Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanışma

2 posters
YazarMesaj
Jack William Black
Muggle* Lütfen bir mesleğe ya da seçmen şapkaya başvuru yapın.
Jack William Black

Patronus : ^^2 Yıl sonraya inşallah^^
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Safkan
Rp yaşı : 13
Asası : Kontrolsüz Çağrı: En iyi büyü Expelliarmus. - 22 cm.
Özel Yetenek : Yaşamak :D
Evcil Hayvan : Baykuş Wood
Tanışma Sokta10

Tanışma Empty
MesajKonu: Tanışma   Tanışma Icon_minitimeÇarş. Tem. 15, 2009 3:39 pm

Sabahın ilk ışıklarıyla beraber, yine perdesini kapamayı unutan Jack güneşin parlaklığından rahatsız olarak uyandı. Saate baktığında, akrebin yediyi, yelkovanın ise altıyı gösterdiğini gördü. Saat daha çok erkendi. Jack şimdi kalkarsa ne yapabilirdi ki? Ancak tam o sırada acıktığını hissetti. Bu yüzden mutfağa inmek amacıyla yatağından kalktı. Terliklerini ayağına geçirdi ve üstüne bir hırka alarak mutfağa indi. İçeride hizmetçi vardı ve yeni uyanmışa benziyordu. Jack ona kahvaltı hazırlamasını söyledi. Hizmetçi kahvaltı hazırlıklarına başlarken Jack salona geçti.

Ne yapacağını düşünmek için kanepeye uzandı ve avuç içlerini birbirinin üzerine koyarak başının arkasına, minderin üzerine dayadı. Yapacağı o kadar çok şey yoktu. Ancak bunları seçmek de bir hayli zordu. Yazacağı mektuplar vardı fakat bu mektupları yazacak değildi. Çok sıkıcı bir işti ona göre. Geriye iki seçenek kalıyordu. Ya dışarıya çıkıp bir kafede oturmak, ya da okul için gerekli malzemeleri almak. Okulun açılmasına daha vardı; bu nedenle de okul için gerekli olacak malzemeleri okul başlamadan bir önceki gün alacaktı. O zaman kahvaltı ettikten sonra, kafede oturması gerekliydi.

Hizmetçi o sırada içeri girdi ve kahvaltıyı bir tepsiyle beraber Jack'e verdi. Jack koltukta otururken "Belki otururken biriyle tanışırım." diye düşündü. Hızlıca kahvaltısını yapıp odasına çıktı. Kendine şık bir kıyafet seçerek onu üzerine giyindi. Çıkardığı pijamalarını katlayıp dolaba koyduktan sonra kapıyı açtı ve evden çıkmak üzere aşağıya indi. Kapıdan çıkarken hizmetçiye kahvaltı için teşekkür etti, hızlı adımlarla malikanenin bahçesinden çıktı.

Yorucu ve uzun bir yolun sonunda nerede oturacağına karar veren Jack, Skycaresfer Cafe'ye girdi. Kendine boş bir masa bulmakta zorlanmadı; cafe dolu değildi. Garsondan kendine bir Kaymakbirası istedi. Çevredeki insanlara baktı. Orta yaşta insanların yanında oturan çocuk göremiyordu. Bu nedenle kimseyle tanışamayacağı için biraz keyifsizleşti. Garson geldiğinde dalgındı ve bu dalgınlığı da garsonun "Kaymakbiranız geldi, başka bir şey ister misiniz?" cümlesini iki kez daha söylemesine neden oldu. O sırada kapının gıcırtısını duydu ve o yöne doğru baktı. Kapıdan giren güzel bir kızdı. O da 'yalnızdı' ve kendine oturacak yer arıyor gibiydi. Jack yerinden kalktı ve kız onun masasına doğru gelmeye başladı. Kıza "Buraya oturabilirsin." dedi Jack. Kızda başını onaylarcasına salladı ve sandalyesini masadan uzaklaştırarak oturdu. Jack bu anda heyecandan ölecek gibiydi.

(NOT: Jack William Black ve Cornelia Eileen Widmore'un rp sidir. Lütfen kimse damlamasın)
https://hogwarts-rpg.editboard.com/lejant-f27/jack-william-black-
Marveille De Mauréll
Seherbaz
Seherbaz
Marveille De Mauréll

Gerçek İsim : ~Zeynep
Tarafı : Aydınlık
Rp yaşı : *
Asası : Asil Kan
Evcil Hayvan : *
Tanışma Olgun10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 12:03 pm

~07.06~

O sabah Eily güneşin ilk ışıklarında uyanmıştı.Nedense bugün çok enerjik hissediyordu kendini.Gözlerini ovuşturdu.Yataktan kalktı ve üzerine sabahlığını aldı.Koşar adımlarla aşağıya indi.Mutfağa bir göz attı.Ve yüzünde bir gülümseme belirdi."Günaydın!Bana kahvaltı hazırlayabilir misiniz?"dedi hizmetkarlara.Başıyla onaylayan hizmetkarları görünce ufak bir gülümseme attı.Ve salona doğru yürüdü.Koltuğa oturdu,ayaklarını toplayıp bağdaş kurdu ve tv kumandasını eline alıp bir kanaldan diğerine geçmeye hazırlandı.Bu onun her zman yaptığı birşeydi.

Kahvaltısı gelince başıyla teşekkür etti ve yemeğe başladı.~Kahvaltısını bitirdikten sonra koşar adımlarla odasına çıktı ve dolabının kapağını açtı.Dolaba bir göz attı.Bir süre bakındıktan sonra aralarından birbirine uyan ve çok şık giysiler seçti.Giyindi,saçını yaptı ve parfümünü unutmadı!
Koşar adımlarla aşağıya indi.Ve malikaneden ayrıldı...

Bugünkü planlarını yapmak için bir yerde oturmak istedi ve genelde gittiği
cafe'nin kapısını açtı.Boş yer var mı diye göz atarken birinin ona yer gösterdiğini gördü.Ve yanına oturdu.
"Merhaba benim adım Jack William Black.Sizin?"
"Merhaba.Bana siz demenize gerek yok sanırım.Ben Cornelia Eileen Widmore.Ama genelde bana Eily derler."dedi gülümseyerek.Jack da bunu karşılıksız bırakmadan gülümsedi.İkisinin de heyecanı gözlerinden okunuyordu.O sırada garson geldi ve "Ne arzu edersiniz efendim?" diye sordu Eily'e.Eily gülümsedi ve "Sanırım bir cappuccino ya hayır demem "dedi ve kıkırdadı.

Garson yanlarından uzaklaşınca Eily"Gerçekten tanıştığımıza çok memnun oldum" dedi gülümseyerek.Jack"Bende..." dedi. O sırada cappuccino geldi ve Eily yavaş yavaş yudumlamaya başladı...
Jack William Black
Jack William Black

Tanışma Sokta10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 2:24 pm

Heyecanını saklamak isteyen sadece Jack değildi. Karşısındaki kız heyecanını saklamayı başaramıyor gibiydi. Kız Jack'in yüzüne baktığında Jack "Merhaba, benim adım Jack William Black. Sizin?" dedi. Ona 'siz demesi gerekmiyordu. Kız ondan ne büyük, ne de küçük gösteriyordu. Zaten büyük olsaydı bileen fazla kendisinden bir yal büyük olabilirdi. Bunları düşünen Jack, kızın "Merhaba.Bana siz demenize gerek yok sanırım.Ben Cornelia Eileen Widmore.Ama genelde bana Eily derler." cevabını söylemesiyle düşüncelerini bir tarafa attı. Aslında Eily'i pek beğenmemişti. Yani isim olarak. Ona Cornelia demek istiyordu. Bu ona daha güzel bir isim olarak geliyordu.

O sırada garson Cornelia'ya ne istediğini sordu ve Jack'in karşısındaki güzel kız da cappuccino istediğini söyledi. Garson gittiğindeyse "Gerçekten tanıştığımıza çok memnun oldum" dedi. Jack ise "Ben de..." demekle yetindi. "Bu yıl Hogwarts'ta okuyacaksın herhalde. Yanılıyor muyum?" Zaten bu ülkede başka bir büyücülük okulu yoktu. Ancak başka ülkelerdeki büyücülük okullarına da gidebilirdi. "Peki kaçıncı sınıftasın? Benim gibi okula daha yeni mi başlayacaksın?" Eğer aynı okula giderlerse orada da görüşebilirlerdi. Ve bununla beraber aynı binada olmaları gerekirdi.
Marveille De Mauréll
Seherbaz
Seherbaz
Marveille De Mauréll

Tanışma Olgun10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 2:38 pm

Bu yıl Hogwarts'ta okuyacaksın herhalde. Yanılıyor muyum?" dedi Jack.Cornelia gülümseyerek "Evet 1. sınıfım."dedi Jack heyecanla atıldı " Bende!..."Cornelia gülümsedi.Bu durum ikisinin de çok hoşuna gitmişti. "Malzemelerini aldın mı?" diye sordu Cornelia.Ama daha almadığını düşündü.Çünkü daha okulunu açılmasına zaman vardı.

Bu konuşmalar geçerken Cornelia Jack'in gözlerinin içine bakıyordu.Ama her baktığında heyecandan ne yapacağını
şaşırıyordu.Ve Jack'in kendisi hakkındaki düşüncelerini çok merak ediyordu...
Jack William Black
Jack William Black

Tanışma Sokta10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 4:37 pm

Jack aynı okula gittiklerini öğrenince mutlu olmuştu zaten, ayrıca bir de aynı sınıfta olacaklarından biraz daha keyiflendi. Bakalım binaları da aynı olacak mıydı? Cornelia cappuccinosunu içerken Jack de Kaymakbirası'nı yudumluyordu. Artık birkaç damla kalmıştı ve onuda içti, bardağını masanın kenarına doğru itekledi ve garson gelince bardağı aldı.

"Malzemelerini aldın mı?" dedi Cornelia. Jack ise ona "Hayır ya sen?" diye karşılık verdi. Ancak muhtemelen Cornelia da almamıştır, diye düşündü Jack. Cornelia'yı sevmeye başlamıştı. Daha geciktirmeden onun erkek arkadaşı olmak istiyordu. Ancak belki Cornelia bunu kabul etmeyebilirdi. Etmese de bir şey olmazdı. Hemen burdan kaçardı ve bir daha görüşmezlerdi. Bunları düşünerek sordu. "Cornelia, şeyy... Iıı... Ben... Ben... Ben se... Seni Se... Se... Seviyorum! Eğer kabul edersen senin erkek arkadaşın olmak istiyorum." Jack heyecandan ölmek üzereydi. Her şey Cornelia'nın cevabına bağlıydı şimdi.
Marveille De Mauréll
Seherbaz
Seherbaz
Marveille De Mauréll

Tanışma Olgun10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 9:12 pm

"Cornelia, şeyy... Iıı... Ben... Ben... Ben se... Seni Se... Se... Seviyorum! Eğer kabul edersen senin erkek arkadaşın olmak istiyorum." Jack heyecandan ölmek üzereydi. Her şey Cornelia'nın cevabına bağlıydı şimdi.Cornelia ne diyeceğini bilemedi."Be..Ben …Aslında….Ben…Şey…Ne diyeceğimi bilemiyorum.Kalbim yerinden çıkacak gibi.Saınırm ben…galiba..ben…ben de seni seviyorum" dedi ve ufakça gülümsedi.Cornelia’nın kalbi dışarı fırlayacak gibiydi.Büyük bir heyecanla Jack’in tepkisini bekliyordu.Peki ya Jack beklediği tepkiyi vermeden geçiştirirse? O zaman Cornelia’nın bir daha düşünmesi gerekirdi…Ama bu saçma düşüncelerden sıyrılmayı tercih etti ve Jack’in gözlerinin içine baktı.Çok büyük bir heyecanla tepkisini bekliyordu…

Cornelia bir an sanki bayılacakmış gibi hissetti kendini…O kadar mutlu ve heyecanlıydı ki…
Jack William Black
Jack William Black

Tanışma Sokta10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 2:03 pm

"Be.. Ben … Aslında…. Ben… Şey… Ne diyeceğimi bilemiyorum. Kalbim yerinden çıkacak gibi. Sanırım ben…galiba..ben…ben de seni seviyorum" Jack Cornelia'nın bu sözüyle birlikte çok heyecanlanmıştı. Artık heyecanını saklamakta güçlük çekiyordu. Cornelia istediği cevabı vermişti. Artık her şey çok değişik olacaktı. Okulda teneffüslerde onunla buluşacaktı. "Cornelia şu an çok mutlu ve heyecanlıyım. Sen neler hissediyorsun?"

Jack Cornelia'nın cevabını bekledi. Onun hislerini öğrenecekti. Eğer o da Jack gibi düşünüyorsa, onu yanağından öprecekti. Umuyordu ki, Cornelia kendisine kızmasın. Cevabını beklerken heyecandan bayılacak ve sandalyesinden düşecek gibi oldu ancak sonra kendini toparladı.
Marveille De Mauréll
Seherbaz
Seherbaz
Marveille De Mauréll

Tanışma Olgun10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 7:07 am

Jack'in "Cornelia şu an çok mutlu ve heyecanlıyım. Sen neler hissediyorsun?" sözüyle Cornelia gülümsemekle yetindi.Neler söyleyeceğini bilemiyordu ve "Ben de seninle aynı şeyleri hissediyorum sanırım."dedi yanakları kızararak."Ben de en az senin kadar heyecanlıyım..."

Cornelia Jack'in tepkisini beklerken de "İyi ki bu cafeye gelmişim.İyi ki bu sabah erken kalkmışım."diyordu içinden...Jack'e bir anda karşı konulmaz şeyler hissediyordu.Bu onu hem heyecanlandırıyor hem de biraz korkutuyordu...Çünkü ona bu kadar bağlanmak istemiyordu...Ama bunu durduracağını da hiç sanmıyordu...
Jack William Black
Jack William Black

Tanışma Sokta10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePaz Tem. 19, 2009 11:11 am

Cornelia'nın verdiği cevap, Jack'in hissettikleriyle aynıydı. Bunu duymak Jack'i mutlu etmişti. Çünkü Cornelia da Jack kadar heyecanlı ve mutluydu. Bu hisler içerisinde birbirlerine bakarken içeri giren Jack'in kar beyazı baykuşuydu. Ayaklarını birbirine birleştirmiş. Altında duran mektupla kendisine doğru süzülüyordu. Yanına gelip durduğunda Jack mektubu aldı ve zarfı yırtıp açtı. Zarfı baykuşunun yanına koyarken elini ısırdı ve tehditkar bir ifadeyle Jack'e baktı. Jack az kalsın unutuyordu. Wood'a bahşiş vermezse onunla bir ay boyunca iletişimi keser, bir nevi onunla küserdi. Baykuşuna cebinden çıkarttığı 1 Galleon'u verdikten sonra Wood, geldiği gibi gitti ve Jack bu sırada mektubu okumak için iki elini kağıda bitiştirdi ve okudu:

"Hey Jack, nerede kaldın? Çabuk eve dön. Sana bir şey olup olmadığını merak ettim."
"Abin"
Çok aptalca geliyordu böyle mektuplar. Bir kafede oturacağını abisine söylemişti oysaki. Daha doğrusu hizmetçiye; kafede oturacağını ve bunu abisine söylemesini söylemişti. Peki hizmetçi söylemeyi unutmuş muydu? Mektupta buna dair hiçbir şey yoktu ancak eğer eve dönmezse abisi ona çok kızacaktı. Bu nedenle kız arkadaşıyla bir daha okulda görüşmek üzere ayrıldı ve garsona 4 Galleon vererek kapıdan dışarı çıktı. Cornelia'ya baktığında hiçbir şey anlamamış gibiydi. Bu nedenle ona sonra açıklarım anlamında bir bakış attı. El salladı ve derhal malikanesinin yolunu tuttu.
Jack William Black
Jack William Black

Tanışma Sokta10

Tanışma Empty
MesajKonu: Geri: Tanışma   Tanışma Icon_minitimePaz Tem. 19, 2009 11:11 am

"Dondurulmuştur."

Tanışma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanışma