Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ders Çıkışı

2 posters
YazarMesaj
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : Seda
Patronus : Yok~~
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 13
Asası : Yok~~ İşimi asasız görüyorum.
Özel Yetenek : Yok~~
Evcil Hayvan : -
Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 3:14 pm

Zaman: Ders çıkışı,akşam yemeği saatleri,19:30
Kişiler: Vittoria April Brigham, Jonas Taylor Black
Kurgu: Akşam yemeğinden kaçmış olan Vittoria ve Jonas'ın Ortak Salona gizlice girme planları :sns:. Tanışma.

Yavaşça gökyüzünde yükselmeye başlayan dolunayın görüntüsü Hogwarts'ın iç açıcılığına hiç de uymayan simsiyah suyun üstünde yansımaya başlamıştı. Günün tüm ağırlığı üstümdeydi. Ne olurdu ki şurada öylece uyuyup kalsaydım. Etraftaki sessizlik gitmediğim akşam yemeğinin habercisi niteliğindeydi sanki. Kim bu kadar dersin üstüne olağanüstü bir iştahla yemek yiyebilirdi ki? Fazlasıyla yorgundum ve akşam rüzgarının tatlı tatlı tenime değmesi mutluluk verici birşeydi. Esnememi tutamayarak elimi ağzıma götürdüm. Çok yorgundum ama şatoya geri giremezdim. Yemek bitene kadar kalıp, gece gizlice ortak salona dönecektim. Gözlerimi ovuşturup bulanık görüş açımı netleştirdim. Göl kıyısı sessiz ve huzurluydu. Sadece ilerdeki karaltı dikkatimi çekmişti uzun söğüt dallarının arasından. Muhtemelen bir öğrenci daha kaçaktı akşam yemeğinden ve saklanmak için iyi bir mekan seçmişti. Manyakça düşüncelerime gülerek boynumu biraz daha öne uzattım. Belki tanıdıksa vakit geçirmek için laflayabilirdim. Ay ışığının yavaş yavaş belirginleşmesiyle siluetin yüzünü seçebildim. Hey ! Bu Jonas Black. Ahh..bir Black daha. İster istemez, Blackler'in kuzence okulu ele geçirdiğini düşünüp gülümsedim. Jonas'la konuşmak eğlenceli olabilirdi her ne kadar bir Black soyunu temsil etsede. Aramızda fazla mesafe kalmayınca boğazımı temizleyip seslendim. Heeyy! Jonas, biraz laflamaya ne dersin?Buraya gelsene.. Ortak salonda birkaç kez karşılaşmamıza rağmen önyargılarım yüzünden fazlasıyla tanışamamıştık. Bu açığı kapatabilirdim.

En son Vittoria April Brigham tarafından Perş. Tem. 30, 2009 6:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Jonas Taylor Black
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Jonas Taylor Black

Gerçek İsim : Kadim
Asası : Yanlış Seçim.Expelliarmus
Evcil Hayvan : Zehir oku kurbağası (Eduard)
Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 5:54 pm

Jonas çok zor ve yorucu bir gün geçirmişti biraz dolaşmalıydı.Dersler sıkıcı ve yorucuydu Jonasa kalsa derslere hiç girmezdi ama mecburdu.Jonas Kara göl e doğru gitmeyi planlıyordu yanlız kalıp kafasını dinliyebilrdi.Biraz yürüdü çok yorgundu bacakları cok agrımıstı.Elleri çeplerinde düşüncelere dalmış bir şekilde yürümekteydi.Canı yemek yemek istemiyordu muhtemelen yorgunluktandı.İlerlemeye devam ederken ileriden bir ses duydu.Duyduğu ses çok hoş ve inceydi.'' Heeyy! Jonas, biraz laflamaya ne dersin?Buraya gelsene.. '' dedi.Bu ses tanıdıkdı bu Vittoria'ydı onu daha önce görmüştü ama Jonas la fazla konusmamıstı.Jonas Vittoria nın yanına dogru yürümeye başladı.Yanına geldiğinde '' Merhaba Vittoria ''dedi.Vittoria da Jonas gibi biraz dinlenmeye ve kafa dinlemeye gelmişti.Giyim tarzı çok hoştu Jonas ona biraz baktı bitkin bir hali vardı.Jonasında ondan geriye kalır tarafı yoktu yorgun ve bitkindi can sıkıntısı çoktu yapacak hiç birşey yoktu.Jonas Vittoria ya döndü ve '' Nasılsın Vittoria ? '' dedi.Zaten Vittoria yı gördüğü çok iyi olmustu bir arkadası olması harika olurdu ve Vittoria da ona cok iyi arkadaslık edebilrdi.
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 6:35 pm

Gülümseyerek Jonas'a döndüm. Hem onu buraya çağırıpta üstüne bir de dönüp gölün azizliğine bakakalamazdım heralde. Yorgun vücudumun ruhuma yansıttığı ifadeyle sakince karşılık verdim. İyiyim, sen? Boynumun ağrımasıyla yüzümü buruşturup elimle ıslak toprağa birkaç kez vurarak işaret ettim. Otursana. Jonas tahminlerimden daha sıcakkanlı bir çocuktu. Ailesine ve diğer kuzenlerine duyduğum soğukluğun aksine iyi birine benziyordu ama bu kadar çabuk fikirlerimden ayrılamazdım tabiki de. Ne de olsa Blackler ailemizce sevilmeyenlerdi. Ahh..Ne kadar da önyargılıydım böyle. İyi bir arkadaş için doğru hamleyi yapmıştım sanırım. Bu kadar kuralcı olmak zorunda da değildim. Düşüncelerimle konuşurken bir yandan da Jonas'ın cevabını bekliyordum. Bu saatte yemekte değilde burada olmamasının iyi bir nedeni olmalıydı.
Jonas Taylor Black
Jonas Taylor Black

Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 1:16 pm

Jonas çok yorucu ve sıkıcı bir gün geçirmişti hiç bi arkadaş edinmemişti.Doğaldı insanlar Black ailesinin üyelerine karşı hep ön yargılı davranıyorlardı ama Jonasın karşısındaki kişi pek öyle birine benzemiyordu hem yanlız dolaşmasından kat kat daha iyidi hiç yoktan dertleşebileceği bir arkadası olurdu.Sessiz bir tipti belki ama iyi anlaşabilirlerdi.Vittoria Jonas a dönüp '' İyiyim, sen ? ''dedi.Jonas Vittoria nın gözlerini çok begenmisti sanki insan içinde hapsoluyordu. Jonas '' Bende iyim '' dedi. Vittoria elini toprağa vurarak Jonasın oturmasını istedimişti. Jonas yavaşça Vittoria nın yanına oturdu '' Neden yemeğe gitmedin Vittoria ? '' dedi. Jonasa göre biraz saçma bi soruydu belki bir derdi vardı belki insanlar onu boğuyordu.Çevrede sıkıcı hep aynı şeylerle uğrasan insanlar vardı ve Jonas açıkcası onlar gibi olmak istemiyordu.Jonas biraz Vittoria ya baktı saçları uzun ve güzeldi ten rengi çok hoştu gülümseyişi çok tatlıydı ve birazdan bitkin bir bakışı vardı ama yinede harikaydı.Jonas cebinden ufak bi şişe Johnnie Walker çıkardı kapağını açtı ve yudumlamaya başladı.Vittoria ya ikram etmelimiydi açıkcası bilmiyordu belki yanlış anlaya bilirdi o yüzden ikram etmemeye karar verdi..
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 8:30 pm

Yaşına göre içtiği şeyi anlamsız bulmuştum ama beni ilgilendirmezdi tabi. Fazla tanıdığım bile söylenemezdi, bu yüzden bunun dersini veremezdim. Sakin sesimi koruyarak cevap vermeye çalıştım. Gölün tuzlu kokusu konuşmamı engelliyordu, çünkü bu nemde nefes almam imkansızdı. Sadece iştahım yok, diyebildim kısaca. Başka bir nedeni de yoktu zaten. Belli etmeden Jonas'ı incelerken aynı soruyu ona sormaya karar verdim. Bu tür konuşmaları yapmakta zorlanan bir kişiliğim vardı sanırım. Ya sen, sen neden gitmedin? Burada birini mi bekliyecektin yoksa? Fazla soru sormuştum ama ima dolu bakışlarımla onu zor durumda bırakmaktan nedense çekindim. Yanlış anlaşılmak istemiyordum. Cevabını beklerken saçlarına takılan gözlerim, yavaşça havaya kalkan elimi destekler gibiydi. Elimi saçlarına götürüp muzipçe güldüm. Okul için fazla uzun değiller mi? Üstüme düşmeyen sorular soruyordum ama değiştiremediğim, olmayan yeteneğimdi bu.
Jonas Taylor Black
Jonas Taylor Black

Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePtsi Ağus. 03, 2009 6:54 am

Jonas kendini gölüm güzelliği kaptırmış bir şekilde etrafına bakınıyordu. Jonas sesiz ve sakin olan neredeyse her yeri severdi. Vittoria nın düşüncelerini birazda olsa merak ediyordu elindekini bitirdi ve şişesini bi köşeye bıraktı birazcık doğruldu.Vittoria sorusuna '' Sadece iştahım yok '' diye cevap verdi.Jonasın düşündüğü gibiydi aslında belki canıda sıkkında ama fazla soru sorması biraz saçma olurdu.Jonas biraz Vittoria ya baktı sonra kafasını çevirip etrafına bakmaya devam etti belki bakışları Vittoria yı boğuyordu. Jonasın amacı onu rahatsız etmemekti.Vittoria '' Ya sen, sen neden gitmedin ? Burada birinimi bekleyecektin yoksa ? '' dedi.Jonas Vittoria ya baktı biraz gülümsedi '' hayır, pek iştahım yok yorucu bi gündü biraz kafa dinlemek için geldimiştim. '' dedi. Jonas cevabını verdikten sonra biraz daha Vittoria ya bakmayı tercih etti. Vittoria Jonasa göre sıcak kanlı sakin ve çok hoş bir kızdı.Jonas Vittoria'ya bakarken saçlarına baktığını gördü yavaşca ellerini kaldırdı ve Jonasın saçlarına götürdü ve muzipce güldü '' Okul için fazla uzun değillermi ? '' dedi.Jonas sakin bir şekildecevabını verdi '' Bence fazla uzun değiller '' dedi.Jonasa göre fazla uzun değillerdi hatta tam olması gerektiği gibiydi.Cevabını verdikten sonra gülümseyerek Vittoria ya baktı ve yavaşca gözlerini Vittoria nın üzerinden çekip yere doğru bakmaya başladı..
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePtsi Ağus. 03, 2009 9:09 am

Yavaşça başımı olumlu birşekilde hareket ettirdim. Kişisel tercihler ilgi alanımın dışında kalıyordu zaten. Artık Jonas'ın yüzünü bile görmeme engel olacak derecede kararmış havayı farkedip telaşlandım. Hızlı bir manevra yapıp cübbemin cebindeki saati çıkartırken Jonas'a açıklama yapma ihtiyacı hissetmiştim. Telaşlı sesimin komikliğine gülmemeye çalışarak konuştum. Hava çok karardı Jonas. Yemek bitmeden ortak salonda olmamız gerekir. Aslına bakarsan aynı binadan olmamız şu an için harika oldu. Tek başıma okula girebileceğimi sanmıyordum. Hala cübbemin hışırtısında saatimi ararken kendi kendime güldüm. Bulamıyacak gibiydim ama elime değen sert cisimi çektim. Biraz hırpalamıştım sanırım ama bana istediğimi vermişti. Fazla heyecan yapmıştım, daha yemeğin bitmesine bir saat vardı. Rahatlayarak tekrar cbime bıraktım, böyle zamanlar dışında fazla kullanmadığım saatimi. Bacaklarımı tekrar kendime doğru çekerek eskisi gibi yaslandım. Sırf konuşacak birşeyler bulabilmek için ailesi hakkında sorular sorabilirdim ama ya anlatmak istemeyip de beni terslerse, işte bundan korkuyordum. Tereddütümü yenip sordum. Kısaca ailenden bahsetsene bana. Black'lerin çok geniş bir aile olduğunu biliyorum. Hem okulda bir sürü kuzeninin olması bunu doğruluyor, değil mi? Jonas'ın kuzenlerinden nefret ediyordum. Evet, sanırım en doğru ifade buydu. Fazlasıyla aptal ve kendini beğenmiş çocuklardı. Onun bu kadar farklı olmasına şaşırmaktan başka birşey yapamıyordum zaten.
Jonas Taylor Black
Jonas Taylor Black

Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 9:17 am

Jonas basını eğmiş yere bakıyordu.hava iyice kararmıştı gölün kokusu Jonasa bam başka bir hava katıyordu. Jonas rahatlamış bir şekilde otururken birden Vittoria telaşlandı Jonas neye telaşlandığını anlamamıştı.Vittoria Jonasa a bakıp '' Hava çok karardı Jonas. Yemek bitmeden ortak salonda olmamız gerekir. Aslına bakarsan aynı binadan olmamız şu an için harika oldu. Tek başıma okula girebileceğimi sanmıyordum.'' deyince, Jonas '' Evet benim içinde harika olur '' dedi.Vittoria telaşlı bir şekilde cübbesini karıştırıyordu Jonas ne aradığını merak etmişti.Vittoria cübbesinin cebinden saat cıkarmıstı ve ona bakıp rahatladı tekrar eskisi gibi oturdu ve Jonasa bakıp '' Kısaca ailenden bahsetsene bana. Black'lerin çok geniş bir aile olduğunu biliyorum. Hem okulda bir sürü kuzeninin olması bunu doğruluyor, değil mi? '' dedi. Jonas aslında aile hakkında konusmayı fazla sevmezdi neredeyse hiç sevmezdi ama Vittoria onun arkadasıydı kısa bi şekilde anlatabilirdi.Vittoria ya döndü '' Aslında pek ailem hakkında konuşmayı sevmem ama madem istedin biraz anlatıyım.Ailemiz çok geniştir kuzenlerim ben ve kardeşim neredeyse her zaman beraberiz babamı bir seher baz öldürdü Anneme gelirse nerede olduğunu bilmiyoruz. Sade bi yaşantımız var o kadar. '' dedi. Jonas ailesi hakkında konusmayı gerçektende hiç istemiyordu kısa kesti bitirdi hemen.Vittoria ya baktı '' Ya sen anlatmak istermisin ? '' dedi. Jonas kısa anlatmıstı Vittoria nın anlatıcanı pek sanmıyordu ama maksatı konusmaktı.Sonra Vittoria nın cevabını beklerken ona biraz baktı ve sonradan kafasını tekrar yere doğru eğdi biraz gözlerini kapattı..
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 1:29 pm

Gerçekten artık yavaş yavaş onu sıktığımı düşünmeye başlamıştım. Ahh..evet kesinlikle bunalım halimle onu boğmuş olmalıyım ki yüzüme bile bakmıyordu. İnadına ben gözlerimi onun yüzüne dikip kinayeli sesimle cevap verdim. Hampshire'da yaşıyordum. Ailemin çok fazla geniş bir aile olduğunu söyleyemem. İngiliz geleneklerine fazlasıyla bağlıyızdır. Örneğin; biriyle konuşurken onun yüzüne bakmamak gibi bir hataya asla düşmeyiz. Biraz sert konuşmuş olabilirdim ama bundan nefret ediyordum. Kendimi önemsiz biri gibi hissetmek, alışık olduğum durumlardan biri değildi. Öne doğru eğilip Jonas'ın hala kapalı olan gözlerini açmasını bekledim. Keyfim kaçmıştı ve bu sesime yansıyordu sanırım. Hem de sanmaktan da öte, kendini açıkça belli eder bir şekilde. Sıkıldıysan gidebiliriz, Jonas. Benim için burada kalmak zorunda değilsin. Önyargılarıma güvenmememin cezasını çekiyordum işte. O da kuzenleri kadar kibirli ve kendini beğenmişti. Fazlasıyla aptaldım.
Jonas Taylor Black
Jonas Taylor Black

Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 8:44 am

Vittoria '' Hampshire'da yaşıyordum. Ailemin çok fazla geniş bir aile olduğunu söyleyemem.İngiliz geleneklerine fazlasıyla bağlıyızdır. Örneğin; biriyle konuşurken onun yüzüne bakmamak gibi bir hataya asla düşmeyiz. ''dedi.Jonas burda kendisine laf geldiğini anlamıştı ama Vittoria Jonasın yüzüne bakmamasının nedeninin onu bakısları ıle rahatsız etmemekti. Vittoria Jonası yanlış anlamıştı ve '' Sıkıldıysan gidebiliriz, Jonas. Benim için burada kalmak zorunda değilsin. '' dedi.Jonas hemen kafasını kaldırdı '' Hayır sıkılmadım gitmemize gerek yok ama sen istiyorsan gidebiliriz '' dedi. Konusmasının ardından kafasını egip yere bakmak yerine gözlerini Vittoria ya dikti herhalde Vittoria Jonasın kafasını yere eğmesinden rahatsız olmuştu bu yüzden Jonas '' Eğer istemeden bi saygısızlık ettiysem özür dilerim Vittoria '' dedi. Jonas gerçektende kimseye saygısızlık etmek istemezdi.Jonasın günü kötü geçmişti diğer bi nedenide buydu.Ama Vittoria nın konusmalarından anladığı kadarıyla cok sinirlenmişti onu sinirlendirip üzmeye hakkı olmadığını düşündü. Jonas '' Umarım seni sıkmıyorumdur Vittoria bugun benim için biraz zor bi gündü o yüzden canını sıkıyorsam kusura bakma '' dedi ve Vittoria nın saçlarına bakmaya başladı.
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 9:47 am

Hala Jonas'a karşı olan fikirlerim değişmemişti ama huzursuzluk çıkarmak istemiyordum. Ne de olsa yeni tanışmıştık ve huysuzluk yapıp onu soğutmak istemezdim. Merakıma her zamanki gibi yenik düşerek sordum. Hmm..neden zor bir gündü ki? Bana göre bu aptal okulun sıkıcılığından daha zor gelen birşey olamaz. Susup bekledim. Ben susmazsam belki de hiç anlatmazdı. Merak etmektem nefret ediyordum ama çok garip huylarım vardı nedense. Bekleyen bakışlarımla yeniden ona döndüm. Hadi, anlatabilirsin. Bunu söylemek biraz ilginç olmuştu. Daha yaklaşık 15 dakikadır tanıdığı birine anlatacağını sanmıyordum zaten. Belki özel bir mesele olabilirdi. Jonas fazla içine kapanık görünüyordu, çok suskundu ve biraz nesafeli duruyordu. Ben anlamamıştım, aynı binadan olmamıza rağmen sınırlı arkadaş seçeneklerimin arasında onunla iyi bir dost olabileceğimizi düşünüyordum. Ama herşey benim başıboş düşüncelerimle yürümüyordu tabi.
Jonas Taylor Black
Jonas Taylor Black

Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 6:58 pm

Jonas istemedende olsa Vittoria yı kırdığının farkındaydı ve yeni tanışmış olsalar bile Jonas onu kırmayı hiç istemezdi aslında kimseyi kırmak istemezdi.Vittoria ya biraz baktı her ne kadar Vittoria ona kızmamış gibi görünsede birazda olsa kızmıştı.Jonas bu davranışının okulun ilk günüyle bi alakası olduğunu biliyordu.Çok sıkıcı ve yorucu bir gün geçirmişti ve doğal olarak okulda geçirdiği süre doğal olarak okul dışınada yansıyordu.Vittoria '' Hmm..neden zor bir gündü ki? Bana göre bu aptal okulun sıkıcılığından daha zor gelen birşey olamaz. '' dedi.Jonas birazcık tereddüt etti. Vittoria '' Hadi, anlatabilirsin. '' biraz ısrar etti. Jonas onun ısrarlarını kıramadı ve '' Sadece çok sıkıcı ve yorucu bir gün geçiriyorum hiç tanımadığım insanlarla beraberdim bütün gün ama artık senin gibi iyi bir arkadasım var artık pek sıkılıcağımı sanmıyorum tanımadığım kişilerle zaman geçirmek çok zor oldu '' dedi. Konusurken Vittoria nın gözlerinin içine bakıyordu. Çok hoş ve iyi birisiydi Jonas Vittoria ya '' Peki ya senin günün nasıldı Vittoria alışa bildinmi okula ?'' dedi. Konuşmasını bitirdikten sonra etrafına bi bakındı iyice sessizleşmişti etraf gölün kokusu Jonası rahatlatıyordu.Jonas Vittoria ya baktı ve cevabını bekledi
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 12:43 pm

Jonas yavaş yavaş açılıyordu sanki. O biraz önce açıkça ortaya koyduğu bunalımlı hali şimdiden ortamı terketmeye başlamış gibiydi. Ben hala niye bu kadar sessiz bir çocuk olduğunu çözemezken her zamanki yapmacık gülümsemelerimde birini takınıp cevap verdim. Hayır, alışamadım. Ve alışabileceğimi de sanmıyorum. Aslında burada olmamam gerekirdi. Hogwarts değerini yitirmiş bir okul bizim için. Beauxbatons'a gitmeliydim ama buraya gelmemin nedenini bilmiyorum. Kendi kendimi germenin mantığını hala bulmasam da öfkeden tekrar siyah suların en derinini görmeyen çalışıyordum. Bu gölün altında neler olacağını hayal bile edemiyordum. Birden nerden geldiğini farkedemediğim cesaret duygusuyla gözlerim parlamıştı. Şu an göle girecek kadar cesurmuydum acaba? Tabikide değildim. Soğuktan nefret ederdim ve sanırım korkularım daha ağır basıyordu. Ben tekrar kendi dünyama dönmüşken Jonas'ın varlığının ne yaptığı umrumda bile değildi. Şimdilik mutluydum. Gülümsedim ve ona döndüm. Bakışları biraz boştu. En tatlı sesimle mırıldanmıştım sanırım. Artık ortak salona gidelim Jonas. Sıkıldım. Bu bir emirden daha fazlası olamazdı. Ama bunun benim dünyamda emir olarak tanımlanması saçma geliyordu. Sonuçta söylediklerimin yapılmasına alışıktım.
Jonas Taylor Black
Jonas Taylor Black

Ders Çıkışı Bezgin10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 6:41 am

Jonas Vittoria'nın gülümsemesini çok sevmişti nedenini kendiside tam bilmiyordu ama çok tatlıydı gülümsemesi.Jonas biraz daha etrafına bakındı Vittoria gerçektende onun için iyi bir dost olabilirdi nedeni ise Jonas'a iyi davranan sayılı kişilerden olmasıydı fazla arkadaşı yoktu.Tekrar Vittoria'ya dönüp biraz ona baktı göle doğru bakıyordu acaba garip birşeymi görmüştü biraz ona baktı gözlerinin içi parlıyordu sanki belki Jonas'ın yanında olmaktan mutluydu belkide sadece onu mutlu eden gölün güzelliğiydi bunu daha tam bilmesi çok zordu zaten Jonas pek koşkan biri değildi nede olsa hayatında değişik hiç birşey yoktu.Okuldaki kişilerin neden kendisine karşı ön yargılı düşündüğünü merak ediyordu ama cevap bulması neredeyse imkansızdı.Hava kararmıştı belki de Hogwarts a dönmenin zamanıydı ama Vittoria kalkmak istemesse daha oturmayı düşünüyordu.Vittoria Jonasa baktı gülümsedi '' Hayır, alışamadım. Ve alışabileceğimi de sanmıyorum. Aslında burada olmamam gerekirdi. Hogwarts değerini yitirmiş bir okul bizim için. Beauxbatons'a gitmeliydim ama buraya gelmemin nedenini bilmiyorum. '' dedi. Jonas Vittoria ya baktı '' Evet haklısın '' dedi.Neden Vittoria ile rahat konuşamıyordu yeni tanıştıkları içinmi yoksa onu fazla sorularıyla rahatsız etmemek içinmi sürekli aklını karıştıran sorularla karşılaşıyordu neden ? Neden sorusunu kafasından bi an için bile olsa atmak istiyordu ama gene karşısına çıkıyordu.Herşeyi bir kenara bırakıp Vittoria' yı seyretmeyi tercih etti ve tekrar o sorularla karşılaştı acaba onu rahatsız ediyormuyum ? Vittoria Jonas'a baktı hoş bir sesle '' Artık ortak salona gidelim Jonas. Sıkıldım. '' dedi. Jonas etrafına bi baktı ve '' Elbette gidebiliriz '' dedi.Nezaketen kolunu uzattı..
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Ders Çıkışı Huysuz10

Ders Çıkışı Empty
MesajKonu: Geri: Ders Çıkışı   Ders Çıkışı Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:55 pm

Tabiki de ondan beklemediğim ama beklenmeyeni yaptığı için fazlasıyla mahçup olduğum bir nezaketti. Bunu düşünmemeye çalışarak, gülümseyip koluna girdim. Çok tatlıydı Jonas. Tanışalı sadece bir 20 dakika olmasına rağmen ısınmıştım. Ya da benim kafama uyan birkaç kişisen biri olmasıda olabilirdi. Cübbemin etekleri yürürken ayağıma takılıyordu ama ben tedirgin bakışlarımı okula diktim. Profesörlerin nöbette olduğu koridorlar şimdi yeni yeni aklıma hücum etmeye başlamıştı. Cezaya kalmayı elbette ki istemiyordum ve Jonas'ın kalmasına sebep olmayı da. Lanet Gryffindor ezikleri kadar cesur olabilseydim belki şimdi bunları düşünmüyor olacaktım ama cesurluk ezikliği kapatmıyordu ne yazık ki. Oradan ayrılırken içeri nasıl gireceğimiz hakkında bir fikrim yoktu ama iki yaratıcı zeka sanırım sorun çıkarmazdı.

Ders Çıkışı
1 sayfadaki 1 sayfası