Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

3 posters
YazarMesaj
Alice E. Hammond
Ravenclaw V.Sınıf
Ravenclaw V.Sınıf
Alice E. Hammond

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : İdil
Patronus : Vaşak
Tarafı : Belirsiz, tarafsız takılıyor şimdilik...
Kan Durumu : Melez
Rp yaşı : 17,5
Asası : Gül ağacı, 91/2, inatçı, veela saçı
Evcil Hayvan : Baykuşu Opal
En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Keyifl10

En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Empty
MesajKonu: En Son Hangi Kitabı Okudunuz?   En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 6:27 pm

En son okuduğumuz kitabı ve hakkında düşündüklerimizi, kitabı önerip önermediğimizi yazıyoruz. Ben başlayayım:

En son George Orwell'ın Aspidistra'sını okudum. Şu an favori kitabım bu. Orta sınıftan bir adamın üst sınıfa geçme hevesi ve para açlığına kara mizahla yaklaşan gerçekten süper bir kitap. Şiddetle tavsiye ederim. Daha okumadıysanız Orwell'ın ünlü eserleri 1984 ve Hayvan Çiftliği'ni de okuyun derim, bence mutlaka okunması gereken kitaplar çünkü.
Julié Clouid O'shéliâ
Manken
Manken
Julié Clouid O'shéliâ

Meslek : Manken
Gerçek İsim : Bu Şah.. O Şah... Bende GüLşa(ğ)h ^^
Tarafı : KaranLık..
Kan Durumu : Safkan...
Rp yaşı : 19..
Asası : Gürgen. Tamamiyla Dik Kafalı ^^
Evcil Hayvan : Yılan dicem ama oDa evcil olmadığı için Yok...
En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Agrasi10

MesajKonu: Geri: En Son Hangi Kitabı Okudunuz?   En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 8:16 pm

Adam Fawer~Olasılıksız: Kesinlikle mükemmel bir kitap. Okurken insanı adeta büyüsü altına alıyor. İnsanı düşündüren matematik teorilerini ve maceranın albenisini dahice birleştiren bir kitap Mezrich'inde dediği gibi. Şans, dejavu, rüya... Tüm bunların ne olduğunu bence bu kitabı okuduktan sonra anlayacaksınız.
Vladimir Stepan Nieltsev
Chornoye Pravda Solisti/Piyanisti & Rol Oyun Akademisi Üyesi
Chornoye Pravda Solisti/Piyanisti & Rol Oyun Akademisi Üyesi
Vladimir Stepan Nieltsev

Meslek : Ne iş olsa yaparım. Malum işsizlik var. :P
Tarafı : Sağ-sol-ön-arka.
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 19
Evcil Hayvan : Kaoru. Maalesef evcil değil.
En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Geveze10

MesajKonu: Geri: En Son Hangi Kitabı Okudunuz?   En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 8:19 pm

George Orwell demek, favorilerimden biridir. XD Aspidistra, 1984 ve Hayvan Çiftliği'ni bayıla bayıla okumuştum zamanında... Mizah, kasvet ve kaos birbiriyle öyle belirsiz çizgilerle iç içe geçmiş ki, günümüzle benzer yanları düşündükçe gülmekle ağlamak arasında kalmıştım.

En son İlhan Selçuk'un "Japon Gülü"nü okudum, eleştirinin yer yer kara mizaha döndüğü bir deneme kitabı oluyor bu. Güncel siyasal olaylara farklı bir bakış açısı getirmek istiyorsanız tavsiye edebilirim rahatlıkla. ^^
Alice E. Hammond
Ravenclaw V.Sınıf
Ravenclaw V.Sınıf
Alice E. Hammond

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : İdil
Patronus : Vaşak
Tarafı : Belirsiz, tarafsız takılıyor şimdilik...
Kan Durumu : Melez
Rp yaşı : 17,5
Asası : Gül ağacı, 91/2, inatçı, veela saçı
Evcil Hayvan : Baykuşu Opal
En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Keyifl10

MesajKonu: Geri: En Son Hangi Kitabı Okudunuz?   En Son Hangi Kitabı Okudunuz? Icon_minitimeCuma Mart 12, 2010 9:30 pm

Vladimir Stepan Nieltsev demiş ki:
George Orwell demek, favorilerimden biridir. XD Aspidistra, 1984 ve Hayvan Çiftliği'ni bayıla bayıla okumuştum zamanında... Mizah, kasvet ve kaos birbiriyle öyle belirsiz çizgilerle iç içe geçmiş ki, günümüzle benzer yanları düşündükçe gülmekle ağlamak arasında kalmıştım.

En son İlhan Selçuk'un "Japon Gülü"nü okudum, eleştirinin yer yer kara mizaha döndüğü bir deneme kitabı oluyor bu. Güncel siyasal olaylara farklı bir bakış açısı getirmek istiyorsanız tavsiye edebilirim rahatlıkla. ^^

Hmm, öyle sahiden. George Orwell'ın değişik, içe işleyen bir anlatımı var. O kitabı bu kadar beğenmemim nedeni de bu olsa gerek... Japon Gülü'nü bizim okulun kütüphanesinde gördüm ama bir türlü okuma fırsatı bulamadım, umarım bir ara okuyabilirim. Köşe yazılarını okurdum arada sırada İlhan Selçuk'un, kitabı da iyidir herhalde.

Bugün Umberto Eco'nun Yanlış Okumaları'nı bitirdim ben de. Çok keyifliydi okuması, fikirleri oldukça yaratıcıydı bence. Kitap denemelerden oluşuyor ve eğlenceli bir anlatımı var. Ben okuyun derim :D

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hangi Dondurma?
» En Son Hangi Filmi İzlediniz ?
» En Çok Hangi Hareketi Seviyorsunuz?
» Hangi Türk Dizi xD
» Geçmişe dönebilseydiniz hangi zamana ve nereye giderdiniz?