AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Pectus Maktanna

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Pectus Maktanna
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.


Mesaj Sayısı : 13
Nerden : Arnavutluk
Meslek : Heykeltraş
Gerçek İsim : Pectus Maktanna
Patronus : Zebra
Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 19
Asası : Başvurdum, alıcağım...
Evcil Hayvan : Baykuş (Heracle)
Kayıt tarihi : 20/09/09


MesajKonu: Pectus Maktanna   Ptsi Eyl. 21, 2009 8:38 pm

Arnavutluk’un dar ve boş sokaklarından birinde, genç bir kadın elinde bir kavanozla hızlı hızlı ilerlerken yolun sonundaki demir parmaklıklı büyük kapının önünde durdu. Bir eliyle içinde koyu kırmızı bir sıvı bulunan kavanozu sıkı sıkı tutarken, diğer eliyle ağır demir kapıyı itti. Rengârenk çiçeklerle ve ağaçlarla kaplı büyük bahçeyi hızlı adımlarla geçip beyaz, büyük bir evin kapısını açtı ve içeri girdi. Bulunduğu oda, antika olduğu belli olan bakımlı ve şık mobilyalarla doluydu. Kadın tam karşıdaki merdivenlerden koşarak çıkarken birisi “ Sen mi geldin Ndermira?” dedi neşeli bir sesle. Ndermira sesin geldiği yöne baktığında kucağındaki küçük sarışın bir erkek çocuğuyla oynayan, sarı ve kıvırcık saçlı, gözlüklü, zayıf ve bakımlı kocasını gördü. “Evet.” dedi renkli gözleri ışıldayarak kocasına bakan kadın “Sonunda buldum, sonunda bende Kreshnikor!”.

Kreshnikor, kucağındaki oğlu Pectus’u yatağına bırakarak karısına sarıldı. “Bunun doğru olduğuna emin misin?” diye sordu endişeyle. “Evet, kesinlikle bu olmalı, inanabiliyor musun sonunda bitirebileceğim iksiri!” dedi Ndermira çoşkuyla. Hemen seyahat pelerinini çözüp koltuğa bıraktıktan sonra, oğlu Pectus’un alnına küçük bir öpücük kondurdu ve “Umarım, işe yarar Pectus, annenin hayatı bu iksire bağlı.” dedi ve kocasına dönerek “Hemen işe koyulmak istiyorum Kreshnikor. Çok uzun zamandır bu günü bekliyordum biliyorsun.” Diyerek odadan çıktı. Hemen alt kata indi ve girişin hemen yanındaki kapıyı açtı. Kapının ardındaki merdivenleri inerken elindeki kavanozun içine umutla baktı. Mahzene indiğinde ev cinleri saygıyla eğildi hanımının önünde ve merdivenlerden yukarı çıktı. Ndermira, mahzendeki iksir setinin önündeki sandalyeye oturdu. Büyük bir şişenin mantarını açıp şişedeki gümüş rengi sıvıyı kazana döktü. Kazanın altına asasını tutarak “Incendio” dedi. Kazandaki sıvı kaynamaya başladıktan sonra masaya koyduğu kavanozun kapağını açıp içindeki koyu kırmızı yoğun sıvıyı kazana yavaşça döktü. Heyecandan elleri titriyordu. Kazandaki sıvı yoğunlaştı, rengi gümüş renginden siyahımsı kırmızıya döndü ve yoğun bir duman çıkardı. Ndermira, heyecandan bir çığlık koyuverdi. Her şeyin yolunda gittiğini düşündü. On dakika daha kaynattıktan sonra iksir, tamamen kırmızı renge dönüşmüştü. Kazanın altına asasıyla “Extinguish” diyerek ateşi söndürdü ve soğuması için bekledi. İksir soğuduktan sonra kazanın içinde hafifçe dalgalanmaya başladı. Ndermira, iksirin olduğunu düşünüp onu boş bir şişeye doldurdu. Şişeyi de alıp koşa koşa merdivenlerden yukarı çıktı. Bir kat daha çıktıktan sonra “Bitirdim, bitirdim!” diye bağırdı kocasına. Kocası da onun bu sevincine ortak olmuştu. Kocası sevinçle karışık bir endişeyle karısına “Bunun işe yarayacağından emin misin hayatım? Riske almaya değer mi?” dedi. “Riske almak mı? Kreshnikor, bu işe yaramalı. Bu benim son çarem. Bunu başaramamış olursam, yanlış bir iksir yapmış olursam hayatımı devam ettirmem imkânsız; büyükannemin kehanetini biliyorsun.” Bu kehanete uzun yıllar inanmadığı için kehanetin öngördüğü şeyleri çoktan unutmuştu.

Kehanete göre, kendisinden iki kuşak sonra gelen ilk torunu, otuz iki yaşını doldurduktan sonra 2 yıl içinde yaşamına son verecek bir iksiri içecek, bu iksiri gönderen kişi de kendi kuzeni olacaktı. Ancak otuz ikinci yaş gününde kuzeni Thanëza, karanlık tarafa karşı koyamamış ve kuzeninin ölümüne sebep olacak iksiri doğum günü kutlamasında Ndermira’nın meşede dinlenmiş şekerli içkisine katmıştır. Bu olayı ancak Thanëza pişmanlık duyup her şeyi açıkladıktan sonra öğrenen Ndermira, panzehiri bulmak için kolları sıvamıştı. Bütün Maktanna ailesi panzehiri bulmak için çabalamış, en sonunda Kreshnikor uzun bir süre uğraştıktan sonra bakanlık onayıyla bu panzehir iksiri yapabilmek için gerekli tarifi ve izni almıştı. Ancak tarifi bulmaları sevinçlerini kursaklarında bırakmıştı. Malzemelerden bir tanesi zor koşullarda elde edilebilirdi. Bu, ancak alınması gereken koşullarda alınırsa işe yarar. İşe yaraması için karanlık taraftan birinin ihanetiyle kendi tarafından birini öldürmesinden sonra, öldürdüğü kişinin kanını alması ve o kanın iksire eklenmesi gerekiyordu. Bunu yapabilecek tek bir kişi vardı o da kuzeni Thanëza. Her ne kadar pişmanlık duyup da yaptığı hatayı onlara anlatsa da, kendi tarafından birini öldürebilecek kadar pişman mıydı acaba? Thanëza, şaşırtıcı bir şekilde bunu kabul etmişti ve dediği gibi kendi taraflarından birini öldürüp kanını aldı. Ndermira şimdi endişe, tedirginlik, heyecan, umut, korku gibi hislerin hepsini bir arada duyuyordu; ama bunu yapması gerekiyordu. Çok sevdiği kocasını ve daha çok küçük olan biricik oğlunu bırakıp gitmek istemiyordu. Kocasının endişeli gözlerine bakıp elindeki şişeyi ağzına götürüp bütün iksiri içti. Ndermira hiç bir şey hissetmiyordu. İksirin tadı berbattı, bu yüzden gözleri kan çanağı gibi kızarmıştı. Değişen hiç bir şey olmadı. Ndermira’yla Kreshnikor birbirlerine şaşırmış bir şekilde baktılar. Kreshnikor karısına sarılmak için hamle yaptı; ancak Ndermira gülen yüzüyle ona sarılmaya hamle yapmadı. Yaptığı tek şey kocasının kollarına doğru yığılmak oldu. Küçük Pectus neler olduğunun farkına varamayacak yaştaydı, babası Kreshnikor ise ne olduğunun farkına varamadan Ndermira gözlerini hayata yummuştu. İksirin işe yarayacağından doğan umut onun yüzünde küçük bir gülümseme bıraktı sadece. Yaptığı iksirin yaptığı tek şey, on bir ayı kalan ömrünü erken sonlandırmaktı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Fiore Ann Muschi
Ravenclaw V.Sınıf
Ravenclaw V.Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 1080
Nerden : İstanbul
Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : Melo ^^
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 17
Asası : Saf Gerçek
Evcil Hayvan : Yok
Kayıt tarihi : 20/08/09


MesajKonu: Geri: Pectus Maktanna   Salı Eyl. 22, 2009 10:18 am

Betimleme:15
Sadece çevre betimlemesi değil, duygusal betimleme de olması gerekiyordu. Betimlemeni geliştirmelisin. Ve lütfen betimlerken kelimelerin arasına süslerini kat. Sade bir betimleme hep can sıkar.


Uzunluk:8
Pek uzun değildi. Kurgu güçlü olmasına karşın, uzun olmadığı için bir heyecan katmadı.

Renk Düzeni:8
Renlker hiç uyumlu değildi. Daha sade ve orjinal renkler denemelisin.

İmla Düzeni:15
Virgül kullanımları yanlıştı. Dikkatli okursan cümlelerinin vürgül olmadığı için karıştığını anlayabilirsin.

Yazım10
Pek beğenmedim. Tamam, kurgu güçlüydü. Fakat bunu daha açarak anlatmalısın. Betimlemeni geliştirmessen bu hoş kurgular şimdiki gibi boş kalır. Betimleme ve yazım taktiğini mutluka değiştir.

Toplam:56
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Pectus Maktanna
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Seçmen Şapka ve Puanlanan Rpler-
Buraya geçin: