Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jack William Bennet

2 posters
YazarMesaj
Jack William Black
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Jack William Black

Patronus : ^^2 Yıl sonraya inşallah^^
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 13
Asası : Kontrolsüz Çağrı: En iyi büyü Expelliarmus. - 22 cm.
Özel Yetenek : Yaşamak :D
Evcil Hayvan : Baykuş Wood
Jack William Bennet Sokta10

Jack William Bennet Empty
MesajKonu: Jack William Bennet   Jack William Bennet Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 10:54 am

Ad: Jack William
Soyad: Bennet
Kişilik Özellikleri: Alaycı ve havalıyım. Genelde insanların kötü özelliklerine yorum yaparak onları kızdırırım.
Aile Geçmişi: Karanlık Lord'un Liderliğinde Kurulmuş Bir Ailedir Nesillerdir Varlığını Sürdüren Bu Aile Son Derece Zengin ve Tanınmış Bir Ailedir. Aile Muggle Dünyasında Herkezin gözü önünde Muggle Öldürmüştür !

Burç: Aslan.
Sevdiği Renkler: Yeşil, siyah.
5 Satırlık bir Rp:

Uyumamı her zamanki gibi güneşin o parlak ışığı ve çalar saatin gürültülü, rahatsız edici sesi bozdu. Tam olarak açılmayan gözlerimle başucumda bulunan komidinin üzerine baktım. Ellerimi gezdirdim ve hala susmak bilmeyen çalar saati elime alıp sert bir şekilde fırlattım. Gözlerimi tam olarak açabildiğimde ise başka bir Slytherinli bana kızgın bir bakış attı ve çalar saatimi bana uzattı. Galiba saati attığımda ona isabet etmişti. Olayı çok büyütmedi ve ben de İksir Dersi Kitapları'nı alıp Ortak Salon'da kahvaltı etmeye gittim.

Kahvaltım bitti, çok güzel bir kahvaltı olduğunu söyleyebilirim; her zamanki gibi... Tablo'dan çıktım ve İksir Dersliği'ne doğru yürümeye başladım. Burası okulun en alt katındaydı ve çok soğuktu. "Geçen sene buranın soğuğundan çektik. Hiç değilse bu sene daha az çekelim bari..." diye düşündüm. Düşüncelerimle aynı bir sarhoş gibi yürümeye başladığımı bana Gryffindor'dan biri söyledi. Onu tanımıyordum. Bu yüzden ona kulak verecek değildim. İstifimi bozmadan yoluma devam ettim ve sonunda dersliğe vardım. Birkaç öğrenci kilitli kapının ardında bekliyor, birbirleriyle sohbet ediyorlardı. Hufflepuff'tan olmalılardı. Onları daha önce bir derste görmüştü ve binasını söylerken Hufflepuff dediğini duymuştu.

Ben de kapının önünde beklemeye koyuldum. Onların konuştuklarına hayret oluyordum. Daha doğrusu böyle görünüyordum. Bu bir alay şekliydi. Onlar da benim alay ettiğimi görmezden gelmişlerdi. Arada sırada arkama dönüp profesör geliyor mu diye bakıyordum ve bu bakışlardan birinde profesör görünmüştü. Hemen tertipimi almaya çalıştım ve profesörün kapıyı açmasını izleyen Hufflepufflılara alay etmeyi içimden sürdürdüm.

Profesör kapıyı açtı ve içeri girdik. Ön sıralardan birine oturdum. Hemen bir Slytherinliyle konuşmaya başladım ("Şu Hufflepufflılar ne kadar gerizekalı değil mi?" - "Evet kendilerini bir şey sanıyorlar"). Sınıf henüz yeni dolmuştu. Profesör de bizi izlemekten kendini alıp bir öğrencinin 'Günaydın' demesine karşılık veriyordu. Herhalde sınıfın dolduğunu yeni görmüştü.

Tahtaya üç kelime belirdi. Bunlar profesörün isimleri olmalıydı. Bu yazıya kendisi de baktıktan sonra:

"Evet arkadaşlar, ben yeni iksir profesörünüzüm. Adım Ninette Adalicia Bianchett."

Profesör sanki bir yerden yüzünü kaçırıyormuş gibi görünüyordu. Böyle bir şeyler sezmiştim. Bunları düşünürken profesörün ağzından çıkan bir sözle onu dikkatle dinlemeye koyuldum:

"Bu, bütün sınıfları topladığım tek ders olacak. Bütün düzeyler burada, çünkü hepinizin konusu bu derslik aynı."

Bana garip gelmişti. Nasıl olur da bütün sınıfların konusu aynı olabilir? Bana çok ilginç gelmişti. Eliyle saçını arkaya attı. Bir an sınıfta tam anlamıyla bir sessizlik oldu ve profesör sessizliği bozmak için:

"Çoğunuzun ayağa kalkıp kendini anlatmaktan çok hoşlanmadığını tahmin edebiliyorum ancak aklımda tutabilmemin en kolay yolu bu."

Daha önce de böyle bir şey duymuştu, yani kısmen. Bu sefer kendimizi tanıttık. Ancak başka bir derste profesör yine hoşlanmadığımızı anlamış ve zamanla öğreneceğini söylemişti. Ne var dı yine kendisi zamanla öğrense? Bu fasıl bana hep sıkıcı geliyordu.

Profesör parmağını bir kıza doğru uzattı ve hemen ona baktım. Çok heyecanlı görünüyordu. Profesörün de bu nedenden dolayı parmağını üçüncü sınıftan birine doğru yönelti. Çocuk az da olsa heyecanlıydı fakat üçüncü yılın deneyimiyle biraz göğsünü kabarttı ve kendini tanıttı.

Sınıfın bir bölümü kendini tanıtmayı tamamlamış ve sıra bana gelmişti. Profesör başıma doğru parmağını uzatıp 'Sen' dercesine oynattı. Biraz heyecanlanmıştım. Profesör bana bakıyordu; ben de ona... Birbirimize böyle bir süre bakıştık ve sonunda en başta adımı sonra sınıfımı söyledim. Profesör de bana teşekkür etti, aynı benden önce tanıtanlara ettiği gibi...

Herkes kendini tanıttı. Profesör yine masaya yaslandı. Saatine baktı. Ardından sınıfa göz gezdirerek ders ile ilgili sözlerini söyledi:

"Birinci sınıflar, önümüzdeki ders İksir ve tarihçesini işleyeceğiz. Bu konuda bir ödev hazırlamanızı istiyorum." Burada açıkçası onu dinlememiştim çünkü kendisine söylemiyordu. "İkinci sınıflar, sizinle Adamotu İksiri'ni işleyeceğiz. Uygulamalı bir ders olacak, yine de hazırlık yaparsanız iyi olur. Bu konuyu çalışmanız yeterli. Üçüncü sınıflar, sizinle Hakikat İksiri'ni işleyeceğiz. Bu konuya biraz çalışın. Ve dördüncü sınıflar. Sizinle Şişme İksiri'ni işlemeyi düşünüyorum. Siz de biraz çalışırsanız fena olmaz. Şimdi hepinize sihirli günler!" Sadece birinci sınıflara ödev vermişti, bunu birinci sınıfların oflayıp puflamalarından ve birbirlerine söyledikleri ödevlerden anladım. Çünkü ilk söylediğini dinlememiştim.

Diğer Slytherinlilere katılarak Ortak Salon'a doğru yola koyulduk, ancak sınıftan tam çıkmadan önce profesörün bir şeyler not aldığını gördüm. Çok da umursamadan sınıftan çıktım ve Salon'a gittim.

(Not: Başka bir sitede yaptığım rp'dir.)

https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/jack-william-black-
Seçmen Şapka
Öğrencileri Binalara Yerleştiren Seçmen Şapka
Öğrencileri Binalara Yerleştiren Seçmen Şapka
Seçmen Şapka

Jack William Bennet Huysuz10

Jack William Bennet Empty
MesajKonu: Geri: Jack William Bennet   Jack William Bennet Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 1:01 pm

Ah bu yeni nesil!

SLYTHERİN!!!

Jack William Bennet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Jack William Black
» Jack William Black
» Jack William Black (3)
» William Jack Marjanovic
» William Jack Marjanovic