Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Thurston L. Montgomery

2 posters
YazarMesaj
Thurston L. Montgomery
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.

Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 20
Evcil Hayvan : bilmeom
Thurston L. Montgomery Yorgun10

Thurston L. Montgomery Empty
MesajKonu: Thurston L. Montgomery   Thurston L. Montgomery Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 11:43 am

Yeni bir sabah olmuştu. Yüzünde hissettiği soğuk öpücüğün etkisiyle uyanmıştı. Her zamanki gibi karısı baş ucundaydı. "Hadi tatlım kahvaltı hazır seni bekliyoruz " dedi. Soluk ve uykulu gözler ile "Bensiz başlayın benim biraz işim var " dedi yatağından doğruldu. Küçük kızını biraz kucağına alıp oynadıktan sonra çatı katına çıktı. Düzenlemesi gereken ıvır zıvır eşyaları vardı. Eski mektuplar tablolar ve günlükler. Arasıra mektupları açıp okuyordu. Saçma sapan aşk şiirleriyle dolu mektuplar. Eskiden onun için çok önemli olan bu şiirler şimdi komedi gibiydi. Kenarda gözüne çarpan üstünü örümcek ağı bağlamış bir aile tablosu gördü. Tabloyu eline aldı ve "Ohh.. Bunu nasıl fark edemedim" dedi. Tabloyu tüm kuvveti ile yere fırlattı ve camın parçalanma sesini dinledi. Aşağıdan gelen ince ses "Tatlım İyi misin?" diyordu. Bu karısıydı. "İyiyim canım sadece birşeyi kırdım" dedi. Ailesi hakkında hiçbirşey duymak istemiyordu. Ailesi onun için bir utanç kaynağı ve lanetti. Sonbaharın ilk geceleri olduğu için tedirgindi. Uyumamıştı. Evi dolaşıp kontrol ediyordu. Birinci gece temiz geçmişti. Yarın sabah olduğunda yatağından kalkamaz oldu. Çok uykusu vardı. Karısından bi bardak su isteyerek kendine geldi. Kahvaltılarını yaptıktan sonra yürüyüşe çıktılar. Bir parkın yanında durup kızlarının koşturup eğlenmesini izlediler. Yürüyüşleri sona ermişti. Ev için bir kaç malzeme aldıktan sonra evlerine döndüler. Çok yorgundu. Gece olmuştu. Nöbet tutması lazımda fakat tutamadı. Koltuğun üzerinde sızıp kalmıştı. Burnuna gelen lanet kan kokusu ile uyandı. Hemen fırladı ve "Olamaz uyuya kalmışım" dedi. Hemen kızının odasına girdi. Yatakta değildi. Karısı da yatağında yoktu. Bunun tek açıklaması vampirler tarafından kaçırılmış olmalarıydı. Onları nerede bulabileceğini biliyordu. Hemen atına atladı ve voltiri kalesine doğru yola çıktı. Öncelikle gardiyan geçidinden geçmeliydi. Parmağını ısırarak kanattı ve usulca yanında duran aslan heykelinin üzerine damlattı. Bir kapı oluşmaya başlamıştı. Hemen içeri girdi. Kale ufukta gözüküyordu. Koşa koşa kaleye girdi. Beton duvarlar fareler ses çıkartan borular içindeki anıları harekete geçirmişti. Kendini kalede bildiği bileli çalan piyano sesi aile tabloları ve daha birçok şey. Aniden bir ses duyuldu ve "Onları görmek istiyorsan çatı katına gel!!" diyordu. Koşa koşa çatı katına doğru ilerliyordu.Sonunda çatı katına varmıştı.

Gördüğü manzara pek hoşnut değildi. Kızı ile karısı iple asılmştı. Tahmin ettiği gibi Teyzesi Bellatrix beliriverdi. "Eğer onları almak istiyorsan voltiri varisliğini kabul etmelisin " dedi. Eskiden bu şato Thurston'un annesi ve babasına aitti. Ölümlerinden sonra buraya Thurston'un bakmasını istiyorlardı. Tek variste oydu. Eğer tahta geçerse elinde sonunda oda ölecekti. Böylece şato teyzesine ait olacaktı. Fakat o buna izin vermeyecekti. Yavaşça vücudunda dolaşan yılanları hissedebiliyordu. Pantolonunun paçasından yavaşça çıktı ve gizlice Bellatrix'e doğru gidiyordu. Eğer hamlesi başarılı olursa Bellatrix yere yığılacaktı. Fakat Bellatrix beklediğinden hızlı çıktı. Sis formuna geçerek onu içine aldı ve ilüzyon yarattı. İlüzyondan kurtulma yolu beynine giden enerjiyi kesmekti . Thurston yere çömeldi ve gözlerini yumdu. Vücudunda akan enerjiyi hissedebiliyordu. Kafasına giden enerjiyi kollarına yönlendirmişti. Gözlerini açtığında şatonun tepesindeydi. Hala ilüzyonda olduğunu sanan Bellatrix usulca onu izliyordu. Ani bir hamleyle Bellatrixin yüzüne yumruk attı. Bellatrix yere yığılmıştı. Ceketinin altındaki tüm yılanları saldı. Hepsi teker teker Bellatrix'i ısırıyordu. Vücudu külleşmeye başlayan Bellatrix "Geri döneceğimm!!" diye bağırdı. Rüzgara karışan külleri gözden kayboldu. Hemen karısı ve kızını ipten kurtardı ve "İyi misiniz ?" dedi. İkisine de sımsıkı sarıldı. "Artık bu acı olmayacak buralardan taşınıp bizi bulamayacakları bir yerde kalacağız" dedi. Gülümsüyordu. Karısı atın arkasına kızı ise önüne oturdu. Eve vardıkları zaman eşyalarını topladılar. Yeni bir apartman dairesi kiralayarak şehirde yaşamaya başladılar. Artık mutlulardı. Artık sonbahar geceleri sakin ve rahattı.
Loranne Elizabeth Widmore
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Loranne Elizabeth Widmore

Meslek : Öğrenci -_-
Gerçek İsim : Seda.
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Saf - Kan
Rp yaşı : 25
Evcil Hayvan :
Thurston L. Montgomery Huysuz10

Thurston L. Montgomery Empty
MesajKonu: Geri: Thurston L. Montgomery   Thurston L. Montgomery Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 11:58 am

Ne çok fazla ne de çok az tasvir etmişsin herşeyi. Bulunduğun yer hakkında biraz daha açıklayıcı bilgi verip bir de karakterin duygularını uzun uzun anlatsaydın gerçekten de okurken sanki oradaymışım gibi hissedecektim ama bu biraz eksik kaldı sanki. Daha iyi olabileceğine eminim.^^

Betimleme: 20

Uzunluk bana göre yeterli.

Uzunluk: 15

Renk düzenini de beğendim.^^

Renk Düzeni: 15

Bir yerde üç nokta koyman gerekirmen cümlenin sonuna nokta koymuş olman gözüme çarptı. Bunun dışında imlâ hatası yok.^^

İmlâ: 18

Yazımı beğendim. Sade ve kolay anlaşılırdı ama işte betimlemeleri az tutman biraz eksiklik hissettiriyor. Konuyu pek kavrayabişmiş değilim. Bir anda çatı katındayken ortaya vampirler falan çıktı. Herneyse bunun üzerinde fazla durmuyorum.

Yazım: 15
Rp Puanın: 83+2=85

Thurston L. Montgomery
1 sayfadaki 1 sayfası