AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 His Infernal Majesty [HIM] Fan Club

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Felicia Ashley Garcia
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
avatar

Mesaj Sayısı : 146
Gerçek İsim : Merve
Patronus : Tavşan^^
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 20
Asası : Güneş Işığı^^
Özel Yetenek : Veela
Evcil Hayvan : ...
Kayıt tarihi : 09/07/09


MesajKonu: His Infernal Majesty [HIM] Fan Club   Perş. Ağus. 13, 2009 8:33 pm

His Infernal Majesty

HIM 1991'de Ville Valo [ <3 ] , Mikko Lindström ve Mikko Paananen tarafından kurulmuş rock grubudur. Daha önceleri grubun açılımını Hıs Infernal Majesty olarak açıklayan grup, Satanist imajı yaratmamak için bu açılımı kullanmamaktadır.HIM 1991'de Ville Valo, Mikko Lindström ve Mikko Paananen tarafından kurulmuş rock grubudur. Daha önceleri grubun açılımını Hıs Infernal Majesty olarak açıklayan grup, Satanist imajı yaratmamak için bu açılımı kullanmamaktadır.1995 yılının ortalarında Finlandiya'da kurulan H.I.M. (His Infernal Majesty), günümüzde gotik rock müziğini yeniden filizlendiren ekiplerin başında yer alıyor. Topluluğun kendine model aldığı isimler ise Sisters of Mercy ve The Mission U.K.. H.I.M.'i benzerlerinden ayıran önemli bir özellik, tehditkar melodiler eşliğinde mistik aşk hikayeleri anlatmak.

Neredeyse çalmadığı müzik aleti bulunmayan Ville Hermani Vallo tarafından kurulan H.I.M., Brian Eno ile kendinden geçen Migé Amour (bas), düzenli olarak Jimi Hendrix dinleyen Lily Lazer (gitar), Gas Lipstick (davul) ve Zoltan Pluto (keyboard) tarafından oluşuyor. Grup kurulus asamasındayken ruhumuzu yerinden zıplatacak sesiyle bizleri büyüleyen Villenin istediği grupta bass gitar calmakmıs.Nasıl calıyordur bilmem ama vokal olmakla iyi bir seçim yaptıgı kesin. (:

Finli grubumuz 1996 da ilk kayıtları olan ''666 Ways to Love'' ile İskandinav müzik sektöründe oldukca iyi bir satıs grafiği yakaladı.Bir yıl sonra ise greatest love songs vol 666 ile dünya capında üna kavusan majestelerimiz, Chris Isaak den yorumladıkları Wicked game sayesinde büyük bir liste basarısı yakalamıs oldu.

Grup aslında kariyerine Kiss, Type O Negative, Danzig, Black Sabbath ve Depeche Mode gibi grupları coverlayarak başladı. 1991 den 1995 e kadar askerlik dolayısı ile eleman değişikliğine giden grup, nihayetinde 3 as elemana (Ville, Linde, Mige) Burton ve Gas‘ın da dahil olması ile beraber ana ve kemikleşmiş kadroyu oluşturdular.
HIM, 20 Kasım 1997 de ilk uzun stüdyo albümleri olan Greatest Lovesongs Vol . 666'yı Finlandiya‘ da yayınladı. Albümde 7 parçaya ek olarak Chris Isaac‘in kült şarkısı “Wicked Game“ Ve Blue Öyster Cults‘un “Don't Fear The Reaper“ şarkılarının HIM tarafından yorumlanmış versiyonları bulunuyordu . Bu Albümden 4 single yayınlandı.

Özellikle kendi ülkeleri Finlandiya‘da iyice ünleri artarken Razorblade Romance adında ikinci albümlerini yayınladılar. Albümden çıkan ilk single olan Join Me In Death grubun Avrupa'da büyük bir şöhret kazanmasını sağladı. Single Alman müzik listelerine 1 numaradan girerken albüm de 500.000 kopya satmayı başardı. Join Me‘den sonra Right Here In My Arms ve Gone With The Sin [ki en sevdiğim şarkılarıdan biridir (:] single olarak yayınladı ve bu singlelar da Avrupa'nın bir çok ülkesinde listelerde büyük başarılar elde etmeyi başardı. Join Me In Death‘in ölümle değil aksine Romeo ve Juliet hakkında olduğunu söylerken sözlerine şu cümleyi de ekliyor. “Albüm bu kadar başarı kazandığı zaman bizim bu başarıyı kutlamak için bir şişe şampanya alcak bile paramız yoktu .“ Albüm Hiili Ve John Frayer Tarafından Ayrı Ayrı İki Kez Kaydedilmiştir . Fakat Hiili ‘ nin prodüktörlüğünü yaptığı albüm yayınlanmamıştır.

2001 senesine gelindiğinde üçüncü albümlerinden önce HIM üyeleri yeni bir grup kurdular. “Daniel Lioneye and The Rollers“ adındaki grup aynı zamanda gitarist Linde‘nin solo projesiydi. Albümdeki elektro gitarları ve vokalleri üstlenen Linde takma isim olarak da Daniel Lioneye‘ı kullandı.
Albüm daha çok blues hard rock tarzındaydı ve albümdeki şarkılar seks, alkol ve rock 'n roll temalıydı. Mige Amour‘un basları Ville Valo‘nun Baterileri ve Hiili‘nin (GLS VOL.666 ve Love Metal albümlerinin prodüktörü) klavye ve mix‘leri üstlendiği albüm 2001 yılında “The King Of Rock 'N Roll“ adında yYayınlandı. Albüm ticari bir başarı yakalayamadıysa da kült olarak adından söz ettirdi . Daniel Lioneye Projesinden sonra HIM 2001 ağustosta Deep Shadows And Brilliant Highlights albümünü yayınladı. Albüm aynı zamanda yeni klavyeci Emerson Burton ile kaydedilen ve grubun günümüzdeki kadrosuyla birlikte kaydettiği ilk abüm olma özelliğine sahiptir. DSABH Finlandiya müzik listelerine 1 almanya müzik listelerine de 2 numaradan giriş yaptı. Albümden Pretending, In Joy And Sorrow ve Heartache Every Moment & Close To The Flame ( İkisi bir arada) olmak üzere 3 single yayınlandı .


Grup Üyeleri

1991 – Ville Valo / Vokal
1991 – Linde Lindström / Gitar
1991 – Mige Amour / Bas
1999 – Gas Lipstick / Bateri
2001 – Emerson Burton / KlavyeAyrılan Üyeler

Antto Einari Melasniemi — Klavye (1995-1998)
Zoltan Pluto — Klavye (1998-2000)
Juippi — Bateri (1991-1992)
Tarvonen — Bateri (1992-1995)
Pätkä —Bateri (1995-1999)
Oki — Ritm Gitarlar (1992-1996)


ALBUMLERİ:

"Greatest Lovesongs Vol.666"
01. Your Sweet Six Six Six
02. Wicked Game
03. The Heartless
04. Our Diabolikal Rapture
05. It's All Tears (Drown In This Love)
06. When Love And Death Embrace
07. The Beginning Of The End
08. (Don' t Fear) The Reaper
09. For You

Ününe ün katarak basamakları hızla tırmanan HIM üç yıl sonra ikinci albümleri 'Razorblade Romance' i piyasaya sürdü..
"Razorblade Romance"
01. Your Sweet 666
02. Poison Girl
03. Join Me In Death
04. Right Here In My Arms
05. Bury Me Deep Inside Your Heart
06. Wicked Game
07. I Love You
08. Gone With The Sin
09. Razorblade Kiss
10. Resurrection
11. Death Is In Love With Us
12. Heaven Tonight
13. Sigillum Diaboli
14. The 9th Circle (OLT)
15. One Last Time


Belki de en güzel şarkılarının (close to the flame) içinde yer aldığı üçüncü albümleri ''Deep Shadows and Briliant Highlights' 2001 de piyasaya sürüldü..
"Deep Shadows and Brilliant Hightlights"
01. Salt In Our Wounds
02. Heartache Every Moment
03. Lose You Tonight
04. In Joy And Sorrow
05. Pretending
06. Close To The Flame
07. Please Don't Let It Go
08. Beautiful
09. Don't Close Your Heart
10. Love You Like I Do

Askın metal halini anlattıkları dördüncü albümleri ''Love Metal'' ise 2003 yılında Helsinkide Hiili Hiilesmaa prodüktörlüğünde dünyaya tanıttıldı.Hatta ilk klip ''Bruid Alive By Love'' simdilerde Viva La Bamdan tanıdığımız Bam Margera tarafından çekilmekle kalmamıs üstüne klipte Juliette Lewis bile oynamıstı."Love Metal"
01. Buried Alive by Love
02. The Funeral of Hearts
03. Beyond Redemption
04. Sweet Pandemonium
05. Soul on Fire
06. The Sacrament
07. This Fortress of Tears
08. Circle of Fear
09. Endless Dark
10. The Path
11. Love's Requiem
12. Buried Alive by LoveBu albümden sonra belki de zaman kazanmak amacıyla ''Love Said No:Greatest Hits 1997-2004'' karsımıza çıkıyor.
"And Love Said No"

01. And Love Said No
02. Join Me (Razorblade Mix)
03. Buried Alive By Love
04. Heartache Every Moment
05.Solitary Man
06. Right Here In My Arms
07. The Funeral Of Hearts
08. In Joy And Sorrow
09.Your Sweet 666
10. Gone With The Sin
11. Wicked game
12. The Sacrament
13. Close To The Flame
14. Poison Girl
15. Pretending (Album Version)
16. When love and death embrace
Including a secret internet access
Disc 2 (DVD)
01. Soul On Fire (Live)
02. The Funeral Of Hearts (Live)
03. Beyond Redemption (Live)
04. Sweet Pandemonium (Live)
05. Buried Alive By Love (Live)
06. The Sacrament (Live)


Biz bu albümlerle derinlere yüzerken Ville Valo ve ekibi bos durmuyor tabii.İste 2005 yılında finlandiya asıllı gothic rock grubumuz seytani majesteler iftiharla sunar: ''Dark Light''..Bu gothic adamların başka ne hangi işle uğraşmaları gerektiğini tartışamayız bence..Valo' nun akılını kullanıp kendine ait besteleri çıkarması iyi olmuş.. Albümden cıkan ilk single ''Wings Of A Butterfly'' iste tam olarak bunları hissettirdi bana.Dark Light albümü diğerlerine göre birçok farklı özelliği bünyesinde barındırıyor.Bunlardan biri bu albümü ilk defa Amerikada yayınlayacak olması ve bunun yanı sıra Amerika da kaydedilen ilk H.I.M. albümü olması.daha önce U2, The Cure ve Pearly Jam gibi isimlerle de calısmıs olan prodüktör Tim Palmer ile calıstı.Grup ilk kez bir sarkı adını albüm olarak benimsemiş oldu.En önemli özelligi ise Ville Valo nun aklındaki sounda cok yaklasan bir albüm olarak
"Dark Light"
01. Vampire Heart
02. Rip Out The Wings Of A Butterfly
03. Under The Rose
04. Killing Loneliness
05. Dark Light
06. Behind The Crimson Door
07. Face Of God
08. Drunk On Shadows
09. Play Dead
10. In The Nightside Of Eden
11. Venus In Our Blood
12. The CageAlıntı olan yerler vardır [Vikipedi].
HIM Fans <3
*Merve [Ben xP]
* Okan
*Seda


En son Felicia Ashley Garcia tarafından Salı Ağus. 25, 2009 9:52 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Wentworth Lincoln Wayne
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
avatar

Mesaj Sayısı : 376
Nerden : Karaman
Meslek : Ha Öğrenci Ha Amele:D
Gerçek İsim : Okan
Patronus : Çift Başlı Kartal
Tarafı : ~Darkside~
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 27
Asası : Gölge Karmaşası Karaağaç'dan yapılma. Özünde Ejderha Tüyü vardır. 22 cm. Esnektir. Saldırı Büyülerinde Başarılıdır. En iyi büyüsü: Carpe Portus
Özel Yetenek : Metamorphmagus, Zihnefendar
Evcil Hayvan : Kartal
Kayıt tarihi : 01/08/09


MesajKonu: Geri: His Infernal Majesty [HIM] Fan Club   Paz Ağus. 23, 2009 3:21 pm

hiç tahmin etmezdim fanı olacağımı gayet hoşuma gitmeye başladı şarkıları biri sayesinde :D eklersen sevinirim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://hcbo.roleplaylife.net
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 451
Nerden : Mersin
Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : Seda
Patronus : Yok~~
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 13
Asası : Yok~~ İşimi asasız görüyorum.
Özel Yetenek : Yok~~
Evcil Hayvan : -
Kayıt tarihi : 22/07/09


MesajKonu: Geri: His Infernal Majesty [HIM] Fan Club   Paz Ağus. 23, 2009 3:29 pm

Bam ölsün ! Nefret ediyorum o adamdan. Çok salak birisi.
Herneyse, seviorum seni Merve :P
Beni de ekle :D
(Geçen kış bir hafta boyunca oturup rock am ring festivalindeki hallerini izlemişliğim vardır. Hatta yine izlicem :P )
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Felicia Ashley Garcia
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
avatar

Mesaj Sayısı : 146
Gerçek İsim : Merve
Patronus : Tavşan^^
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 20
Asası : Güneş Işığı^^
Özel Yetenek : Veela
Evcil Hayvan : ...
Kayıt tarihi : 09/07/09


MesajKonu: Geri: His Infernal Majesty [HIM] Fan Club   Salı Ağus. 25, 2009 10:01 am

Ekledim ikinizide (:
Ben de izledim rock-am-ring'i [acaba nasıl zaman ayırabildim :scratch: ] muhteşemler her zaman ki gibi (: Özellikle Ville <3
Adama karşı içimde özel bi' aşk var nedenini hala çözemedim xP
Neyse de koskoca sitede HIM fanı bu kadarcık mı yha :shock:
Üzüldüm :|
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Loranne Elizabeth Widmore
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
avatar

Mesaj Sayısı : 1028
Nerden : Mersin - G.Antep ;)
Meslek : Öğrenci -_-
Gerçek İsim : Seda.
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Saf - Kan
Rp yaşı : 25
Evcil Hayvan :
Kayıt tarihi : 03/07/09


MesajKonu: Geri: His Infernal Majesty [HIM] Fan Club   Salı Ağus. 25, 2009 11:08 am

Ben 2005-2008 beraber izlemiştim. Tam bir hafta. Süperdi :D
Hatta o bir hafta boyunca tek gördüğüm insan yüzü annem babam bide Ville'nin ki falandı :D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
His Infernal Majesty [HIM] Fan Club
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Taylor Lautner Fan Club (:
» gakuen alice fan club

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Kullanıcı Fanları-
Buraya geçin: