Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hoş Sohbet

2 posters
YazarMesaj
Britney Vera Curtis
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Britney Vera Curtis

Meslek : Eli asalı öğretmen
Gerçek İsim : Boşversene
Patronus : Çita
Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 24
Asası : Düşlerin Merakı
Özel Yetenek : Zihinfendar&İç Göz
Evcil Hayvan : Bir gözü toprağa bakan,gri tüylü,sevimli bir baykuş:Ola
Hoş Sohbet Agrasi10

Hoş Sohbet Empty
MesajKonu: Hoş Sohbet   Hoş Sohbet Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 7:36 pm

Kurgu:Sabah kar yağmıştır.Kar fazla yağmadı.Dışarıda hava güneşli olmasına rağmen keskin bir soğuk hissediliyor.Üç Süpürge'de adım atacak yer yoktur.İçeri havasız denilebilir.

Kar tanelerinin pencereye vurarak çıkarttığı sesler,bir melodiyi andırıyordu.Sevimli 'pat pat' sesleri...Vera-pencerinin karşısında,elinde her zamanki gibi bir fincan sıcak çikolata vardı-dışarıyı izliyordu.Yılın ilk karının tadını çıkarıyordu aslında Vera.Soğuktan hoşlanmazdı;ama karı severdi.Bembeyaz,irili ufaklı,pamuk gibi tanecikler...Hoş görüntüleri Vera'yı etkilemeyi başarırdı.Bu doyumsuz manzarayı biraz daha izledikten sonra,yatağının yanındaki davetkar görünüşü ile ortama sıcaklık katan kırmızı kanepesine oturdu.Her sabah olduğu gibi Gelecek'i eline aldı.Büyücü dünyasındaki haberleri okumaktan zevk alırdı.Tüm haberlere yorum yapardı.Gerçi bu sıralar biraz tepkiliydi Gelecek'e karşı.Eski okuma isteği ölmüştü içinde.Sırf geri kalmamak için okuyordu haberleri,sonra direk çöpe.Daha düne kadar bir dosyada tutardı.Gelecek'i açıp gözüne ilk çarpan resme baktı.Resimler muggle dünyasınınkinden farklı olarak hareketli olurdu.Resimdiki kişiyi seçebiliyordu,kuzeninden başka kim olabilirdi ki?Haberi hızlıca okudu,gazateyi bir köşeye fırlatarak,kafesinde uyuklayan baykuşuna yöneldi.Baykuşu gidiciydi,çok yaşlanmıştı.Ama onun o ötüşü...Dünyadaki hiçbir şeye değişmezdi.İnsanın içine dokunurdu,kimi zamanda huzur verirdi.Kafesi birkaç kere tıklattı.Kuş yerinde birkaç kere sallandı.Ve birden sarımsı bir çift gözle karşı karşıya geldi Vera.İstemsizce iki adım geriledi.Daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştı.Bir şeyi mi vardı?Kafesini açıp baykuşu omzuna aldı.Onun gri,parlak tüylerini okşadı,gagasını öptü.Masasına gelerek çekmecesinden mürekkebini ve gösterişli mavi tüy kalemini çıkarttı.Parşömenleri her zaman masanın üstünde hazır dururdu.Hemen bir tanesini kendisine doğru çekti.'Acaba ne yazsam?',diye düşündü içinden.Kuru kuru tebrik etmek olmazdı tabi.Bugüne bugün kuzeniydi ne de olsa.Derin bir nefes aldı ve kıvrımlı el yazısıyla yazmaya başladı.

''Sevgili kuzenim Marishka,
Öncelikle seni tebrik ediyorum.Hogwarts'ta profesörlüğe başlayacağına çok sevindim.Bunu kutlamak için seni Üç Süpürge'ye bekliyorum.
Vera Curis''

Altına imzasını attı.Parşömeni eline aldı ve dikkatli bir şekilde tam ortadan ikiye katladı.Çekmecesinde bulunan açık mavi,üstünde beyaz benekler olan,küçük bir kutuyu masanın üstüne koydu.Kağağını açtı ve içine mektubunu koydu.Mektup denilmezdi;ama neyse...Vera'nın huyuydu bu.Ne zaman birilerine bir şeyler gönderecek olsa böyle küçük bir kutuya koyardı.Kutuyu baykuşun bacağına bağlayıp gönderdi.Baykuş sanki ona gülümsemişti.Vera onun büyülenmiş biri olabileceğini hep düşünmüştü.Bakışları bazen bir insanınki gibi derin olabiliyordu.Derin ve anlamlı...Baykuş gelene kadar bir duş almak istedi.Hemen duşa geçti.Su sıcaktı.Derisini yaktığını hissetmişti,ama dayanıklı olmalıydı.Kendi kendine işkence etmekten hoşlanırdı.Aslında kendi sınırlarını aşmaktan hoşlanırdı.Yine de buna dayanamadı,hemen kendini dışarıya attı.Üstüne birkaç şey geçirdi.Aslında şık bir takım giymişti.Sadelikten yanaydı.Abartmaktan hoşlanmazdı.Değişik büyücü tasarımlarını giymeyi de severdi.Dolabı odasının sağ tarafını tamamen kaplıyordu.Kendini kanepesine attı.Pencereyi kapatmayı unuttuğundan içerisi soğumuştu.'Soğuk dinç yapar insanı.',dedi içinden.Neyseki cevabı beklemesi uzun sürmedi.Penceren bir şeyin süzüldüğünü görünce hemen ayağıya kalktı.Baykuşun ardından pencereyi 'Küt!' diye kapattı.Tabi sesten dolayı kulaklarında bir cızırtı oluşmuştu.Yerdeki beyaz halının üstünde duran baykuşa doğru uzandı.Hemen kutuyu aldı.Tek bir kelime yazılıydı:Tamam.Merdivenlerden koşarak indi.Üstüne siyah cübbesini geçirip evden uçarcasına çıktı.Marishka'yı görmek için sabırsızlanıyordu.Gerçi tüm bir sene boyunca yeterince beraber olacaklardı.Asıl şey belki de bu değildi.Konuşacak birilerine ihtiyacını vardı belki.Evet,evet,kesinlikle konuşacak birileri!Bunu kendine itiraf edemiyordu.Zayıf bir yönüymüş gibi utanç duyuyordu.O,bunları düşünürken çoktan cisimlenmişti.Dışarıda hava güneşliydi;ama ürperdiğini hissetti soğuktan.Nerdeyse dişlerini 'tak tak' diye sesler çıkartıcak,gıcırdıyacaktı.Sıcağa doğru bir adım attı.Kapıya değmemek için özen gösteriyordu,soğuktan ellerinin donmasını istemezdi,elleri ona lazımdı.İçeriye girince müthiş bir kalabalıkla karşı karşıya geldi.Bu kadar kişinin arasından birisini ona sıcak bir gülümsemeyle baktığını gördü.Kuzeniydi...
Marishka V. Aleera Félix
Marishka V. Aleera Félix

Tarafı : Z.A.Y
Rp yaşı : 21
Asası : ~ Zekanın Tılsımı ~
Özel Yetenek : Animagus*Unicorn
Evcil Hayvan : Peri
Hoş Sohbet Huysuz10

Hoş Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Hoş Sohbet   Hoş Sohbet Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 11:22 am

Aleera , yatağında kıvrılıyordu . Havanın soğuğu , pencereden içeri süzülüyordu . Rüzgarın hafif uğultusu , ona bir ninni gibi geliyordu . Tüm gece boyunca uyuyamamış , küçük perisi ile konuşmuştu . Başı çok ağrıyordu aynı zamanda uykusuda çok gelmişti . Gözlerini hafifçe kapadı , küçük perisi ise avcunun içine kondu . Biraz uyku onun için çok iyi gelecekti.

Aleera , çok hızlı birşekilde gökyüzünde yeşil ışıkların parladığı yere gidiyordu . Orada düellonun olduğunu biliyordu ve oraya gitmesinin gerektiğinide... Etrafında birçok yeşil ve kırmızı ışık , dolaşıyordu . Sürekli Aleera'nın yanından geçiyorlar ve sanki ona gülümsüyorlardı . Kuzenini düelloda gördü . Vera , Karanlık Lady , ile savaşıyordu . Vera'ya bir lanet gönderdi ve , v-e Vera gözlerinin hoş bakışını kapattı .
"Hayır ! " şeklinde bağırarak uyandı Aleera . Uzun zamandır kabus görmüyordu . Avucunun içindeki küçük minik peri biranda uyandı . Aleera , gözlerini yavaş yavaş açıp kapıyordu .Grödüklerinin bir rüya olup olmadığını anlamak için , hafızasını tazelemeliydi . Yaptıklarını hatırlayınca , bunu bir rüya olduğunu anladı . O sırada buğulu cama bir karaltı yaklaştı . Otomatik olarak Aleera , asasını eline aldı ve cama doğru yaklaştı . Cam'ı büyüyle açtı ve tam bir büyü gönderecek iken , duran karaltının sadece bir baykuştan ibaret olduğunu gördü . Küçük perisi Ena, kıkırdıyordu . Baykuşun , bacağında küçük mavi bir kutu duruyordu . Aleera , baykuşun canını yakmak istemeyerek yavaşça bacağından kutuyu aldı . İçini açtığında hoş kokulu bir kağıt duruyordu .

''Sevgili kuzenim Marishka,
Öncelikle seni tebrik ediyorum.Hogwarts'ta profesörlüğe başlayacağına çok
sevindim.Bunu kutlamak için seni Üç Süpürge'ye bekliyorum.
Vera Curis''

Vera ... Bu mektubun gelmesi Aleera'nın yüzünün gülmesine sebep olmuştu . Açık pencereden süzülen , hoş fakt sert rüzgar , titremesine yol açmıştı . Buda havanın çok soğuk olduğunu ifade ediyordu . Baykuşu geri gönderdikten sonra , paltosunu giydi ve perisi Ena'yı cebinin içine koydu . Evden , hemen çıktı . Kuzenini bekletirse , olacakları biliyordu . Soğuk rüzgar , kirpiklerinin donmasına sebep oluyordu. Güneş gökyüzünde parıldasada ,rüzgarın sertliği onu donduruyordu . Üç Süpürge , uzakta görünmüştü . Camda ki buğudan dolayı , içeriyi göremiyordu . Biraz daha yaklaştıkça , Üçsüpürge'nin ttıklım tıklım dolu olduğunu gördü . Muggle deyişi ile , iğne atsan yere düşmez . Kapıya geldiğinde , ellerini ceplerinde çıkardı ve buz gibi olduğunu tahmin ettiği , tokmağa uzattı . Kapıyı açtığında Üç Süpürge'de , nem oranının fazla olduğunu farketti. Kuzenini arıyordu . Birden içeride ona el sallayan Vera'yı gördü . Gülümseyerek onun yanına gitti ve ona sarıldı .

"Nasılsın Vera? "
dedi ve çok sevdiği kuzenine gülümseyerek baktı.
Britney Vera Curtis
Britney Vera Curtis

Hoş Sohbet Agrasi10

Hoş Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Hoş Sohbet   Hoş Sohbet Icon_minitimePaz Tem. 12, 2009 5:05 pm

'Nasılsın Vera?'

Vera,hemen kuzenine sarıldı.Kuzeni her zamanki gibi misler gibi kokuyordu.Onun bu güzel kokusunu içine çekti.

'İyiyim,tatlım.Asıl seni sormalı?'

Vera hemen kaş göz hareketleri yapmaya başladı.İçi içine
sığmıyordu.İçinden çılgınca bağırmak,çoşmak geliyordu.Ama olayı neden
abartacaktı ki?Yanaklarının sıcaktan hafif hafif kızardığını hissetti.Eliyle boş bir masaya gösterdi;fakat Aleera,Vera'nın 'nasılsın?' sorusunu uzun uzun cevaplıyordu.Onun hareketlerinin farkında değildi.Yavaşça Aleera'ya doğru yaklaştı.Elini Aleera'nın suratına yaklaştırdı ve 'şak!' diye bir ses duyuldu.Bu şaklama Aleera'nın kendisine gelmesini sağlamıştı.Vera'ya boş gelen gözlerle onu süzüyordu.Vera ise içinden gelen bir gülümsemeyle Aleera'ya bakıyordu.Kuzeninin bileğini tutup boş masaya doğru sürükledi.Masa iki kişi için ideal büyüklükteydi,yuvarlıktı ve Vera'nın tahmini ile ahşaptan yapılmıştı.İçerideki uğultu ve havasızlık Vera'nın gerilmesine neden oluyordu;ama o bunu belli etmemek için bayağı uğraşıyordu.

'Erkek öğrencilere dikkat etmen gerekecek.'
,

dedi Vera titrek bir sesle.Aleera,güzelden de öte birisiydi.Ve evet,bu bir gerçekti.Bu sene Hogwarts'ta bir astronomi patlaması olacaktı.Tabi Aleera'da astronomi konusunda uzmandı.Bu görevi haketmişti.Ama onu derslikte hayal edemiyordu.Gözünün önüne bir türlü gelmiyordu.En sonunda 'bekleyelim de görelim.' dedi içinden.Konuşmayı başlatacak bir şeyler bulmaya çalışıyordu.

'Nerelerdeydin?'

Çok mu sıkıcı olmuştu bunlar?Vera kesinlikle iletişim dersleri almalıydı.Yüzünü ekşitti.Bunu yaparken saçlarını önüne getirmişti.Aleera'nın bu yüz ifadesi görüp de kendisinden bilip üzülmesini istemezdi.Sonuç olarak onun suçu da değildi.Vera,önüne topladığı saçlarını eli ile geriye attı ve belki de en yapmacık gülümsemesi ile Aleera'yı dinlemeye başladı.Ne kadar da konuşkandı...
Marishka V. Aleera Félix
Marishka V. Aleera Félix

Tarafı : Z.A.Y
Rp yaşı : 21
Asası : ~ Zekanın Tılsımı ~
Özel Yetenek : Animagus*Unicorn
Evcil Hayvan : Peri
Hoş Sohbet Huysuz10

Hoş Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Hoş Sohbet   Hoş Sohbet Icon_minitimeSalı Tem. 14, 2009 9:01 am

'İyiyim,tatlım.Asıl seni sormalı?'dedi Vera Allera'ya neşe ile ... Aleera ise soruya cevap verecekti .
"Aslında , bugün beni buraya çağrımasaydın iyi olamayacaktım . Uzun zamandır kabus görmüyordum , fakat bugün gerçek sandığım o rüya beni yiyip bitiriyordu . Neyse ki senin ..." dedi ve yüzüne bir tokat yediğini fark etti . Vera , ona bir tokat atmıştı . Aleera buna son derece şaşırdı . Vera ona boş masayı gösterdiğinde , kendinde fazla geçtiğini anladı .
'Erkek öğrencilere dikkat etmen gerekecek.' dedi Vera kuzenine bakarak . Aleera buna haifif bir şekilde gülmüştü . Erkek öğrencileri garip birşekilde baş edebileceğini söylüyordu . Vera'nın gözlerinin içine bakmaya devam ederken , Vera ona "Nerelerdeydin" dedi ve oda karşılık verdi .
"Aslında hep buralardaydım , fakat pek dışarı çıkmıyordum . Ev beni sakinleştirir bilirsin . Buyüzden evde bütün gün dağınık dağınık oturuyor ve plan prgoram yapıyordum " dedi Aleera .
Bu soru ona amaçsız yaşadığını hatırlatmıştı . Bu biraz onu üzmüştü fakat buna dikkat ederek yaşarsa bunun sonucunun olmayacağını biliyordu .
Britney Vera Curtis
Britney Vera Curtis

Hoş Sohbet Agrasi10

Hoş Sohbet Empty
MesajKonu: Geri: Hoş Sohbet   Hoş Sohbet Icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 10:27 am

Donduruldu!

Hoş Sohbet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sohbet
» Sohbet Başlığı