Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Elena Svetlana Valkova

2 posters
YazarMesaj
Tina Karol
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Tina Karol

Meslek : Belli değil daha yav :) Dur bi soluklanalım:)
Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Melez
Rp yaşı : 18
Evcil Hayvan : Darcy
Elena Svetlana Valkova Agrasi10

Elena Svetlana Valkova Empty
MesajKonu: Elena Svetlana Valkova   Elena Svetlana Valkova Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 1:25 pm

Soğuk bir kış günüydü. Daha 9 yaşındaydım annemi kaybettğimde... Babam evi terketmişti ben bebekken.Bana annem bakıyordu. Birşeyimiz yoktu belki fakat çok eğleniyorduk. Bana her zaman güzel hikayeler anlatırdı. Yatağımızın içinden kıkır kıkır gülerdik. Bana güzel kekler yapardı her zaman. Her gece ateş başında sohbetler eder, sıcacık kahvemizi yudumlardık. Gece yatmadan önce annem benim yanımda yatardı. Uyuyunca giderdi. Çok güzel günlerdi o günler... 9 yaşıma gelmiştim. Annem kışları da çalışıyordu. Hastalanmıştı işe gidip gelirken ve dayanamadı çalışamaz oldu. Anneme ben bakıyordum.Ve o lanet gece... Annemi kaybetmiştim. Gece sokağa çıkıp bağırıyordum. Kimse dinlemiyordu beni. Yoldan geçen bir bey bana sordu:
-Neyin var kızım, ne için bağırıyorsun? sessiz kalmıştım. Daha sonra:
-Annem, annem ölüyor. Lütfen yardım edin, dedim adama.Hemen içeri koştum ve annemi gösterdim. Koşarak hastaneye yetiştirdik annemi fakat, annem ölmüştü. Adam, annemin masraflarını da karşıladı ve annemi mezara bıraktık. Cenazesine bir kişi dahi gelmemişti. Kimsesizdim yardıma ihtiyacım vardı. Hegün annemin mezarına gidiyor, toprağını öpüp kokluyordum. O günden sonra ayaklarımın üzerinde durmalıydım. Yalnızdım artık. Kimsem yoktu. Artık çalışıyordum. 13 yaşıma kadar çalıştım. Annemin bana bir vasiyeti vardı. "Oku kızım, önemli biri ol. Saygınlık kazan". Anneme bir söz vermiştim. Başarmalıydım. Bana Hogwarts'dan bir mektup gelmişti. Babam bir büyücüydü fakat annem değildi. Kağıt Hogwarts'la ilgiliydi. Okula çağırılıyordum. Çok mutluydum. Okula girdim. Gryfinndor 'da okudum ve annemin sözünü yerine getirmiştim. Çok iyi arkadaşlarım olmuştu Hogwarts'da. Derslerim iyiydi. Başarılı biriydim. Her okul tatilinde annemi görmeye gidiyordum. Yatakhanede annemin mezarından getirdiğim bir kavanoz toprağı hem başucumda tutuyordum. Her gece mis gibi toprağı koklayarak uyuyordum. Bazı geceler annemi özleyip ağlıyordum. O şekilde okulu bitirdim. Arkadaşlarımı çok seviyorum. Okulu bitirdiğim için sık sık Rusya'ya gidiyorum. Daha yapacak çok şeyim var. Gencim. Hayat yeni başlıyor bana. Geliştirmem gereken şeyler de var. Mesela konuşmamı geliştirmem lazım :) Rus aksanı burda biraz kaba oluyor. Ve birgün babamı görmek istiyorum. Hiç görmedim şimdiye kadar. Daha çok şeye ihtiyacım var. Bu hayatımın kısaca bir özeti fakat daha önce de dediğim gibi hayat şimdi başlıyor benim için.
Janice Audorphe L'Amour
Hogwarts Okul Müdürü | Boş Ders Profesörü
Hogwarts Okul Müdürü | Boş Ders Profesörü
Janice Audorphe L'Amour

Tarafı : Tarafsız
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 24 civarları
Özel Yetenek : Zihnefendar & Görücü
Evcil Hayvan : Yok
Elena Svetlana Valkova Yorgun10

Elena Svetlana Valkova Empty
MesajKonu: Geri: Elena Svetlana Valkova   Elena Svetlana Valkova Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 3:42 pm

Betimleme:5/30
Hiç çevre betimlemesi yoktu. Çok çok az duygu betimlemesi vardı, o kadar.

Uzunluk:5/15
Çok kısa bir yazıydı. Daha uzun yazabilirdin bence.

Renk Düzeni:12/15
Renk seçimlerin güzeldi. Ama annenin vasiyeti dediğin şeyi renklendirmek yerine italik yapsan daha hoş bir görünüm olurdu.

İmla Düzeni:10/20
Çok fazla imlâ hatan vardı. Etmek, eylemek ekleri daima kelimeden ayrı yazılır. 'Şey' kelimesi de öyle. Sense birleşik yazmışsın hep. Ayrıca 'birgün' 'hergün' değil 'bir gün' 'her gün' olacaktı. Vs...

Yazım:5/20
Bu bir rp bile değildi ki? Daha çok C.V'ye benzemiş sanki. Olay yoktu. Daha doğrusu her şey fazlasıyla hızlı gelişmişti. Hiçbir şey anlamadım. 5 puanı da sırf kurguya verdim. Basit de olsa iyi rpler çıkabilecek bir kurguydu.

Sonuç: 37 kesinlikle rp akademisine katılmalısın.

Elena Svetlana Valkova
1 sayfadaki 1 sayfası