Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ Tanışma

3 posters
YazarMesaj
Mia Claire Abbey
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Mia Claire Abbey

Gerçek İsim : ~ Damla
Patronus : -
Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 13
Asası : *Çabuk Çözüm* Ceviz ağacından yapılma,Özünde Timsah Pulu vardır.En iyi büyüsü:İmpedimenta
Özel Yetenek : -
Evcil Hayvan : kedi*
~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 9:38 pm

Herşeyden sıkılmıştı.Önünde uzanan yol ona uzun ve bitmek bilmeyen bir yol gibi görünsede sonunda o yolun sonuna gelebilmişti.Gözüne çarpan ilk yer üç süpürge olmuştu.
İç çekerek kapıyı araladı.Meraklı gözleri etrafı süzdükten sonra en sondaki masaya doğru yol aldı.Hızlıca yerine oturup önündeki menüye göz gezdirdi.
Seçtiği yiyecek ve kaymak birası uçarak masasında belirdi.Kıkırdayarak dükkanın sahibine baktı.Daha sonra önündeki adını bilmediği tatlıya odaklandı gözleri..
Bir parça bir parça derken bitirmişti.Kaymak birasını yudumlarken gözleri bu sefer dışardaki çiftlere odaklandı.
https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/mia-claire-abbey-t8
Cristy Dean Mc'Kenzy
Cristy Dean Mc'Kenzy

Meslek : Öğrenci
Gerçek İsim : Taha
Tarafı : ......
Kan Durumu : ....
Evcil Hayvan : .....
~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 9:47 pm

Dışarıdaki kalabalığı görünce şaşırmıştı.Bu saatte Hogsmade genelde kalabalık olmazdı.Üç süpürgenin içine doğru ilerlerken paltosunu ve gömleğini geçerek iliklerine işleyen soğuk dişlerinin hafiften tıkırdamasına sebe oluyordu.Sağ elini yavaşça kapının koluna doğru uzattığında kulaklarını tırmalayan ses ister istemez gözlerini kısmasına sebep olmuştu.Sanki acı çekiyor gibi duruyordu.İçerideki ani sıcaklık siyah paltonun üzerinden çabucak geçmeyi başarmıştı.'Çat' diye bir ses arkadan gelince hafiften irkilmesine neden olmuştu.Ü. süpürge genelde popüler bir mekan olduğu için kalabalıkta pek çekilmez oluyordu.Tek boş masa vardı ve bir hanımefendinin yanıydı.Ayakta mı kalsaydım acaba düşünüyordu ama birden kendini masaya yaklaşmış buldu.
-Afedersiniz.Oturabilir miyim?
Kibarlığının sınırlarını zorlamaktan nefret etmişti her zaman ama olay çıkarmak istemiyordu.Genç cadının cevabını beklemekten başka çaresi yoktu.Mavi ve beyaz çizgilerle donatılmış gömleğinin kol düğmeleri ona resmi bir hava katmıştı.İyice ciddileşmek istemiyordu.Zorlada olsa gülümsemeye başladı.Dişlerinin parlak beyazlığı hemen belli oluyordu.Acaba kız onu duymamış mıydı?Tekrarladı
-Afedersiniz.Hiç boş yer yok.Oturabilir miyim?
Yüzündeki gülümseme hafiften gerçekleşmeye başlamıştı.
Mia Claire Abbey
Mia Claire Abbey

Asası : *Çabuk Çözüm* Ceviz ağacından yapılma,Özünde Timsah Pulu vardır.En iyi büyüsü:İmpedimenta
~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 9:59 pm

Ne zamandır burdaydı? Bu soruya verecek cevabı yoktu.Zaman su gibi akıp geçsede ona işlemiyordu.Durduğu yerde geçiyordu zaman.Dışarıda birkaç tanıdık yüz gördüğü anda ellerini hafifçe kaldırıp yavaşça sallıyor ve içtenlikle etrafa gülücük saçıyordu.

Afedersiniz.Oturabilir miyim?

Duyduğu bu sesin ona sorulduğu aklına gelmemişti.O yüzden çevirmedi cama adeta kilitlenmiş gözlerini.daha sonra soru tekrarlandı.

-Afedersiniz.Hiç boş yer yok.Oturabilir miyim?

Daha önce bu çocuğu buralarda hiç görmemişti sanırım yeniydi.Yüzünde yayılan gülümsemeye karşılık oda ona güldü.

" Ah tabiki.. Tabikide oturabilirsin. "
Cristy Dean Mc'Kenzy
Cristy Dean Mc'Kenzy

~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 10:00 pm

Kızdan aldığı cevap üzerine aniden kendini sandalyeye bıraktı.İçinden kızı sevecen ve aptal olarak yorumluyordu ama haksızlık ettiğini düşündü.Kimseye karşı önyargılı olamazdı.Bazı önyargılı olduğu konularda her zaman yanılmıştı.Gözleri masanın üzeriyle kız arasında gelip gidiyordu.Kendinden büyük müydü pek anlayamamıştı.Acaba oda mı ilk defa Hogqarts'a gidecekti.Sormak için önce tanışmak gerekiyordu.Bu sırada Üç Süpürge'nin kapısı açılıp kapanıyordu.Etrafına bakındı.Garsonu aradı ama kalabalıkta bir çocuktan daha fazla ilgilenecek müşteri olduğu için dönüp Dean'ı görme olasılığı çok düşüktü.İçeriye gelen soğuklukla birden irkildi.Kapı açılmıştı.Soğuk yüzüne yüzüne işliyordu.Bu sefer kendinden büyük olduğuna emin olduğu biri içeri girmişti.Onların yaşındaydı.Uzun bir sessizlik sürüyordu masada.Ne diyeceğini bilemedi.Bir şeyler söylemeye çalışıyordu ama ağzı bağlanmış gibi bir türlü çııkamıyordu.Yeni kişiler konusunda pek de iyi değildi.
Jack William Black
Jack William Black

Patronus : ^^2 Yıl sonraya inşallah^^
Tarafı : Karanlık
Asası : Kontrolsüz Çağrı: En iyi büyü Expelliarmus. - 22 cm.
Özel Yetenek : Yaşamak :D
Evcil Hayvan : Baykuş Wood
~ Tanışma Sokta10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 10:18 am

Hogsmeade Kasabası, ah burada ne kadar çok anım vardı böyle... Okul için verilen arayı bahane bularak buraya gelmiştim şimdi de. Vittoria ile buluşamamıştım fakat, onunla en yakın zamanda buluşmayı planlıyordum. Bana göre Hogsmeade'de en iyi yer Üç Süpürge değildi fakat, gitmek istediğim yerler tamamen doluydu. Ben de isteksizce Üç Süpürge'nin kapısından içeri girdim. İçerisi sıcacıktı. Burasının da pek dolu olduğu söylenemezdi ama boş olan bir yer vardı. Aynı masanın etrafına dizilmiş üç sandalyenin ikisi doluydu, bir kız ile, sandığım kadarıyla sevgilisi oturuyordu. Ama başka çarem yoktu, onların yanına gidip oraya oturup oturamayacağımı sormam gerekliydi. "Burası boş galiba, oturuyorum?" Onların cevabını beklemeden oturdum, onlar bana mal mal bakıyordu. "Hey Mia, ne yapıyorsun burada, bana verdiğin haberleri kabul etmedim diye sevgilini haber mi yapacaksın yoksa? Düşünsenize, ne kadar budalaca olurdu. Bir insan kendi sevgilisiyle ilgili bir haber yazıyor. Haha..."

https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/jack-william-black-
Mia Claire Abbey
Mia Claire Abbey

~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 5:37 pm

Çocuğun masaya oturmasıyla,gözlerimi aninden çocuğun üzerine diktim.Tanıdığım bir yüz değildi,öyle olsaydı anında tanırdım.Çünkü böyle konularda ustayımdır.Oturduğu anda gülümsemesi kaybolmuş yerini tedirginlik almıştı.Kendimi aptal kazanova bir kız gibi göstermemek için gözlerimi cama çevirip,onun konuşmasını bekledim.Konuşacağa benzemiyordu.Sessizliğimi koruyup,parmaklarımla bardağın kenarlarında daireler çizmeye başladım.Elimi kaldırıp saate baktım.Aniden sesin geldiği yöne doğru kafamı çevirdim.

"Burası boş galiba, oturuyorum? "

Bu Jack'ti.Ona karşı beslediğim sevgimi yoksa nefret mi anlam veremediğim çocuk.Ondan nefret ediyordum,aynı zamanda seviyordum.
Dediğim gibi karmankarışık duygular..
Cevabı beklemeden yerine oturdu.Bakışlarım hala onu üzerindeydi.Onun bu aptallığına gülümsedim.Yüzünü ifadesiz bir şekle bürüyüp konuşmaya başladı.

" Hey Mia, ne yapıyorsun burada, bana verdiğin haberleri kabul etmedim diye sevgilini haber mi yapacaksın yoksa? Düşünsenize, ne kadar budalaca olurdu. Bir insan kendi sevgilisiyle ilgili bir haber yazıyor. Haha... "

Gülümsemem birden yok oldu.Nefesim ansızın kendini dışarı attı.Çıkan "ahah" sesiyle sözüme başladım.

" Bunu ancak senin gibiler yapar öyle değil mi Jack? Ahh.. aslında iyi fikir neden bu masadan kalkıp ikinizin haberini yazmıyorum bu hoşuna giderdi ve beğenirdin öyle değil mi Jack? Başlıkta şöyle olur "April'ı bir erkeğe tercih etti nasıl Jackk ?" "
İsmini söylerken daha da vurgulamıştım.
Cristy Dean Mc'Kenzy
Cristy Dean Mc'Kenzy

~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 6:08 pm

Artık ikisininde Hogwarts'tan olduğunu anlamıştı.Kavga edecek gibi sinirli görünüyorlardı.Biraz korkmuştu aslında.Asalar çekilir ve bam bam.Tabi o kadar büyü biliyorlarsa.Sinirlenmek her zaman insanı küçük düşürür ve insana zarar veril.Bam ve bamdan sonra ikisi de kurtulursa büyük cezalar alırlardı ama bunlardan Dean'ın haberi yoktu.Zorla da olsa:
-Merhaba ben Dean.
Önce kıza elini uzattı.Sonra da diğerine.Biraz ortalık yatışmışa benziyordu.Yüzündeki gülümseme daralmıştı sanki.Tekrar susmaya karar verdi ama bu kararına uyamadı.
-Siz galiba Hogwarts'tansınız.Hogwarts nasıl bir yer?
Sorusuna enellikle olumlu cevap bekliyordu ama her zaman beklentilerinin karşılığı doğru gelmezdi.Gözleri meraklılıkla parlamıştı.Yeni gelen çoçuğa bakınmaya başladı.Suratında tamamen iticilik vardı ya a Robert öyle hissediyordu.Hisleri doğru muydu yoksa bu çocukla anlaşabilecekler miydi?
Jack William Black
Jack William Black

Patronus : ^^2 Yıl sonraya inşallah^^
Tarafı : Karanlık
Asası : Kontrolsüz Çağrı: En iyi büyü Expelliarmus. - 22 cm.
Özel Yetenek : Yaşamak :D
Evcil Hayvan : Baykuş Wood
~ Tanışma Sokta10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 6:25 pm

"Ah, seni sersem şey. Daha Hogwarts'ın nasıl bir yer olduğunu bilmiyorsun. Mia, senin bir budala olduğunu biliyordum ama bir yeniyetmeyle çıktığını bana söylememiştin." Ne kadar sinirli gibi gözüksem de aslında ondan zevk alıyor gibiydim. Mia'dan her zaman nefret ederdim fakat okul gazetesi nedeniyle onunla biraz iyi anlaşmıştık. Yaptığım bu hatanın çok önemli olmamasına karşılık, Mia'nın haberlerini zorunlulukta kalmazsam eğer, yayınlamayacaktım. "Neyse, ben daha duramam burada, bir pislikte oturuyorsunuz. Evet, sanırım yeni doğmuş kardeşimi çağırıp sizinle oturması için buraya kadar eşlik edebilirim." Bu sıralarda laf düellosu yapıyorduk fakat ben asalarla yapılan, bilinen düello yapmak isterdim. Çıkmadan önce ondan tamamen intikamımı almam gerekirdi. "Hey, duydunuz mu millet? 2. Sınıf Gryffindor'da okuyan Mia, bir yeniyetme çocukla çıkıyor. İşte orada duran budalalar! Ve sen Mia, eğer benimle düello yapmaya kalkışırsan, sana acı bir şekilde ödetirim!" Hemen oradan ayrıldım.

En son Jack William Black tarafından Perş. Eyl. 03, 2009 6:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/jack-william-black-
Mia Claire Abbey
Mia Claire Abbey

~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 7:14 pm

"Ah, seni sersem şey. Daha Hogwarts'ın nasıl bir yer olduğunu bilmiyorsun. Mia, senin bir budala olduğunu biliyordum ama bir yeniyetmeyle çıktığını bana söylememiştin."

Şakamı yapıyordu bu?
Ağzında gevelediği şeyler tıpkı onun gibi aptaldı.Onu umursamazca gözlerimi ondan ayırıp cama diktim.Sözlerine devam ederken onu ve gereksiz sözlerini umursamamayı umdum.Ama olmayacaktı.İçimdeki lanet olası alev alev yanan nefret dışarı püskürmeye hazır bir hal almıştı.

"Neyse, ben daha duramam burada, bir pislikte oturuyorsunuz. Evet, sanırım yeni doğmuş kardeşimi çağırıp sizinle oturması için buraya kadar eşlik edebilirim."

Gülmemek için kendimi zor tutuyordum.Gerçekten de bir şakanın içersindemiyim diye düşünmeye başladım.Dil çıkarttıp ona cevap verdim.

" En azından senden iyidir koş ve onu getir .. II-ıı unutmadan gelirkende altını temizlemeyi unutma "

Jack sinirlenmişe benziyordu.Laflarımı umursamazca başka bir lafa daldı.

"Hey, duydunuz mu millet? 2. Sınıf Gryffindor'da okuyan Mia, bir yeniyetme çocukla çıkıyor. İşte orada duran budalalar! Ve sen Mia, eğer benimle düello yapmaya kalkışırsan, sana acı bir şekilde ödetirim! "

Bu sözlerin ardından masadan kalktı.Zor birşeyi başardıktan sonra insanın yüzünde yayılan rahat bir gülümseme olur ya işte o gülümsemeyle etrafa bakınarak yavaş yavaş yürüdü.Gerçekten sinirlenmiştim.İnsanların bakışları bir iğne gibi saplanmıştı.Ellerimi sıktım.Sinirimi geçiştirmeye çalıştım.Fakat olmadı.Hızlıca ayağa kalktım.Küfredercesine Jack'e bağırdım.

" Kapa çeneni JACK! Seninle düelloya kalkışıcak olanda kim? Söylesene bana "

Hızlı adımlarla kapıya yöneldim.Kapıyı aralarken son bir kez Jack'in suratına iğrenerek baktım " Kızlarla düello yapmıyorum Jack.. ! "
Cristy Dean Mc'Kenzy
Cristy Dean Mc'Kenzy

~ Tanışma Bezgin10

~ Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: ~ Tanışma   ~ Tanışma Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 7:36 pm

Her şey birbirine karışmıştı.Yeni gelen çocuk aniden ondan nefret etmesine sebep olmuştu.Susmayı tercih etti.Yüzüne bir yumruk yemek istemiyordu çünkü.Yapılabilecek hiçbir şey olmaması onun sinirini bozmuştu.Jack denen pislik her kim veya neyse içinin derinliklerinde kesinlikle hayvandı.Olur olmadık yerde neydi şimdi bu.Çocuk neden birden bu kıza düşman kesilmişti bilmiyordu.Belkide her zaman böylelerdi veya problem çocuktaydı.Düşüncelerine bir anlığına sildi ve tedirginlik içinde:

-Jack veya her kimsen işte.

Dedi.Ne diyeceğini bilemiyordu.
Susmayı tercih etme gibi bir şansı yoktu.Hogwarts hakkındaki bilgisizliği onun suçu değildi.Daha döneme çok vardı.Listede yazan garip isimli kitaplarında hepsini almamıştı.Aldıklarınında suratına bile bakmamıştı.

-Üzgünüm.Ailemin bana Hogwarts
ı anlatamayacak kadar meşgul olması suçum değil.
Ailesinin derinliğinden ve karanlığından kimseye bahsetmek istemezdi.İkisine de yalvarırcasına bakıyordu ve daha demin de biraz saçmaladığının farkına yeni varmıştı.Şu saçmalık bir an önce bitsin istiyordu.Bu sırada Jack birden gitmişti.Kızda gitmek üzereydi.
-Gitti işte
Acaba kız da mı gidecekti.Eğer kızda giderse kendisi de hemen kalkardı.Daha değişik bir tiple karşılaşmak istmeiyordu.Kız gitti.Sonra kendiside kalktı ve gitti.

~ Tanışma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanışma
» Tanışma
» Kule'de Tanışma
» İki Ruhla Tanışma
» Tanışma(Tanışmak İsteyen Gelsin)