Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~

+2
Vladimir Stepan Nieltsev
Albert De Salvo
6 posters
YazarMesaj
Albert De Salvo
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Albert De Salvo

Meslek : Kehanet Profesörü
Patronus : İspanyol Boğası
Tarafı : Karanlık Taraf
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 32
Asası : Anka Teleği Dikenli Defne 11 İnç
Özel Yetenek : Çatalağız-Görücü
Evcil Hayvan : Yok
~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Bezgin10

~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Empty
MesajKonu: ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~   ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 1:00 pm

Albert çalışma masasının çekmecesini açıp bir kağıt tomarı aldı ve onları masanın üzerine yaydı. Biraz uğraştıktan sonra aradığı kağıtları buldu ve geri kalanını çekmecedeki eski yerlerine koydu.

Ayağa kalkıp odasından çıktığında aklında yine karışık görüntüler vardı. "Şimdi olmaz..." diye mırıldandı. "Şimdi olmaz. " Sırf bu görüntüler nedeniyle derse de geç kalmıştı. Adımlarını daha da hızlandırdı ve sınıftan içeriye sanki bir şeyden kaçıyormuşcasına sert bir şekilde girdi. Bu yüzden bir kaç öğrenci sıçrayarak kapıya döndü. Albert hafifçe öksürerek kendisine çeki düzen verdi ve profesör masasına doğru yürüdü. Elindeki kağıtları bırakıp sınıfa bir göz attı. Öğrenciler sessiz ve temkinli bir şekilde ona bakıyorlardı. Görünüşü biraz garip olduğundan mıydı neyi, çocuklar ondan çekiniyor gibiydi.

"Merhaba çocuklar..." dedi gür sesiyle. "Ben kehanet ...." der demez gözünün önüne yine o şekiller geldi ve cümlesini tamamlayamadı. Gözlerini kapayıp bir süre öyle bekledi ve başını iki yana sallayarak görüntüleri zihninden kovmayı başardı. Tekrar sınıfa dönerek "Ben kehanet profesörünüz Albert De Salvo." diye devam etti. "Bu sene kehanet derslerini beraberce işleyeceğiz. Umuyorum ki; siz de ben de bundan zevk alalım. Bu sizin elinizde. Siz nasıl olursanız ben de size karşı öyle olurum. Anlaştık mı?" Gülümseyerek göz kırptı ve sınıfın içinde gezinmeye başladı. Slytherin'li öğrencilerin çoğunu tanıyordu zaten. Bu gezinti sırasına bazı öğrencilerle kısa kısa muhabbetler ederek onların gerginliklerinden kurtulmasını sağlıyordu.

Masasına geri dönüp etrafa baktı. "Evet... Artık dersimize başlayabiliriz. Bu ilk derste sizi fazla yormayacağım. En basitten başlayacağız. Bu ders ısınma turumuz olacak. Kehanet'in tanımında başlayalım, ne dersiniz?" Gözlerini kısıp gülümsedi bir süre. Sınıf dikkatle onu dinliyordu. İşte bu iyiye işaretti. "Kehanet bir öngörü sanatıdır. Dikkat edin öngörü diyorum, yani geleceği görebilme. Değiştirmeye garanti vermiyorum, kimse veremez! Ama bazı olaylara karşı kendinizi hazırlamında büyük yararı olur. Herkes kehanette bulunamaz. Bunun için İçgöz dediğimiz özel yeteneğe sahip olmak gerekir. Bu özelliği olanlara Görücü adı verilir. Tabi ki kişinin Görücü olmasına gerek duyulmayan basit kehanetler de vardır. Mesela Tarot ve diğer fal türleri gibi. Bunlara önümüzdeki derslerde yakından değineceğiz." Sınıfın içinde gezinmeye başladı. "Kitaplarını açın lütfen. Sayfa dörtte de yazdığı gibi; kehanet, görünmeyeni görebilme yetisidir. Hayatı şekillendirme ve kontrol edebilme arzusudur. Büyük veya küçük olduğu hiç fark etmez. Kehanet kehanettir! Şunu asla unutmayın çocuklar, değiştiremediğiniz şeyi kontrol edemezsiniz. Kontrol edemediğiniz bir şeyden de korkmalısınız. İşte kehanetin amacı bu korkuyu en aza indirgemektir!"

Son cümleyi söylerken yüzünü sınıfa doğru dönmüş ve sağ elini yumruk yapmıştı. Öğrencilerin yüzlerine teker teker baktı ve "Bu günlük bu kadar yeterli." dedi. "Bu hafta ödeviniz yok. Ama kitaplarınızdaki ilk bölümü okumanızı öneririm. Dağılabilirsiniz..."

Masasındaki kağıtları topladıktan sonra çıkışa doğru yöneldi. İlk dersler her zaman en zor olanlarıydı. Bunu bilecek kadar tecrübeliydi. Ama bu ders gayet güzel geçmişti. Bu sene birinci sınıflar adına güzel bir yıl geçireceklerini düşündü. Tam kapıdan çıkarken o görüntüler yine zihninde yankılandı...

En son Albert De Salvo tarafından Paz Ağus. 09, 2009 3:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Vladimir Stepan Nieltsev
Chornoye Pravda Solisti/Piyanisti & Rol Oyun Akademisi Üyesi
Chornoye Pravda Solisti/Piyanisti & Rol Oyun Akademisi Üyesi
Vladimir Stepan Nieltsev

Meslek : Ne iş olsa yaparım. Malum işsizlik var. :P
Tarafı : Sağ-sol-ön-arka.
Rp yaşı : 19
Evcil Hayvan : Kaoru. Maalesef evcil değil.
~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Geveze10

MesajKonu: Geri: ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~   ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 4:34 pm

Gözlerimi kırpıştırarak uyandığımda, ani bir sıçrama hissi belimden yakalamıştı beni. Ah, hiçbir zaman rahat bir uyku ile uyanıklık arası zaman geçiremeyecek miydim ben! Sarsılma hâla devam ediyordu, deprem mi oluyordu yoksa? Gözlerimi ovuşturarak yatağın altına doğru emekledim. Döşemenin altında yılana benzer bir şeyin kıvrıla kıvrıla ilerlediğini ve arada bir yerinde zıpladığını görünce tüm tiksintimi dışa vuran bir küfrü bağıra çağıra savurmamak için hatrı sayılır bir efor sarf etmem gerekecekti. Bu tuhaf ve nereden geldiği belirsiz cismin üzerine basmamak için hafifçe sola kaykıldım. Nihayet hızlı davranıp onu elime aldığımda, bir "pat" sesi duymam ve ardından elimin yapışkan sarı bir maddeye bulanması pek de hoş bir sürpriz değildi tabii.

"Demek bu bir şaka oyuncağı..." diye mırıldandım ve alçak sesle küfürler ederek gardıroba yöneldim. Cüppemi giyer giymez bu iğrenç şakanın hesabını sormak üzere avıma yönelecektim, fakat o sırada ders programında az sonra Kehanet dersi olacağını öğrenmemle bu planı ders sonrasına bırakmayı tercih ettim. Kalemi alıp gözlerime iki simetrik çizgi çektikten sonra yavaşça bahçeye, oradan da Kehanet Kulesi'ne doğru yola çıktım.

Sınıfa girer girmez pırıltılı kürelerin tavanda asılı olduğu yarı aydınlık bir ortamla karşılaşmıştım, pek de şaşırtıcı değildi bu. Yerime yerleşip bakışlarımı önüme çevirdiğim anda içeri sert ve hızlı adımlarla biri girmişti, profesör olmalıydı bu. Ama niye ardından atlı koşturuyormuş gibi davranıyordu ki? Neyse ki birkaç öğrencinin sıçramasıyla profesör normale dönmüş gibiydi.

Profesörün bizi selamladıktan sonra cümlesine giriş yapacakken gözlerini kapatıp başını iki yana salladığını fark ettiğimde, kehanet profesörlerinin zaman zaman tuhaflaşabileceğini aklımda bulundurmaya karar vermiştim. Kısa bir aradan sonra isminin "Albert de Salvo" olduğunu öğrendiğimde bunu da garipsemiştim; soy ismi bir vuruşu, bir hamleyi anımsatıyordu. Sırıtarak gözlerimi tekrar ona çevirdiğimde ise hepimizin dersten zevk almasını dilediğini belirtmişti; eh, benim gibi asil ve zeki öğrenciler olduğu sürece bu hiç de zor değildi tabii. Profesörün göz kırpmasına ağzımı kulaklarıma vardırarak karşılık verdim.

Kehanet'in kısa bir tanımından sonra, geleceği değiştirmeye garanti verilemeyeceğini söylediği anda bundan pek hoşlanmasam da, geleceğimi belirlemek için garantiye ihtiyacım olmadığını düşününce rahatlamıştım. Nasılsa engelleri fırsat haline getirecek kadar zekiydim; bu yönüyle pek de kaderci biri olduğum söylenemezdi açıkçası. Görücülük, hep imrendiğim bir yetenek olmuştu; geleceği kontrol edebilmek insana sonsuz gücü verebilecek bir meziyetti.

Bu hafta ödevimizin olmadığını duyunca, profesöre minnet dolu bir bakış attım. Bazıları, kendileri hiç öğrenci olmamış gibi bizleri ödev yüküyle kıskaç altına alıyorlardı çünkü. Ardından kendimi burnuma giderek daha fazla yaklaşan bahçenin esrarlı ve tutkulu kokusuna bıraktım.

Prof Rp Out: İlk ders için güzel bir rp. Alıntı yapmaman hoşuma gitti, noktalamalara da dikkat ediyorsun. Karakterinin psikolojik tahlilini de güzel yapmışsın. Tam puan! 25/25
Michael Nymins Miller
Michael Nymins Miller

Meslek : Serbest Meslek
Gerçek İsim : Hakan
Tarafı : Aydınlık
Rp yaşı : 13
Asası : Gerçeğin Aynası
Özel Yetenek : Bilmem,belkide vardır.
Evcil Hayvan : yok
~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Olgun10

MesajKonu: Geri: ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~   ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 12:09 am

Ağır ve ansızın,bastıran karanlıktan kurtulmuştu,dünya.Tan yeri ağarmış,gökyüzü gri tonlarından maviye geçiş yapmışdı.Buna desen olarak,bembeyaz -pamuk gibi- bulutlar süslemişti.Güneş tepemize çökmüştü,yakıcı ve kavuruculuğuyla birlikte.Öğrenciler bu sıcak sabahta ders çalışmak yerine oyun oynamayı tercih ediyor,''Ders puanlarınızda görürsünüz.!'' Mich bu durumdaki hoşnut olmayışını iç çekerek dile getirmişti.Elindeki parşömene biber iksiri hakkında bildiklerini kaydediyordu.Yüzükoyun uzanmış,güneşten hafif suratı kızarıktı,cübbesinin kırmızısıyla uyum içinde.Yavaş yavaş,ağaçların ahenkli dansı,kuşların cıvıltısına,tiz çocuk kahkahalarıda eklenmeye başlamıştı.Mich kulakardı edercesine hal ve tavır sergilemekle kalmayıp,başkanlık rozetini parlatıyordu.Keyifle araladığı ağzına balyumruk şekerlerindende attıktan sonra,tadında yapabileceği bir şey düşünmüştü,''Kehanet dersine hazırlanabilirim...''

Ders programında belirtildiği üzere ders,''Saat 9:00'' 'daydı.Kalan yarım saati iyi değerlendirmesi gerekti,eline aldığı ''Geleceğin Sis Perdelerini Aralamak'' kitabı kaçamak bir şekilde okudu,sonra bir paarşömene özet çıkardı,sonrada bilgilerini tartmaya başladı.Vaktin geldiğini küçük altın-sarı rengi çalar saati sayesinde öğrenmişti.Hindi gibi kabarmış bir biçimde kulelere doğru -rap,rup- yöneldi,kehanet kulesini bulması zor olmasa gerek,bahsedildiği gibi kötü kokulu bir ortam.Mich içeriye daldı,karanlık ortamda zerre kadar ışık parçası yok ancak toz ararsanız bir yığın (!).Çoğunlukla koyu kahverengi-siyah tonlarıyla oluşturulmuş bir dekoru vardı.Ortamı aydınlatan tek şey,gümüşi camdan kürelerdi.İçlerinde beyaz toz bulutu misali bir şey dolaşıyordu.Mich elindeki ağır kitabı,masasına vurdu.''Slytherinsiz bir gün ? şaşırdım,ama sevdim'' tebessümünü arttırarak konuştu,kahkahadan kırılırken,diğer Gryffindor'larda ona eşlik ediyordu.Ama ne kadar nefes almazlarsa okadar iyi (!).Ciğerleri infilaka yakındı,profesörün gelmeside.Slytherinliler,kapıdan içeri yüklendiler,sürü -hayvan- misali.Profesörde içeri girmiş,kendini tanıtırken,iç karmaşa yaşar gibi,garip hareketlerde bulunuyordu,''Delimi bu adam?''

''Albert de Salvo'' kafiyeli bir isim olmakla beraber,bir deliye yakışmazdı,aşırı akıllı bir insana layık.Profesör hareket halinde aktardığı dolaylı alıntıları Geleceğin Sis Perdelerini Aralamak'tan almış olmalıydı,nasılda ezberlemişti.Mich bunu az çok dile getirebilirdi,Profesörün konuşması ardında herkes farklı nidalar içinde,hava atıyor gibiydi.Mich'de yaka silkmekten başka bir şey yapmıyordu,Ona göre kehanet; olacakları bilip önlemek için kullanılan bir şey.Pek gurur kırıcı bir düşünce içinde olsada,bunu seviyordu.''ödeviniz yok.'' sesiyle herkes aynı, Mich farklı bir nida içindeydi,açıkça seçilebilirdi bu durum.Herkesden bir bağırışlar bir çığlıklar,Mich hepsi dudak kıvırmakta,ödev olmamasına üzgün.Profesör birinci sayfayı okumalarını söylediğinde,üzüntüsü bastırılmış gibi oldu-ki,orayı zaten okuduğunu ortak salonda farketti...

Prof Rp Out: Noktalama işaretlerin ve imlâ kuralların berbat! Ama bu seferlik sadece uyarıyor ve puan kırmıyorum. İkinci dersimde de böyle yaparsan iyi olmaz. Yazdığın rp'yi birkaç kez okumanı tavsiye ederim, çünkü bir kaç tane yazım yanlışı var (Fazla harf yazma, noktadan sonra büyük harfle başlamak gibi). Pek akıcı bir rp olduğunu söyleyemem, ama yine de okudum. Anlatmak istediklerin güzel ama anlatımda eksiklik var. Biraz daha dikkat edersen sevinirim. 18/25
Mia Claire Abbey
Mia Claire Abbey

Gerçek İsim : ~ Damla
Patronus : -
Tarafı : Aydınlık
Asası : *Çabuk Çözüm* Ceviz ağacından yapılma,Özünde Timsah Pulu vardır.En iyi büyüsü:İmpedimenta
Özel Yetenek : -
Evcil Hayvan : kedi*
~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Bezgin10

MesajKonu: Geri: ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~   ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 2:27 am

Gözlerini yavaşça araladı.Saatin kaç olduğundan haberi yoktu.Yerinden doğrulup yanında ki saate baktı.Anlaşılan biraz geç kalmıştı.Hızlıca gömleğini üstüne geçirdi.Eteğini giydi.
Çorap,cübbe derken hazırlıklarını tamamladı.
Bugünkü ders programı için çantasındaki parşömeni çıkarttıp göz attı.En sevdiği dersti bu !
Böyle şeyler her zaman ilgisini çekmiştir;Kehanet,gelecek ve ötesi,çakralar..
Sonunda dışarı çıkabilmişti.Hızlı adımlarla Kehanet Kulesine ilerledi.Gelmişti.Kapıyı hızlıca aralad,kocaman bir gülümsemeyle sınıfı turladı gözleri.Yavaş adımlarla yürüdü aynı zamandada göz ucuyla profesörü süzdü.İlginç birine benziyordu yada sürekli muggle'lar içinde yaşadığı için
ona öyle geliyordu. "Merhaba çocuklar..." diye söze başlayıp devam etti "Ben kehanet ...." durdu.Cümlesini tamamlamamıştı.Gözlerini yumdu ve silkelendi.Mia faltaşı gibi açılmış gözlerini profesöre devirdi,şaşırmıştı.
Daha sonra kendine gelmiş olmalıydı ki devam etti.
"Ben kehanet profesörünüz Albert De Salvo.Bu sene kehanet derslerini beraberce işleyeceğiz. Umuyorum ki; siz de ben de bundan zevk alalım. Bu sizin elinizde. Siz nasıl olursanız ben de size karşı öyle olurum. Anlaştık mı?" Sustu ve etrafında öğrencilere içtenlikle gülümsedi.
"Evet... Artık dersimize başlayabiliriz. Bu ilk derste sizi fazla yormayacağım. En basitten başlayacağız. Bu ders ısınma turumuz olacak. Kehanet'in tanımında başlayalım, ne dersiniz?" Mia evet anlamında başını salladı,profesör sınıfta turluyarak kehanetin kavramını öğrencilere anlatmaya başladı.
Kehanet bir öngörü sanatıdır. Dikkat edin öngörü diyorum, yani geleceği görebilme. Değiştirmeye garanti vermiyorum, kimse veremez! Ama bazı olaylara karşı kendinizi hazırlamında büyük yararı olur. Herkes kehanette bulunamaz. Bunun için İçgöz dediğimiz özel yeteneğe sahip olmak gerekir. Bu özelliği olanlara Görücü adı verilir. Tabi ki kişinin Görücü olmasına gerek duyulmayan basit kehanetler de vardır. Mesela Tarot ve diğer fal türleri gibi. Bunlara önümüzdeki derslerde yakından değineceğiz.Kitaplarını açın lütfen. Sayfa dörtte de yazdığı gibi; kehanet, görünmeyeni görebilme yetisidir. Hayatı şekillendirme ve kontrol edebilme arzusudur. Büyük veya küçük olduğu hiç fark etmez. Kehanet kehanettir! Şunu asla unutmayın çocuklar, değiştiremediğiniz şeyi kontrol edemezsiniz. Kontrol edemediğiniz bir şeyden de korkmalısınız. İşte kehanetin amacı bu korkuyu en aza indirgemektir!"
Mia'nın okumasına gerek yoktu.Çünkü o daha önceden okumuştu ama ne olur ne olmaz diye düşünerek parşömeninin kıyısına not aldı.Herbir öğrenciye bakarak yeni bir söze başladı ; "Bu günlük bu kadar yeterli."Bu hafta ödeviniz yok. Ama kitaplarınızdaki ilk bölümü okumanızı öneririm. Dağılabilirsiniz..."
Mia yavaşça yerinden doğruldu bir kaç öğrenciye gülümseyip kapıdan çıktı.

Prof Rp Out: Malesef olmamış Mia, pek iyi olmamış. Bir kere, benim söylediğim sözlerden yaptığın alıntıları çıkardığımızda iki satır yazı kalıyor. Alıntı yapmamaya, bunun yerine kendi duygu ve düşüncelerini yazmaya özen göster. Betimleme yap, sınıfı veya kendini anlat. Rp anlatımını biraz daha genişlet. Ha bir de paragraf bütünlüğüne dikkat edersen sevinirim. 14/25
https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/mia-claire-abbey-t8
Patrick S. Patel
Patrick S. Patel

Meslek : başbelası
Tarafı :
Kan Durumu : melez
Rp yaşı :
Evcil Hayvan :
~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Nerede10

MesajKonu: Geri: ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~   ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 10:15 am

Daniel Kehanet Kulesi'ne doğru gidiyordu.Kehanet haftasonunun ilk dersiydi.Kehanet biraz dikkatli bakıldığında oldukça ilginç bir dersti.Çünkü bazı insanların hiçbir zaman göremeyeceği şeyleri görmek...

Dersliğe girdiğinde orada sadece Sltherin'li bir kız vardı.O onlara hiç aldırmadan dersliğin bir köşesine oturdu.Burası garip bir yerdi.Tıpkı Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersliği gibi dizayn edilmişti.Bu da öğrencilere avantaj sağlıyordu...

Biraz gecikmeli de olsa profesör sınıfa girdi.Ve oldukça sert bir giriş yaptığı ortadaydı.Bazı kız öğrenciler yerlerinden sıçramıştı.Bu arada profesör de kağıtlarını masaya bırakıp derse başladı...

Gerçekten garip bir başlangıç olmuştu.Profesör henüz konuşmaya yeni başlamıştı ki bir anda sustu.Sanki onu biri zorla susturmuş gibi...Profesör derse sevecen başlamıştı.Ancak Daniel onu hiç de öyle bulmuyordu.Aslında Kehanet'e de sadece babası istiyor diye girmeye karar vermişti.Ama yine de merak ediyordu nasıl olacaktı da geleceği göreceklerdi...

"Evet... Artık dersimize başlayabiliriz. Bu ilk derste sizi fazla yormayacağım. En basitten başlayacağız. Bu ders ısınma turumuz olacak. Kehanet'in tanımında başlayalım, ne dersiniz?"

dedi profesör ve Daniel bu dersin sıkıcı geçeceğini o anda anlamıştı.Derse tanımlarla başlamak onun için hep sıkıcı olmuştu.O hep uygulamayı sevmişti.

"Kehanet bir öngörü sanatıdır. Dikkat edin öngörü diyorum, yani geleceği görebilme. Değiştirmeye garanti vermiyorum, kimse veremez! Ama bazı olaylara karşı kendinizi hazırlamında büyük yararı olur. Herkes kehanette bulunamaz. Bunun için İçgöz dediğimiz özel yeteneğe sahip olmak gerekir. Bu özelliği olanlara Görücü adı verilir. Tabi ki kişinin Görücü olmasına gerek duyulmayan basit kehanetler de vardır. Mesela Tarot ve diğer fal türleri gibi. Bunlara önümüzdeki derslerde yakından değineceğiz."

dedi profesör.İşte Daniel bunu sevmişti.Bazı kehanetlerde bulunmak için Görücü olmaya gerek yoktu.Çünkü o kendinin Görücü olduğunu hayal bile edemiyordu.

"Kitaplarını açın lütfen. Sayfa dörtte de yazdığı gibi; kehanet, görünmeyeni görebilme yetisidir. Hayatı şekillendirme ve kontrol edebilme arzusudur. Büyük veya küçük olduğu hiç fark etmez. Kehanet kehanettir! Şunu asla unutmayın çocuklar, değiştiremediğiniz şeyi kontrol edemezsiniz. Kontrol edemediğiniz bir şeyden de korkmalısınız. İşte kehanetin amacı bu korkuyu en aza indirgemektir!"

dedi profesör.Daniel kitabı açtı.Gerçekten de profesörün dedikleri yazılıydı.Acaba profesörler derse gelmeden önce kitaplarını mı kontrol ediyorlardı?Olabilirdi...

"Bu günlük bu kadar yeterli.Bu hafta ödeviniz yok. Ama kitaplarınızdaki ilk bölümü okumanızı öneririm. Dağılabilirsiniz..."

Daniel hemen çantasını toparladı.İçinden ödev planlayıcısını çıkarıp şunları yazdı.

"Kehanet kitabının ilk bölümünü oku"

Sonra onu da çantasına tıkıp sınıftan çıktı...

Prof Rp Out:
Paragrafları ayırma şeklini sevdim, göze çok hoş geliyor. Alıntılardan sonra veya önce kendi fikirlkerini belirtmen de güzel. Yalnız biraz daha uzun olmalı. İlk ders için yeterli sayılabilir. 20/25
Vittoria April Brigham
Ravenclaw I.Sınıf
Ravenclaw I.Sınıf
Vittoria April Brigham

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : Seda
Patronus : Yok~~
Tarafı : Karanlık
Asası : Yok~~ İşimi asasız görüyorum.
Özel Yetenek : Yok~~
Evcil Hayvan : -
~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Huysuz10

MesajKonu: Geri: ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~   ~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~ Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 11:14 am

Güzel bir Hogsmade tatilinden önceki gireceğim ilk ders. Elbette bugünü iple çekiyordum. Bütün bir haftanın yorgunluğu, üstüme bir taş gibi çökmüştü. Lanet Hogwarts'daydım ve kesinlikle olmam gereken yer İngiliz soyunu Fransız gelenekleriyle harmanlayan Beauxbatons'du. Ahh..Elisa, neden seninle düşlerimdeki okula gitmedimki? Sesimi duymalısın, ne kadar pişmanım böyle? Pencerenin açık perdeleri, kendilerine doğru haöle yapan rüzgarla yüzüme dalgalanıyordu. Yepyeni bir sabaha uyanıp, kaç saattir pişmanlığıma yakınıyordum. Kızlardan bazısı kalkmış, yatakhanenin içinde hızlı hızlı gidip geliyorlardı. Kalkmam gerekirdi çünkü mistik derslerden biri olan Kehanet sonunda beni çağırıyordu. İlerde iç görücülük yapmayı bile düşündüğüm olmuştu ama ben kesinlikle hırslı bir müsteşar olmalıydım. Daha çok vardı ama, bu olacaktı. Yatağımdan usulca sıyrılıp çıkarken, yatakhane daha da hareketlenmişti eskisine göre. Bu kızların konuştuklarına birazda olsa kulak versem, aptal,şimarık cümleleriyle beni boğarlardı. Bu yüzden hiç umursamadan, tüm asaletimle yatakhaneden ayrıldım. Seviyem onlar kadar alçalmış olamazdı.

Bahçenin, yatakhaneye göre daha serin havası, bu yaz sıcağında tatlı tatlı yüzüme çarpıyordu. Bu İngiltere'nin sevdiğim nadir özelliklerindendi. Hampshire'ı özlemiştim. Kulelere doğru yaklaştıkça içimde kıpırdanan heyecanım artık iyiden iyiye kendini belli ediyordu. Taş binanın içine girip, vakit kaybetmeden merdivenleri tırmandım. Sınıf fazla dolu olmasa da biraz geç kalmış sayılabilirdim. Küçük sandalye görünümlü sıralardan birine yerleşirken, ani bir hareketle reflekslerime yenik düşmüştüm. Hıza bağlı olarak sakin sessizlikteki sınıfta yankılanan ses bulunduğum boşlukta yerimden sıçramama sebep olmuştu. Yutkunarak, merakla arkamı döndüm. Profesör olduğunu tahmin ettiğim garip görünümlü biri çoktan masasına gitmişti bile. Usulca, sırama yerleştim. Ben hala olanlara anlam vermeye çalışırken garip görüntüsü çoğu öğrencinin aklında iz bırakacak olan bu adam konuşmaya başlamıştı bile. " Ben kehanet profesörünüz Albert De Salvo." Farklı bir ismi vardı. Fransız karışımı değişik birşeyi çağrıştırıyordu. O konuşmaya devam edrken bende dersten tamamen soyutlanıp tekrar Fransa'yı düşünmeye başlamıştım. Kulağım Profesör'deydi fakat ne dediğini kavrayamıyordum. Fark ettirmeden silkinip tekrar konuşulanları dinlemeye devam ettim. "Kehanet bir öngörü sanatıdır. Dikkat edin öngörü diyorum, yani geleceği görebilme." Öngörü. Çoğu kez yapmaya çalıştığım ama hiç başarılı olamadığım bir kavramdı. Yoksa ben bu işi beceremiyecekmiydim? Bu bir felaketten öteye geçmezdi. Bunları düşündükçe daha da hırslanıp, can kulağıyla dikkatimi Profesör'e verdim. İyi bir anlatıcıydı. Fakat tarot ve fal hakkında söyledikleri huzurumu kaçırmıştı. Ben o kadar basit kehanetlerle yetinemezdim. İç göz yeteneğinin olup olmadığını nasıl anlayacaktım ki? Ahh saçmalık. Her ne olursa olsun bende o yetenekten olmalıydı. Sinirden yumruk yaptığım ellerimi sakince açtım. Ders çıkışı kütüphaneye gidip biraz araştırma yapmam iyi olacaktı. Profesör'ün söylemesi üzerine önümde öylece duran kitabı açtım. Sayfaları yeniydi ve parşömenin o bilindik kokusu ciğerlerimi dolduruyordu. Garip bir el yazısıyla işlenmiş cümlelere göz attım. Biraz sonra Profesör'ün o gergin sesi yeniden kulaklarıma ulaşmıştı. "Bu günlük bu kadar yeterli." Ne olduğunu anlamadan biten dersle, bende diğerleri gibi toparlandım. Biran önce kütüphaneye gidip, şu aptal yeteneğin bende olup olmadığını öğrenecektim. Birkaç öğrencinin arasından sıyrılıp, hızla sınıfı terkettim. O yetenek kesinlikle bende olmalıydı..

Prof Rp Out: Rp'yi biraz daha paragraflara bölerek anlatırsan daha güzel görünür. Betimlemeler ve tahliller güzel. Ama ders hakkında biraz daha ayrıntıya girmeni istiyorum. Bunları düzelttiğinde tam puan almaman için hiçbir neden yok. 20/25

~ 1. Sınıflar 1. Ortak Dersi ~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1. Sınıflar 3. Ortak Ders
» ~1. Sınıflar 1. Sihir Tarihi Dersi~
» ~1. Sınıflar 3. Sihir Tarihi Dersi~
» ~1. Sınıflar 2. Sihir Tarihi Dersi~
» ~İkinci Ders: Biber İksiri~ Hufflepuff*Slytherin Ortak Dersi