçlarından memnun kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kısacası ; beni memnun ederseniz kimse üzülmez." Tom'un düşündüklerinin tam tersi olmuştu. Profesör sert bir bayana benziyordu. Sözünü bitirdikten sonra masasına döndü. Tahtaya dönüp:
" Bunlar 12 Olimpos Tanrıları. Kısaca bahsettim özelliklerinden. Şimdi onları okuyacağım ve önemli olabilecek yerleri not almanızı tavsiye ederim. " İlgisiz şekilde tahtada yazdıklarını okumaya başladı. Herkes ses çıkarmadan onu dinliyordu.
" Aphrodite

Apollo

Ares

Artemis

Athena

Hades

Hephaestus

Hera

Hermes

Poseidon

ve Zeus

Bu tanrıların sihrin gelişmesine katkı da bulunduğuna inanılıyor. " Tom bir perşomen çıkarıp bunlardan bikaçını not almaya başladı. Yazacaklarını seçti bile. İlgisini çekenleri kısaca yazmaya başladı.

Profesör konuşması bittiğinde ayağı kalktı ve sınıfı bir süre süzdkten sonra öğrencilere hitap ederek:

:" Anlamadığınız bir yer var mı diye sormayacağım. Gayet basit bir başlangıç yaptık zaten. Ve eğer bunu gerçektende anlamayan varsa zekasından şüphe duyarım. Ve ödevinize gelince... Dikkatinizi çeken tanrıyı araştırın ve dikkatini neden çektiğini yazın. Ama ezbere şeyleri kabul etmiyorum. Kitaplardan alıntı yapmayın. Eğer öyle isteseydim sizi hiç yormaz kendim açar okurdum kitabı. Sizin bakış açınızı istiyorum ben. Dersimiz bitmiştir. En kısa zamanda teslim edin ödevlerinizi. Hiç bir şekilde mazeret kabul etmeyeceğimi de unutmayın lütfen. Şimdi çıkabilirsiniz... "

Tom için güzel bir ders olmuştu. Mitolojik ögelerin ilgisini çekeceğini fark etmişti ilk dersten. Ödevlerini de not alarak toparlanıp sessizce dışarı çıktı.

Spoiler:

İlk Ders [ Ortak ] : 12 Olimpos Tanrısı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1. Sınıflar 3. Ortak Ders
» ~İkinci Ders: Biber İksiri~ Hufflepuff*Slytherin Ortak Dersi
» ~İkinci Ders: Biber İksiri~Ravenclaw*Gryffindor Ortak Dersi
» I. Sınıflar , II. Ders & III. Ders
» 1. Sınıflar İçin Ders Başvuruları/2. Sınıflar İçin Ders Değişimleri