Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mektup

2 posters
YazarMesaj
Betty Cathie Right
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Betty Cathie Right

Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Melez
Rp yaşı : 13
Evcil Hayvan : Kurbağa
Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Mektup   Mektup Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 1:49 pm

Erkenden kalkıp onca yorucu merdivenden sonra ulaşabildim baykuşhaneye. Günlerdir buraya gelmeye üşeniyordum ama artık bu gerekliydi. Dün aşam aileme göndermek için yazdığım mektubu derleyip düzenledim. Bir rulo haline getirip kaldırdım. Kahvaltıdan sonra da tek boş günüm olduğu için buraya gelmeye vakit bulabildim.

Etraf kuş pislikleriyle dolu ama pek kokmuyordu. Buranın güzelliği eşsiz sayılırdı ve etrafa bakınıp bir pencere buldum. Pervazın yanına gidip aşağıya doğru baktım. Buradan benim yorularak çıktığım merdivenler ve okulun enfes bahçesi vardı. Dakikalarca bakındım ve sonunda birisini fark ettim. Gözlerimde yorgun olduğundan onu bulanık olarak görebildim. Kim olduğunu bilmediğimden hemen buradan gitmek istediğimden arkama dönüp baykuşların tünediği tarafa gittim. Elimdeki ruloyu sallayarak onlardan uysal olanın önüme konmasını istedim. O sırada arkadan bir homurdanma sesi geldi ve hemen arkama dönüp bakındım. Merdivenlerden gelen ve fark edemediğim kişi Daniel'dı...
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Meslek : başbelası
Tarafı :
Kan Durumu : melez
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:10 pm

Artık yetmişti.Hogwarts'da yapmaya en çok üşendiğim şey merdivenleri çıkmaktı.Gerçekten çok kızıyordum.Neden büyücüler de Muggle'lar gibi yürüyen merdiven yapmıyorlardı ki.Bu tamamen saçmalıktı...

Ne olursa olsun Baykuşhane'ye giden merdivenleri çıkmalıydım.Aileme mektup göndermem gerekiyordu.Babam son mektubunda Kehanet dersimin nasıl geçtiğini sormuştu.Neden Kehanet dersi bu kadar dikkatini çekiyordu ki.Benim görücü olmayacağım kesindi.Bir kere ben Kehanet'i sevmiyorum bile.

"Oh be sonunda vardım"

Sonunda merdivenler bitmişti.Hemen kapıdan içeri girdim.Ve onu gördüm...Betty'di...Karşılaşmayı beklemediğim tek kişiydi.Çünkü okul açıldığından beri benle konuşmuyordu.Yavaşça arkasından yaklaştım.

"Selam"

Bu cümleleri heyecandan biraz boğuk söylemiştim.Hemen kızarmaya başladım.Aman Tanrım kızlar neden bu kadar güzel olmak zorundaydı ki...
Betty Cathie Right
Betty Cathie Right

Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:21 pm

Biraz kızararak "Selam" diye mırıldandı Daniel. Onunla okul açıldığından beri konuşmamıştık aynı binada olmamazı rağmen. Aslında hiç kimseyle konuşmamıştım. Elimdeki kitaplarla o derslikten bu dersliğe koşturup tek boş günümü de kütüphanede geçiriyordum. Yorgunluktan şikayetçi değildim ama boş vaktimin olmaması kötüydü. Daniel ile neredeyse tüm derslerimiz aynıydı, Ortak Salon'da da arada bir karşılaşıyorduk. Sadece başımla ona selam verip yatakhaneye çıkıyor yada geniş masaya kurulup kitapları karıştırıyordum. Bu yoğunluk benim için daha da fazlaydı, diğer öğrencilerden umursamayan var mıydı bilmiyordum ama benim durumum daha kötüydü.

Yüzüme hafif bir gülümseme yerleştirip küçük bir adım attım. "Merhaba..." dedim vee Daniel hafifçe yutkunarak kafasını şaşkınca salladı. Baykuşlarla yaptığım görüşmeden(!) bahsediyordu. "Mektup göndermeliyim." diyerek derin bir 'off'
çektim.
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Tarafı :
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:33 pm

"Merhaba...Mektup göndermeliyim"

Aman çok şaşırdım.Zaten bir insanın Baykuşhaneye gelme sebebi ne olabilirdi ki?

"Bende"

Hemen arkamı döndüm Betty'e.Derrick'i arıyordum.Onu bulunca en güzelinden bir ıslık çaldım.Çünkü uyuyordu.Ve ıslık çalınınca daima uyanırdı.Hemen uyandı.Etrafına aval aval bakıyordu.

"Derrick,hemen buraya gel!"

Ne olduğunu anlayan baykuşum direk olarak bana doğru geldi ve omzuma kondu.Biraz sinirli sinirli kulağımı ısırdı.Anlaşılan onu uyandırmama kızmıştı.

"Bunu annemle babama götür tamam mı?"

Derrick evet dermişçesine gakladı.Sonrada omzumdan uçup gitti.Bende tekrar arkamı döndüğümde Betty'nin de baykuşu gidiyordu.

"Eee Betty anlat bakalım Hogwarts'taki ilk günlerin nasıl geçti?Benimki pek iyi değildi.Seninle konuşamadım bile."

Aslında bunları söylemem Betty de nasıl bir etki bırakacak merak ediyordum.Umarım artık kararını vermiştir.O ünlü soruyu yine sormaya kararlıydım...
Betty Cathie Right
Betty Cathie Right

Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:45 pm

Baykuşu bulupta binbir zorlukla emrimi verene dek Daniel işini bitirmişti. Ben de arkama döndüm. "Eee Betty anlat bakalım Hogwarts'taki ilk günlerin nasıl geçti? Benimki pek iyi değildi. Seninle konuşamadım bile." dedi. Sinsiceydi sorusu ama rahatsız etmedi beni ve cevabımı çok geçmeden verdim. "Aslından pek iyi haftalar değillerdi. Sadece ders çalışıp duruyorum ve tek konuştuğum kişi yanımdaki yatakta yatan kız, sayıklayınca susturmaya çalışıyorum." diye söylendim. Daniel'dan hoşlanıyordum ama o kadar gevelemiyordum söylediklerimi. Hogwarts'ın böyle yoğun olacağını da tahmin etmemiştim. İlk sene böyleyse diğer seneler nasıllardı. Ama bıkacağımı sanmıyordum.

Etrafım bakınıp Daneil'a döndüm. Hafif bir gülümsemeyle bana bakıyordu. "Sen neler yaptın?" diye sordum. Daniel'dan ne tepki gelecek bilmiyordum. Saçmaladığımı düşünse bile umrumda değildi zaten bazen kendiside absürtleşip itici oluyordu. O yüzden ne söylediğime, ne olacağına dikkat etmiyordum. Bir sonraki saniye dahi umrumda değildi, umursamazlık rahatsız etmiyordu beni.
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Tarafı :
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 9:46 am

"Aslından pek iyi haftalar değillerdi. Sadece ders çalışıp duruyorum ve tek konuştuğum kişi yanımdaki yatakta yatan kız, sayıklayınca susturmaya çalışıyorum."

Bu duyguyu ben de biliyordum.Hogwarts nasıl bu kadar yoğun olabilirdi ki?Gerçi yoğun olmakta haklıydı.Sonuçta ben on iki ders alıyordum.Hatta Kişisel Tanıma dersiyle birlikte on üç...

"Sen neler yaptın?"

İşte tüm olanları söylemenin zamanıydı.Ne diyeceğimi çok iyi biliyordum.

"Ben on üç ders alıyorum.Yani oldukça yoğunum.Tabi ders çalışmak dışında yaptığım şeyler de var..Seni düşünmek gibi..."

Atabileceğim en iğneli bakışı attım Betty'e.Ama o iğneleyici bakışın altında sevgi yatıyordu,aşk yatıyordu.

"Betty ben on üç dersin arasında seni düşünecek zamanı bulabildim.Peki sen beni düşünebilecek zamanı buldun mu?"

Evet bu konuşma direk olarak o soruya gidiyordu.Çok heycanlanmıştım.Artık söylemeliydim...

"Betty senden hoşlanıyorum?"

Bu bir cümlenin dışında bir soruydu.Onu gerçekten seviyordum.Trende birz zaman istemişti.Ona o zamanı da vermiştim.Artık cevabı söylemenin zamanıydı...
Betty Cathie Right
Betty Cathie Right

Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 10:43 am

"Böyle pat diye söylenir mi?" diyordu bir yanım diğeri ise onu övüyordu. Bilemiyordum, her zamanki gibi. Derslerinin sayısı benimkinin neredeyse iki katıydı ama o bunu aklına getirebiliyordu.

Gerçekten bilmiyordum, kendimden emin olduğumda söylenemezdi. Trende gelirken günü gününe bunu söylemesi geçiştirebilmemi ağlayabilmişti, ama şimdi ne yapacağımı bilmiyordum. İçimden gelenleri söylemem gerekirdi ama hiçbir şey bulamıyordum orada. Ağlamak istemiyordum ama bu olağandı, umursasızca olan her kelam değişmişti artık.

Hafifçe bir adım atıp Daniel'a yaklaştım, şimdi ne söyleyeceğimi düşünmeliydim. Farkında olmadan "Hiçbir şey bilmiyorum. Senden hoşlanıyorum ama ne söyleyebileceğimi bilmiyorum." dedim bir çırpıda. Ne yaptığımın farkında değildim, emin değildim ve gerçekten bilmiyordum.
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Tarafı :
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 11:05 am

Beklediğimden karmaşık bir cevap almıştım.Ne diyeceğimi bilemiyordum.

"Ne söyleyebileceğini biliyorsun.Söyledinde...Benden hoşlandığını söyledin..."

Şimdi herşey bir soruya kalmıştı."Benimle çıkar mısın?" cümlesini sevmiyordum.Bunun için değişik bir cümle kurmalıydım.Ne diyeceğimi buldum.Aslında biraz saçmaydı ama...

"Seni ilk gördüğüm günden beri seviyorum.Konuşamadığımız günler bana acı verdi...Sevgilim olur musun Betty?

Heyecanım doruğa ulaşmıştı.Aklımda planlar çeviriyordum.Eğer hayır derse buradan kaçacaktım.Evet derse zaten dünyam daha güzel olacaktı...
Betty Cathie Right
Betty Cathie Right

Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 11:12 am

Basitçe sormuştu iste, barizdi zaten isteği en başından. Bir kelimeylede olsa onaylamak istedim ama susup kaldım. Birkaç saniye öyle geçti. Etraftaki baykuşlar aklıma bile gelmiyordu, bedenim biraz bükülmüştü. Yere düşeceğimi sandım ama olmadı. Başımı vve gövdemi doğrultup gözlerine baktım. "Bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum, başkaları da umrumda değil." diye söyledim çabucak ve başımla onu onayladım. Yüzümde geniş bir gülümseme vardı, ne durumda olduğumu bilmiyordum ve farkında olmasamda gözlerim yerdeydi. Ayaklarına bakıyordum, kendi ayaklarımsa çarpık duruyorlardı.

Derin bir nefes alıp başım kaldırdım. Daniel'ın ne diyeceğini bilmiyordum ama umduğum mutlu olmasıydı. Kimseyi kırmak istemezdim, şimdi de öyleydi.
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Tarafı :
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 11:28 am

Aman Tanrım!Önce tam anlayamadım.Ama sonra başıyla onayladı.Bugün beklediğinden güzel bir gün olmuştu.Böyle bir şeyin olmasını beklediği son yer Baykuşhane'ydi.Ama olmuştu.Ne diyeceğimi bilemiyordum.

"Betty ben şu anda ne diyeceğimi bilemiyorum.Ama çok heyecanlandım,bunu bil..."

Yine ne dediğimi dedikten sonra anladım.Ama iş işten geçmişti.Şu anda hayatımda en çok sevdiğim kişi karşımdaydı...
Betty Cathie Right
Betty Cathie Right

Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 1:56 pm

Benim şaşkınlığımın aksine o daha rahata sayılırdı ama heyecanlı olduğu belliydi gene de. Ben kendimi zorlarken o kendinden emindi, her kelimesi hiçbir ihtiyaç içermiyordu.

Evet... Gene bilmiyordum ne yapacağımı, ne dediğimi... Daniel için düşündüklerim onun tarafından karşılanıyordu ve bundan hoşnuttum ama içimde bir hissizlik vardı. Ne yapacağımızı bilmiyordum ve başımı kaldırıp ellerimi gövdemin hizasinda birleştirdim. Hafif bir gülümsemeyle "Evet?" diye sordum. Daniel'ın sağlam duruşunun değişip değişmeyeceğini bilmiyordum.
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Tarafı :
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 2:09 pm

Artık ne yapacağımı ve ne diyeceğimi bilemiyordum.Güneş iyice yükselmişti.Tahminen bir sattir buradaydık.

"Neden bu sohbetimizde büyük salonda devam etmiyoruz?Biraz acıktım da..."

Aman Tanrım!Ne dedim ben...Karşımda güzeller güzeli sevgilim duruyordu.Ama ben gitmekten bahsediyordum.Ama anladım ki demekte haklıydım.Bir kaç Slytherin'li gelmişti.Onlara kin dolu bir bakış atıp Betty'nin cevap vermesini bekledim...
Betty Cathie Right
Betty Cathie Right

Mektup Neseli10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 2:17 pm

Onun cevabını başımla onaylayıp yanına gittim ve "Tamam." dedim. Büyük Salon'a inmek daha iyi olacaktı, masalarımız aynı olduğundan bir probelem olmazdı.

Buradan gitmemiz için bir destekte gelen burnu havada birkaç Slytherinli'ydi. Bunu umursamazdım ama gene de sinir bozucuydular ve Daniel ile aşağıya inmek daha iyi olacaktı. Ona bakıp karmaşık saçlarını süzdüm ve gözlerine bakıp yüzüme bir tebessüm ekledim. Birlikte merdivenlere yöneldik ve aşağıya indik. Artık umrumda değildi hiçbir şey.

Mektup göndermek için gelmiştim buraya ama yaklaşık yarım saat geçmişti ve Daniel ile konuşmuştuk. Artık birlikteydik ve umarım bu her zaman sürerdi. Evet, onu seviyordum ve bundan da çok hoşnuttum. Şimdi sadece bunu devam ettirebilmek kalıyordu geriye; hiçbir şey bilmesemde, kendimden emin olamasamda...
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Tarafı :
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
Mektup Nerede10

Mektup Empty
MesajKonu: Geri: Mektup   Mektup Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 2:20 pm

***RP bitmiştir***

Mektup
1 sayfadaki 1 sayfası